Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Mit lehet tenni ilyen emberekkel?

Figyelt kérdés

Ma reggel sétáltattam a kutyám, amikor egy kistestű kutya odarohant hozzánk. Kutyámon sárga hám volt és a pórázra is kötöttem sárga szalagot, hámjára rá is van írva, hogy agresszív. Én már messziről szóltam a póráztalan kiskutya gazdájának, hogy fogja meg. Amikor ezt a kérést nem teljesítette felkaptam a kiskutyát, mert nem akartam, hogy kutyám nekimenjen. A gazda elkezdett üvölteni velem, hogy mit képzelek magamról, felfog jelenteni és, hogy miért nincs szájkosár a nagytestű kutyán. És csak azután vette el a kutyáját, miután kiordította magát.


Ki a hibás? Mit lehet ilyen emberek ellen tenni?



2021. szept. 29. 17:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor kell szájkosár, ha bizonyítottan a kutya veszélyesnek lett nyilvanítva, azaz harapott embert. Nehogy már a kérdezőt hibáztassátok azért, mert a kiskutya felelőtlen gazdájanak derogál pórázt rakni a sajátjára, de hogy még oda is engedi engedély nélkül máséhoz, raadásul lett szólva, hogy a kutya nem barátkozós, akkor se fogta meg, akkor magára vessen. A kutyatartást is engedélyhez kéne kötni, mert ha a kérdezőjé széttépi, persze szerencsétlen másik kutya pusztul bele a felelőtlen gazdája hibájából.
2021. szept. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem kötelező a szájkosár.Nem vitte be futtatóba,nem vitte fel tömegközlekedésre,nem voltak szűk helyen össze zárva senkivel,nem épületen belül volt,semmi oka nincs szájkosarat tenni a pórázra fogott kutyát.


Mindenkinek ellenben kötelező követni a példáját és pórázon tartani a "kedves" és "jól nevelt" kutyát is.

Ha meg is harapta volna a kérdező kutyája a póráztalant a póráztalan gazdája lett volna felelősségre vonva,nem a kérdező.Mert nem az ő kutyája pofátlankodott oda máshoz,és nem az volt szélnek eresztve.

2021. szept. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%

Jogszabály szerint csak a veszélyesnek nyilvánított egyedeknek kötelező a szájkosár ott is, ahol más kutyáknak nem, de a veszélyesnek nyilvánítás nem önkényes, szakértői vizsgálathoz kötött, itt írnak róla egyszerűen:

[link]


A jogszabályon felül persze a kutya gazdája használhat szájkosarat, ha úgy ítéli meg, de nem kötelező, ha a kutya amúgy szakértői vizsgálat alapján nem lett veszélyesnek nyilvánítva. Én például használtam azért szájkosarat, hogy könnyebben megtanítsam a volt kóbor mentett kutyámnak, hogy nem szabad az utcán felenni dolgokat séta közben. Mivel valamikor kóborolt, így azt ette, amit talált, érthető, hogy megszokásból próbálkozott akkor is, mikor már hozzám került, erről le kellett szoktatni, és a szájkosár kézenfekvő volt, hogy azon keresztül úgysem fér hozzá elszórt ételhez. Volt, aki kérdezte is, hogy azért van-e rajta, mert harapós-e, mert ez van az emberek fejében. De van, aki azt hiszi, hogy buszon is azért van rajta szájkosár, mert harapós, van olyan szülő, aki a gyerekének ezt tanítja, hallottam buszon, pedig ott ettől függetlenül kötelező, nem ismerik a szabályt.

2021. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
13%
Veszélyesnek minősül minden kutya, amelyikről tudja a gazdája, hogy agresszíven lép fel emberekkel, kutyákkal. Nem csak a veszélyessé nyilvánított kutyák számítanak veszélyesnek. Nem csak rájuk kötelező a szájkosár.
2021. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!