Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek vérzik még így a kutyusa?

Kinek vérzik még így a kutyusa?

Figyelt kérdés

Ő az első lány kutyusom . Épp be töltötte a 8 hónapot rá 2 napra el kezdett tüzelni pont hétvégén én pedig nem készültem fel sajnos bugyival még nem érkezett meg.

Szét vérezte az ágyat tegnap és tegnap előtt is. Ma már tudtam neki venni bugyit meg betétet alig ki idő után már az is véres volt neki így sűrűn cserélem. Többször mint mikor nekem megjön .

Pedig azt mondták hogy egy két csepp van nekik. Szinte nem lehet észre venni. Hát sajnos nálunk nem ez a helyzet.

Nektek is ilyen a kutyusotok.

Azt tudom kb. 3 hétig tart. Reménykedhetem sokkal kevesebb időben ? Előfordul hogy 1 hét csak? 😄 ok hogy van már bugyi de elég kellemetlen neki is hogy le és fel kell venni hogy tudjon pisi és kakilni.

Természetesen az ivartalanítás meg fog történni csak nem szerettem volna még ilyen kicsinek.

Yorki a kislány amúgy. Vagyis mostmár nagylány 😄


2021. szept. 20. 18:04
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
69%

Nem foglalkozz a 2essel, valszeg még egy kutyája nem volt, csak idejön megmondó embert játszani és még a kérdést sem olvassa el.:D

Az én kutyámnak is kb 8 hónapos jött meg először, ő is eléggé vérzett, viszont régebben volt egy utcáról befogadott kutyusunk, neki tényleg épphogy pár csepp jött, mondjuk idősebb is volt és valami tacskó mix lehetett, a mostani pedig németjuhász mix. Szóval a méretekre sem lehet adni. :D

2021. szept. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
54%
Az a mennyiség amit írtál normális. Én vettem az enyémnek tüzelőbugyit de ki nem állhatta úgyhogy nem is eröltettem, meg aztán szerintem nem baj az ha tudja tisztogatni magát.
2021. szept. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Nem tudok vele mit csinálni hogy ágyba alszik és nem is akarok ellene tenni. Én szeretek vele aludni és ő is velem.

Később érkezett hozzám a tenyésztőtől ott nem aludt ágyba nyilván . Egyszer kellett bele raknom… mikor még kis lábai voltak mindig le fel kellett raknom. Alacsony ágyam van de egyébként nem nagyon akarom ő le menni 🤣 nagyon ritkán fekszik a kis ágyaiba mert kettő is van neki.

Neki a lakásba az ágy a mindene. Olyan jókat alszik imádja . Miért vegyem el ezt tőle de most őszintén ? Nem hiszem hogy ettől nekem vagy neki baja lenne. Rengeteg ember alszik kutyussal soha nem hallottam ebből idősebb korba problémát.

Azért sem fogom le tenni meg ki zárni mert női gondja van. Nem vagyon finnyás utána . Reggel le van cserélve ennyi. Kicsit nyilván rossz hogy nehezebb ki mosni de nem érdekel . Viszont szerintem ez a bugyi dolog segít majd ebben is. Most is olyan jót alszik. Meg bújik hozzám rám fekszik és úgy alszik.

Nekünk így jó . Szerintem nem lehet ezt erőszakolni egy kutyára. Úgy is el megy mellőlem ha nem tetszik neki a dolog. Itt nem így van és a kérdés sem ez. A másik meg ha el olvasta volna én semmilyen házi parktikát nem kérdeztem. A helyzetet tudok kezelni. A kérdésem az hogy más hogy éli meg és hogy reménykedhetem kevesebb időbe is vagy fix a 3 hét. A többi csak egy kis pletyi egy kis kulisszatitok. De egyből jönnek az ostoba emberek az ivartalanitással mikor azt is írtam miért nincs még. Na meg már abba is bele kötnek hogy az én kutyám hol alszik. Majd a kutyám tudja hogy hol szeretne ennyi. Majd azt hiszik ezek hogy ahogy el olvastam rakom ki a kutyát. Ostoba.

2021. szept. 20. 19:22
 14/34 A kérdező kommentje:
Neki sem tetszett mikor rá adtam. 🤣 tiszta ideg volt . Mosmár megszokta épp jót alszik benne.
2021. szept. 20. 19:23
 15/34 anonim ***** válasza:
37%

Nekem francia bulldogom volt, nem csak 1-2 csepp jött neki. Bugyit próbáltuk, de nem jött be, kb csak szétkente a kutyán az egészet 5 perc alatt. Le is szedte magáról, gusztustalan is volt. Inkább mi is sűrűn mostunk fel, takaró/ törölköző a fekhelyére, azt könnyebb volt tisztítani. Magára is “igényes” volt, mert sűrűbben tisztálkodott, meg fel is nyalta a padlóról.

Kan kutyákkal tényleg vigyázni kell, mert megőrülnek. Sokan elengedik a kutyájukat, szagot fognak és már “nem is létezik a gazdi”. Tapasztalatból mondom, mivel lakótelepen éppen átakartam menni a zebrán, a semmiből ott termett egy (ismerős) kan kutya a kutyámon.. még a tüzelés után is kellő időnek kell eltelnie, hogy újra kanok közé vihesd. Addig tényleg kerülni kell a többi kutyást, mert nekik is gondot okoz a tüzelő szuka hatása.

2021. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
31%
Többszőr tísztisd (az ágyat, vagy ha ügyes vagy, a kutyát), egyébként többet nem tudok mondani, ha az előbbiek nem jók (már pedig válaszaidból azt vettem észre neked nem a legjobb).
2021. szept. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
16%
Normális, nyugi. Ivartalanítás jó lenne. Több betegségtől is védenéd a kutyát, ahogy előttem is írták, amikor jön a kivirágzás, akkor vigyázz rá nagyon, mert akkor hagyja magát.
2021. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
0%

A mi tacskónk is sokat vérzett,és igen,ágyi kutya volt. Paplant,szőnyeget mindent mostunk. A kövi tüzelését mi sem vártuk meg,ivartalanítottuk.

Kérdező,ne foglalkozz senkivel. ;)

2021. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Hála istennek itt szőnyeg gond nincs pedig 2 fehér is van. Padlón talán egy vagy kettő csepp volt. Ma ugye sikerült bugyit venni így már az ágy is tiszta maradt . Ivartalanítás is lesz még a második tüzelés előtt . Én megszerettem volna várni az elsőt meg még picikének is tartom.

Most járt le a gép is 60 fokon mindenből ki jött a vér. Az egyik lepedő fehér volt és abból is ki jött úgyhogy igazából csak a bugyi az ami kellemetlen nekünk kicsit. Nem bántam meg hogy nem ivartalanítottam gyorsan ki bírjuk ezt a 3 hetet. A setálás az ami picit nehezebb. Hála istennek ismerem a környéket és tudom ki a kan. De a szukát is kerüljük . Na meg hála istennek nem akarja adni magát . Csodálkoztam is hogy nem hív Kant oda. Ugyan olyan mint volt. A póráz nélküli kutyák amik gondot okoznak de nem csak most eleve nem szeretem ha oda jönnek csak úgy mikor tanítanám vagy valami na meg volt olyan hogy meg akarta támadni nem is értem miért ilyen felelőtlenek pedig kötelező a póráz . De nagyon figyelek rá amúgy . Nem lesz itt gond.

2021. szept. 20. 20:33
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen vidd el állatorvoshoz vagy legalább hívd fel!!! Mikor az én kutyusom vérzett így kiderült, hogy cisztája van. Azonnal műteni kellet.
2021. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!