Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik a kutya?

Miért szökik a kutya?

Figyelt kérdés
Kb egy éve a kapunk előtt találtuk, valahonnan elszökhetett, egy kötél volt a nyakában, amivel valószínűleg ki volt kötve, de elrágta. Nem volt benne chip, és senki se kereste így befogadtuk. Kap rendesen kaját, van vele foglalkozva, bár egy kicsit félénk, de bújik stb, mégis egy ideje mindent megtesz hogy néha kiszökjön. Olyan szintekig megy el, miután megoldottuk, hogy ne ássa ki magát a kerítés alatt, képes felmászni a kerítésen mint egy csimpánz és kiugrik, mászkál egy ideig, majd hazajön. Ja és ivartalanítottuk is. Ezt miért csinálja? Mit változtassunk?

2021. szept. 14. 13:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
79%

"sétálni nem viszem mert elég nagy az udvar" - Amit ennyi idő alatt jól ki is ismert és meg is unt. Te nem unnád meg az otthonodat, ha egy év alatt sehova nem mozdulnál ki a területről?

Azért szökik, mert unatkozik.

2021. szept. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Akár tetszik, akár nem, csak a séta lehet a megoldás. Minek kutya az ilyennek? Szerintem nagyon jó dolog a séta, felfedeztek új útvonalakat, nézegeted a környékbeli házakat, kutyákat, mindent ami körülvesz. Kutyád pedig élvezi. Szerintem még sétálni sem tud pórázon vezetve...
2021. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Annyira szeretem az emberek hozzáállását.. attól hogy nem értek annyira valamihez annyira miért kell egyből ennyire lekezelően hozzáállni? Nyilván azért tettem fel a kérdést mert jót akarok a kutyának, és okulni szeretnék. Itt falun senkinek se szokása sétáltatni a kutyát ezért annyira nem gondolkoztam ilyenben. Az a baj emberek, hogy úgy ítélkeztek, hogy egy csipetnyi információt tudtok az egész helyzetről és egyből a rosszat látjátok a dologba, nem értem, hogyha kutyákról van szó miért lesznek ennyire toxikusak az emberek, eddig ha más témába kérdeztem tök segítőkészek voltak. Mindegy, majd ha lesz még állattal kapcsolatos problémám külföldi oldalon teszem majd fel a kérdést, ott kicsit másabb a hozzáállás 🙃
2021. szept. 14. 19:43
 14/24 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy én nemrég költöztem ide(kb egy hete) és amikor én itt voltam, azért foglalkoztam velük, pl ha én nem vagyok akkor itt amikor a kapu előtt volt valószínűleg tovább kóborolt volna, vagy elütötte volna egy autó. A nagyszüleimtől meg nem várom el, hogy minden nap elvigyék sétálni és lefárasszák őket. De mivel ideköltöztem szeretnék a kutyákkal foglalkozni, nyilván azért tettem fel ezt a kérdést is mert próbálok jó gazdi lenni és segíteni szeretnék a kutyákon. Ezt azért nem írtam le a kérdésben mert nem tartottam annyira relevánsnak. Pls kérdezzetek mielőtt ítélkeztek
2021. szept. 14. 19:54
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
Igen, sajnos falun megmaradt még sok helyen ez a rossz szokás, hogy nem kell a kutyát sétálni vinni, pedig kell. Az ilyen unatkozó kutyák csinálnak akár halálos balesetet is, mint például ez: [link]
2021. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

Tehát egy hete kezdtél el foglalkozni a kutyával? De a séta, a minőségű foglalkozás estedbe sem jutott.

Sajnálom, kérdező, de ez nem az "értek hozzá vs nem értek hozzá" verzió. Ez a van eleg felelősségtudatod, ertelmed és igényed, vagy nincs verziója.


Ha a kutyát nem vagy hajlandó úgy tartani, ahogy igényli, ne tarts kutyát. Nem kötelező, nem is alkalmas rá sok ember.

2021. szept. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vidd sétálni! Szépen meg fogja tanulni, hogy nem tilos dolog kimenni az utcára, hanem a Te irányításoddal szabad neki. Próbáld ki 1-2 hétig, hidd el, hogy jót fog tenni neki és Neked is!



Én vidéki kertvárosban élek. Az emberek kb. 95%-a soha nem viszi sétálni a kutyáját. Sőt, egyszer egy öregasszony be is szólt nekem, hogy ne sétáltassam a kutyámat, mert felveri az utcában a többi kutyát... Valahogy vidéken még mindig nem szokás a kutya sétáltatás, pedig hidd el, hogy a kutyusnak és a gazdinak is nagyon jót tesz mentálisan és fizikálisan is. Én már ugyanúgy nem tudom elképzelni az estéket séta nélkül, mint a kutyusom. És nagyon megerősítette a kettőnk közötti kapcsolatot. Pedig eleinte nagyon borzalmasan ment a séta. Katasztrófa volt. De nem adtam fel, minden nap vittem, mert elhatároztam, hogy akkor is megtanítom szépen sétálni. És lám, már gyönyörűen megy minden. 😊 Nagyon büszke vagyok rá is és magamra is. Ó, pedig hányszor megkaptam én is, még az állatorvostól is, hogy gyengekezű gazdi vagyok, és a kutya a fejemre fog nőni... Nos, lehet, hogy nem én vagyok a legtökeletesebb gazdi a világon, de igyekszem tanulni és jobbá válni. Az ehhez vezető első lépésként kiléptem a kutyás Facebook csoportokból. Onnan, ahol naponta hússzor csak az jött az arcomba, hogy más kutyája mennyire okos, ügyes, más gazdi pedig milyen hiper-szuper. Azt nyilván senki em teszi ki egy ilyen csoportba, hogy a kutya már megint szétrágta a gazdi cipőjét, vagy hogy éppen már megint a szőnyegre sz*rt. Pedig a kutyatartás az ehhez hasonlók igenis hozzá tartoznak. És szépen lassan, de nagyon sokat haladgaztunk a kutyámmal, hogy egymást egyre jobban megismerjük és megértsük. Lehet, hogy más jobban csinálná, de én őt így szeretem és így nevelem. Akinek nem tetszik, az meg nem néz ránk, ennyi.

2021. szept. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Végre egy rendes válasz, egy ember aki végre észrevette a szándékomat! Igen nem én vagyok a legjobb gazda, de nem tartom magam idiótának, sem felelőtlennek, csak egy dologhoz még nem értek mert eddigi életem során nem foglalkoztam annyit ezzel, de tanulni szeretnék a témában azért is tettem fel ezt a kérdést. Kell ezt még magarázni? Kedves rosszindulatú emberek, ha látnának titeket pl rajzolni nem azt mondanám, hogy nem tudtok, nem való a kezetekbe ceruza, hanem rávilágitanék a hibátokra a személyes véleményem nélkül, és mondanám hogy lehetnének jobbak, mert tisztába vagyok vele, hogy azért rajzoltok rosszul, mert nem gyakoroltatok eleget. De lehet a rajzot akámivel helyettesíteni, proramozással, főzéssel stb :)
2021. szept. 14. 20:16
 19/24 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen mindegy, hogy a szomszed mit csinal a kutyaval. Neked legyen tobb eszed, nem kell pont ugy elni, ahogy masok.

Foglalkozz vele tobbet vagy keress neki gazdat, ha nem megy, ennyi.

2021. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Ez a "falun nem szokás kutyát sétáltatni" annyira gyenge kifogás.

Ez pont azt jelenti, hogy tudod, hogy kellene, de nem érdekel.

2021. szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!