Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés

Ma reggel sétáltattam a kutyám, amikor egy kistestű kutya odarohant hozzánk. Kutyámon sárga hám volt és a pórázra is kötöttem sárga szalagot, hámjára rá is van írva, hogy agresszív. Én már messziről szóltam a póráztalan kiskutya gazdájának, hogy fogja meg. Amikor ezt a kérést nem teljesítette felkaptam a kiskutyát, mert nem akartam, hogy kutyám nekimenjen. A gazda elkezdett üvölteni velem, hogy mit képzelek magamról, felfog jelenteni és, hogy miért nincs szájkosár a nagytestű kutyán. És csak azután vette el a kutyáját, miután kiordította magát.


Ki a hibás? Mit lehet ilyen emberek ellen tenni?



2021. szept. 29. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
A másik kutya gazdája. Én megmondtam volna neki, hogy nyugodtan jelentsen fel, de ők kap, miután kutyát tilos közterületen póráz nélkül sétáltatni. Azt meg inkább köszönte volna meg, hogy felvetted a kutyát, de persze ha elkapja a tied és széttépi, akkor menne a sírás-rívás Facebookon, hogy jaj a szemét nagykutya gazdája. Te mindent megtettél, figyelmeztetted jelzésekkel, szóltál neki. Ha lehet kerüld el, ha nem, akkor meg viselje a következményeit, hogy valaki más kutyája széttépi az övét.
2021. szept. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem te vagy a hibás, viszont ha agresszív, és ilyen barmok vannak, akkor a szájkosár is kéne.
2021. szept. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Ügyes vagy a gyors reakcióddal. Ő a hibás, hisz póráz nélkül még mindig tiloooos sétáltatni állatot. Nem értem, hogy miért az ilyennek áll feljebb.

Max annyival tudod ezt megelőzni, hogy ha tömegben vagy forgalmasabb helyen sétáltatsz, akkor szájkosarat teszel a kutyádra sajnos.

2021. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7%

Az o kutyajat semmi jogod nem volt felkapni, a sajat kutyadat kellett volna szorosabbra fogni.


Sokan nem tudjak es nem is kell tudniuk, hogy az a sarga baromsag mit jelent ... tortenetesen en tudom, de egyaltalan nem erdekel - nehogy azt hidd, hogy ilyen reszleteseggel nezem a masik kutyajat.

2021. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
A #4-es egy ittas idióta, aki most jött ki a kocsmából, ne figyelj rá.
2021. szept. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
98%

4. Engedély nélkül nem engedjük a kutyát másik kutyához, mindegy is milyen jelzés van rajta és, hogy esetlegesen a másik nem vette észre.


A kérdező még előre szólt is, hogy ne engedje oda.


Jól tetted, hogy felvetted a kisebb kutyát ( a kutya nem tehet a gazdája felelőtlenségéről).

2021. szept. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A másik gazdi felelőtlen, szegény kiskutya fog egyszer rosszul járni emiatt.
2021. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Ilyenkor két szóval tudsz nyerni.

"PÓRÁZ KÖTELEZETTSÉG"

Te jelenthetted volna fel őt.

2021. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Benne van az ÁVT-ben, hogy a gazdának, ha tudomása van arról, harapós a kutyája, szájkosarat kell rá tenni.

Persze, ez nem mentesíti a kisebb kutya gazdáját , hogy póráz nélkül járt a kutyája.

Most meg tudtad oldani a szitut, mert kicsi kutya volt. De mit teszel, ha egy nagytestű szalad oda hozzád?

Sok kutyás szerint az a természetes, hogy minden kutya boldogan játszik a hozzá szaladó másik kutyával.

2021. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

Nyilván a szabadon sétáltatott kutya gazdája a hibás (feltéve, hogy nem kutyafuttatónak kijelölt terület volt).


De te is hibás vagy. Veszélyes kutyára minden esetben kötelező a szájkosár!

2021. szept. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!