Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, nagyon sokat foglalkozok kutyákkal már kicsi korom óta, "sajátom" is volt (ezt úgy értem, hogy papíron a szomszédunké volt, de egyáltalán nem törődött vele, mert hogy nem volt rá ideje (nem értem az ilyen miért vesz magának egy kutyát úgy alapjáraton), szóval megengedte, hogy én neveljem és foglalkozzak vele, etessem, itassam, sétáltassam stb, mindent mi fizettünk neki. viszont a szomszédunk egyszer csak eladta a semmiből 3 éve:/)

tehát rengeteg tapasztalatom van kutyák terén, tudom hogyan kell bánni velük. (természetesen, mint az emberekből, a kutyákból sincs 2 egyforma, midegyiküknek megvan a maga személyisége, igényei stb., de sok különböző kutyával volt szerencsém már dolgozni)

egyedül törődnék vele, mivel kettesben élünk anyukámmal, de ő csak aludni jár haza (ezért is lenne jó nekem egy társ, persze nem csak emiatt).

magántanuló vagyok, nem kéne egyedül lennie a kutyusnak (maximum tényleg nagyon ritkán, rövid időre).

rengeteg szabadidőm van, mivel a tanuláson kívül semmi más hobbim / programom nincs (és a tanulás is gyorsan megy nekem szerencsére).

egy 3 szintes, nagy kertes házban élünk, de leginkább bent lenne. természetesen, ha olyanja lenne kiengném bármikor, és rengeteget sétálnánk / túráznánk.

közepes vagy akár nagy méretűt szeretnék, de semmiképpen sem kistermetűt.


ha bárkinek akármilyen kérdése lenne még, tegye fel nyugodtan, nekem most így hirtelen ennyi jutott eszembe. előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. okt. 21. 22:38
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

29-es nagyon köszönöm a válaszod!

jobban, részletesebben utánanézek a juhász féléknek. igen, a vizsláknál tapasztaltam, hogy kicsivel később érnek:D ha jól számolom, eddig 7 vizslával volt dolgom.

tudom, jórészt rajtam fog múlni, hogy milyenek lesznek a belső tulajdonságai, hogyan nevelem. rengeteget fogok vele foglalkozni, hogy elérjük amit szeretnék.

kutyasuliba amúgyis vittem volna mindenképp:)

még annyi kérdésem lenne, persze, ha nem gond, hogy macskákkal hogyan tudnám összeszoktatni? vagyis nem kell hatalmas cimbiknek lenniük, csak legyenek meg egymás mellett. rengeteg macska van a környéken, és a mi kertünkbe is bejönnek ugye. 2 pedig már évek óta fixen minden nap jön, és itt töltik az idejük nagy részét

2021. okt. 26. 13:51
 32/40 A kérdező kommentje:
30-as napi 3 sétát minimum terveztem. a családban és anyukám ismerősei között sok kutyus van, velük amúgy is sokszor találkozok (túrázni szoktunk), viszem majd őt is. meg a kutyaiskola és egy 2-3 percnyi sétára van egy kutyafuttató is. szóval a szocializálásával nem lesz gond:)
2021. okt. 26. 13:58
 33/40 anonim ***** válasza:
46%
30as vagyok. Akkor jó :)
2021. okt. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
67%

A nagyon okos embereknek írom először is, hogy annál sokkal fiatalabban is lehet állatot vállalni, és mi van akkor, ha az anyukája nevére van írva a kutya?

Neked pedig ajánlom ezt az oldalt:

fressnapf.hu/kutyafajta-valaszto/

Egyébként nekem a leonbergi tetszik nagyon, de nyilván egyéntől függ

2021. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
34-es neked is köszönöm! megnézem az oldalt:)
2021. okt. 26. 19:37
 36/40 anonim ***** válasza:
72%
Én golden retrievert ajánlanék neked, mert barátságos és játékos. 18 év alatt nem fogadhatsz örökbe kutyát, de ha anyukáddal fogod, akkor nincs akadálya. Még annyi a bökkenő, amit többen is leírtak, hogy több év múlva hol fogsz dolgozni. De ha nem 8 órás munkád lesz, akkor sincs bökkenő. Nem bántásból írtam és sok sikert kívánok, hogy legyen kutyád és minden zökkenőmentesen mennyen!
2021. okt. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Szívesen hallanám majd, hogy végül milyen fajtára esett a döntés
2021. nov. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
border lesz:)
2021. nov. 2. 21:22
 39/40 anonim ***** válasza:
22%
Szerencsétlen kutyát előre sajnálom.
2021. nov. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
miért is?
2021. nov. 6. 23:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!