Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, nagyon sokat foglalkozok kutyákkal már kicsi korom óta, "sajátom" is volt (ezt úgy értem, hogy papíron a szomszédunké volt, de egyáltalán nem törődött vele, mert hogy nem volt rá ideje (nem értem az ilyen miért vesz magának egy kutyát úgy alapjáraton), szóval megengedte, hogy én neveljem és foglalkozzak vele, etessem, itassam, sétáltassam stb, mindent mi fizettünk neki. viszont a szomszédunk egyszer csak eladta a semmiből 3 éve:/)

tehát rengeteg tapasztalatom van kutyák terén, tudom hogyan kell bánni velük. (természetesen, mint az emberekből, a kutyákból sincs 2 egyforma, midegyiküknek megvan a maga személyisége, igényei stb., de sok különböző kutyával volt szerencsém már dolgozni)

egyedül törődnék vele, mivel kettesben élünk anyukámmal, de ő csak aludni jár haza (ezért is lenne jó nekem egy társ, persze nem csak emiatt).

magántanuló vagyok, nem kéne egyedül lennie a kutyusnak (maximum tényleg nagyon ritkán, rövid időre).

rengeteg szabadidőm van, mivel a tanuláson kívül semmi más hobbim / programom nincs (és a tanulás is gyorsan megy nekem szerencsére).

egy 3 szintes, nagy kertes házban élünk, de leginkább bent lenne. természetesen, ha olyanja lenne kiengném bármikor, és rengeteget sétálnánk / túráznánk.

közepes vagy akár nagy méretűt szeretnék, de semmiképpen sem kistermetűt.


ha bárkinek akármilyen kérdése lenne még, tegye fel nyugodtan, nekem most így hirtelen ennyi jutott eszembe. előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. okt. 21. 22:38
1 2 3 4
 11/40 anonim válasza:
61%

Szia egyedül vagy akkor nagyon is ajánlott egy kutya főleg egy lánynak! Nem tudom mennyi pénzt szánsz rá, de ha bentre akarsz kutyát akkor keres a neten olyan fajtát aminek nem hullik a szőre ez nagyon fontos! Nekem egy yorkim és imádom, nem tenyésztőtől vettem. Kutya suliba meg azok vigyék akiknek nincs kedvük foglalkozni a tanításukkal vagy hülye, neked van időd betanítani.


5ös te a tvből és az internetről szerzel információkat a világról? Olyan mint ha egy robot írta volna a szöveged :D.

2021. okt. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

anyukám is szeretne kutyát, ugyanis ő hozta fel először a témát. mind a ketten pontosan jól tudjuk, hogy mivel jár egy kutya, nagyon régóta gondolkozunk már rajta, és tudjuk, hogy mit csinálunk.

úgyhogy kérlek aljánljatok fajtákat, ugyanis ezért írtam ki a kérdést, nem kioktatásért.

2021. okt. 21. 23:49
 13/40 A kérdező kommentje:
13-as, köszönöm!
2021. okt. 21. 23:50
 14/40 anonim ***** válasza:
25%
Egy fajtatiszta kutya ára 200ezer körül van. Megengedhetitek magatoknak, oltásokkal, féreghajtással, etetéssel mindennel együtt? Igen? Akkor olvasgass sokat a fajtákról, nézz fajta ismertető videókat és szűkítsd le a kört a hozzátok illő kutyafajtákra. Ha ez megvan, írj néhány tenyésztőnek, kérdezz többet az adott fajtáról. Nem fér bele? Akkor meg menhely vagy fajtamentés. Bárhonnan is hoztok kutyát, elvárások lesznek, tehát nem feltétlen adnak kutyát nektek.
2021. okt. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
73%
Azta de okos itt mindenki :D szörnyű hogy az ember kérdést sem írhat ki anélkül hogy ki ne oktassák. Szerintem nem hangzott az olvasottak alapján butának a kérdező és nem nagy kaland tartani egy kutyát. Kutyasuli? Oda szerintem is az viszi aki lusta vele rendesen foglalkozni és betanítani. Én mindig is golden retrievert szerettem volna.
2021. okt. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim válasza:
55%

Szia!

Szoktak lenni kutyás események, én azt javasolnám menj el egyre, és nézd meg milyen kutyák vannak, szerintem nyugodtan kérdezhetsz is a gazdiktól én úgy gondolom hogy mindegyik nagyon szeret beszélni a kutyusáról. Illetve ha van kutyaiskola a közelben tőlük is megkérdezheted, ők is biztosan segítenek. Csak azért írom le ezeket mert így biztosan tapasztaltabb emberektől kapsz választ.

