Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vega kutyatap? Ti mit gondolto...

Vega kutyatap? Ti mit gondoltok rola?

Figyelt kérdés

[link]


Most talaltam ra veletlenul, most komolyan vannak olyabok akik ezt megveszik majdnem 20. 000-ert? Szerencsetlen kutyak, akik ezt kapjak...



2021. okt. 11. 22:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
89%

#28. Én is ezt mondom.

Egyébként terelést akartam írni, csak a telóm átjavította teremtésére.


De szerinted ahol vadásznak, vagy ahol a nyájra kell vigyázni, vagy terelni ott nincs hús?


Ahol patkány/rágcsálót fog meg a kutya, ott nincs hús?


Házőrzésre, viszont ahol nem volt jószág, tényleg nem tartottak kutyát.

Vagy ez attól függ, hogy “régen” alatt mit értesz.


De ha utána olvasol, akkor még a bányászok által tenyésztett viador kutyákat is hússal etették, több mint 100 éve, amikor elkezdték tenyészteni Őket.

2021. okt. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
19%

De szerinted ahol vadásznak, vagy ahol a nyájra kell vigyázni, vagy terelni ott nincs hús?


Szíjat hasítottak volna a pásztor hátából, ha megdézsmálja a nyájat, ami általában más tulajdona volt :D

A gulyáslevest sem a gulyások ették.


Egyébként még egy gazdag gróf sem tudta volna megengedni magának, hogy minden nap húst egyen, mert ehhez több tucat állatot kellett volna levágni évente. Ez a rengeteg hús csak a közelmúlt hozadéka

2021. okt. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
93%
#31 Volt nagyapámnak egy kis kotorék kutyája. Patkányokat imádta elkapni. Csontot kapott de volt rajta cupák és ha úgy ítélte meg hogy á nem kapott elég húst akkor szín húst is adott neki nagyapám. Nem volt sóher az öreg. Valamiért a körtét imádta a kutya, a földre hullottat eszegette meg a málnát, ettől nem volt növényevő. Főtt sült húst is szerette :) Volt hogy csak neki lett főzve... Cserébe patkány egy se volt a portán :)
2021. okt. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
85%

A nagy "régen" amire ti gondoltok azok kutyái is kb 4 max 5 évente lecserélődtek.De helyben szaporodtak és nem adtak túl rajtuk,hogy mindig legyen szóval volt utánpótlás ház,porta és állatőrzésre.

A mesék arról,hogy tanyán megélnek 10-15 évet is maradékon,moslékon és növényes-tehes áztatott vackokon teljesen alaptalanok.A legtöbb így emlegetett fajta meg sem él 15 évet,a 10 a maximum életkora és az is akkor ha teljesen egészséges.

De állatorvos,és normális ellátás hiányában egy őrkutya/házőrző nem marad sokáig életben.Nem is szoktak sokáig életben maradni,nem kell bedőlni a dajka meséknek.

Nem kell alja helyen mutatni a buksi sztorik után,hogy meglásd kinek van igaza.

A kutya a parasztnak,a vidéki gazdának többnyire csak fogyó eszköz.Mindig is az volt.

Aki tehetősebb se mindig volt érdekelt a kutyái felé,azok többnyire pedig már nem munka kutyák voltak ha oda volt rájuk figyelve.


A vadász kutya más téma,a vadászoknak elengedhetetlen egy kutya a vadászatban,de régen is lételem volt.

Ott viszont az se volt ritka,ha "véletlenül" lelövöldözték egymás kutyáit.Nagy vadak ellen is rengetegszer meghaltak,és vadállatok üldözése is gyakran járt szerencsétlen balesetekkel.



Mi már figyelünk a kutyáinkra,ezért a mieink nem csak a mesékben élnek meg 10-16 évet.Növényi fehérje NEM EGÉSZSÉGES a kutyának.Állatifehérje és hús,erre van szüksége.

2021. okt. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
85%
Nem vennék ilyet húsevő állatnak, viszont az ára kifejezetten kedvező, én majdnem 3x ennyit fizetek a macskáim száraz tápjára.
2021. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
20%

Amikor lett egy macskánk, nagyon utánanéztem a tápoknak és azt találtam, hogy az átlag bolti tápok - Whiskastól tescósig - mind majdhogynem vega táp. Max 4% "hús és állati származék" volt bennük, de egy húsfeldolgozóban dolgozó ismerős szerint ami anyagot ők továbbadnak állati takarmány céljára, az konkrétan húst max. homeopátiás mennyiségben tartalmaz, helyette porcok, bőr, toll stb.

Vagyis a piacon lévő tápok jó részében mondhatjuk, hogy bőven 1% alatti a húsmennyiség.

Itt jegyzem meg, hogy az első ijedség után afelett, hogy hogyan marad életben majd a macskánk, ezeken a tápokon 18 évig vidáman elélt.

2021. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
91%

#36. Ezeken a tápokon nem maradnak 18 évig életben a macskák.



De egyébként egyszer, talán a Fókuszban vagy valami hasonló nem túl nívós műsorban, mondta egy állatorvos hogy még ezek a 4 százalékos tápok is biztosítják egy kutya/macska számára az életben maradást (bár minőségileg éheznek), de a vegán tápok azok NEM.

Mondta, hogy maximum egy félév alatt egy kizárólag vegán táppal etetett kutya vagy macska MEGHAL.

2021. okt. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
96%
Azt gondolom, hogy a kutyának kell a hús. Én vega vagyok, de nem vagyok aberrált, hogy rákényszerítsem a kutyámra az étrendemet. Sőt, a férjemnek is külön főzök (bár sok vega kaját szeret), de nem kényszerítem rá másra is. Főleg nem egy olyan állatra, akinek kell hús. És a macskáink is húsevők.
2021. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít teljes értékű eledelnek, ki kell egészíteni mással is, de ha valaki csak ezt adja, az árt a kutyájának.
2021. okt. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
92%

#36 Táp és táp között sok különbség van.

Van macskánk van vesebeteg, és emiatt spéci tápra szorul, táp tartalmaz az elítettnél jóval több húst, illetve kap rendszeresen húst is. Tápok fele a hozzá adott cukor miatt kukába valóak.

2021. okt. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!