Nálunk a közelben például van kutyasuli, de előtte még kutyaovi is, oviba érdemes elvinni az 1 évesnél fiatalabb kutyust hogy megtanuljon szocializálódni. Ezekre is érdemes esetleg gondolni.

Azt hogy tenyésztőtől szerzed-e be hát ad egy fajta "biztonságot", persze plusz pénz is (ez nyilván fajtafüggő), de nekünk a legnagyobb költség az oltások voltak, illetve egyszer meg kellett műteni.


Egyébként nekünk egy komondorunk van, na olyat na vegyél lakásba :) .

2021. okt. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
45%

Ne vegyél,fogadj örökbe,nagyon hálásak tudnak lenni.

Nekünk is van kettő 😊🙃

Igazi sarkon csináltak 😉

Menhelyről jöttek,mi a férjemmel sosem szerettünk volna venni,inkább megmentettünk 2 életet :)

2021. okt. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
16%

Nem fogok nagyon fajtát ajánlani,mert nektek nem való kutya.

Te gyerek vagy,nem tudod hogy hová vezet a jövőd.


>> A kistestű megél 16 évet is,nagyon társaság igényes.Te iskolába jársz,és emellett ha nagykorú leszel dolgozni fogsz.

>> A közepes és nagytestűek mozgásigénye többnyire nagy,az előbb felsoroltak okán iskola és munka mellett egyikőtök se fogja tudni lemozgatni,mentálisan fáraszrani,sétáltatni,szocializálni..

>> Óriás testűek jó része kertbe való,nem szeretnek bent lenni.Életkorukat tekintve ők lennének a legjobb választás,8-10 évet élnek átlagosan.

Ha a házba bemehet ott a német dog,az újfundlandi vagy az óriás uszkár,de ezeknek megint csak van némi mozgásigénye amit tudni kell kellőképpen levezetni.

Ráadásul rengeteget esznek,ezek szerintem fél kiló tápot naponta röhögve felporszívóznak.Na most az alsó hangon 30 napra 15kg táp.


Az most egy idilli állapot,hogy te otthon vagy és nincs mit tenned.Minden 16 évesnél eljön ez az idő.Szép és jó,hogy azonnal állatra fordítanád a felesleges időd,de kettőt pislogsz és mire megvagy 18 a nagykorúságoddal együtt jönnek az elfoglaltságok is.Még mindig mondjuk munka.De gondolom nem csak egy érettségit akarsz,onnan fősuli,ahol sokkal többet kell tanulni.Ha nem számolsz ezzel akkor is bejöhet a képbe egy párkapcsolat (ha most nincs,vagy valaki más jön helyette..),ami megint csak elveszi az időd egy részét.Most még mindenre azt mondod,hogy ó majd megoldom és beosztod az időd..

Nem fog menni,hidd el.Nem tudsz 24 órát 48 felé osztani úgy,hogy te se fáradj bele és merülj ki teljesen hetek alatt.


De ti tudjátok,úgyis mindig el kell cseszni valamit ahhoz,hogy tanulj belőle.

Csak sajnos ennek a kutya fogja meginni a levét.

2021. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
56%
Nem értem miért bántja mindenkit miért ne akarhatna kutyát, főleg ha az anyukája megengedte. Túl van misztifikálva, nekem 3 tacsim van kint vannak a kertbe, nem ülünk felettük 0-24 be, reggel-este séta napközben kis játék. Biztos csak munkanélküli egésznap otthonülő embereknek van kutyája. Kérdező én golden retrievert ajánlok, nagypapámnak is ilyen kutyája van és nagyon okos, imádnivaló kutya és nagyon szép is, könnyű tanítani :-)
2021. okt. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a kedves, jóindulatú válaszolóknak, amit írtak! :)

a többieknek pedig: szerintetek akkot kinek való kutya? őszintén. iskolás vagy? nem jó. dolgozol? nem jó. fiatal vagy? nem jó. már pedig ebből áll az emberek élete. és iszonyú sok embernek van kutyája, vagy akár több is. mégis jól érzik magukat és egészségesek (többségük, ugye sajnálatos módon van amelyiknek tényleg rossz sors jutott, de az már más téma). szóval nem értem mi a problémátok azzal, hogyha egy kutya jó körülmények között, szerető, törődő és mindent amire csak szüksége van megadó családban élné le az életét. ugyanis nálunk ez vár rá.

2021. okt. 22. 01:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!