Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?

Milyen fajta kutyát vegyek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, nagyon sokat foglalkozok kutyákkal már kicsi korom óta, "sajátom" is volt (ezt úgy értem, hogy papíron a szomszédunké volt, de egyáltalán nem törődött vele, mert hogy nem volt rá ideje (nem értem az ilyen miért vesz magának egy kutyát úgy alapjáraton), szóval megengedte, hogy én neveljem és foglalkozzak vele, etessem, itassam, sétáltassam stb, mindent mi fizettünk neki. viszont a szomszédunk egyszer csak eladta a semmiből 3 éve:/)

tehát rengeteg tapasztalatom van kutyák terén, tudom hogyan kell bánni velük. (természetesen, mint az emberekből, a kutyákból sincs 2 egyforma, midegyiküknek megvan a maga személyisége, igényei stb., de sok különböző kutyával volt szerencsém már dolgozni)

egyedül törődnék vele, mivel kettesben élünk anyukámmal, de ő csak aludni jár haza (ezért is lenne jó nekem egy társ, persze nem csak emiatt).

magántanuló vagyok, nem kéne egyedül lennie a kutyusnak (maximum tényleg nagyon ritkán, rövid időre).

rengeteg szabadidőm van, mivel a tanuláson kívül semmi más hobbim / programom nincs (és a tanulás is gyorsan megy nekem szerencsére).

egy 3 szintes, nagy kertes házban élünk, de leginkább bent lenne. természetesen, ha olyanja lenne kiengném bármikor, és rengeteget sétálnánk / túráznánk.

közepes vagy akár nagy méretűt szeretnék, de semmiképpen sem kistermetűt.


ha bárkinek akármilyen kérdése lenne még, tegye fel nyugodtan, nekem most így hirtelen ennyi jutott eszembe. előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. okt. 21. 22:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
63%
Igazad van kérdező teljesen!☺️ Remélem minél hamarabb megtalálod a megfelelő kutyust számodra!
2021. okt. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
29%

A te kutyad az amerikai staffordshire terrier. Imad parancsot teljesiteni.

Birja a lassu kocogasokat,a kirandulos setakat. Kicsi koratol szoktasd le rola,h barmilyen allatot kergessen(mokus,macska stb)

Olyat kerj a tenyesztotol,akinek keves avadaszosztone. Ha szofogadot akarsz,akkor alacsony energisjut kerj. Az is megved osztonbol,ha megtamad vki. (Ha soha nem vered meg es nem terrorizalod.)


Ugyanis akutya ugy all bosszut az ot vero terrorizalo gazdan,h tanadas eseten nem vedi meg!!!


A havi kajakoltsege barffal hentestol kb 40-50 ezer .(zoldseg is benne van) Nem eszik sokat.

2021. okt. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
28%

Benti kutyának maximum plüss való...

A kutya még mindig kint állat, nem benti...

2021. okt. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon érdekes, ezek szerint akinek kutyája van, az valszeg munkanélküli, hogy legyen ideje a kutyára, de mellette milliomos, mert a kutya sokba kerül. Beszarás, én meg irodista vagyok és merek 2 kutyát tartani, mellette a házkörüli munkákat megcsinálni, meg feleséggel foglalkozni, meg lefárasztani egy huskyt egy németjuhásszal. Szerintem én varázsló vagyok ezek szerint. A kedves 23-as meg az igazi "maradi" lehet.


Kedves kérdező. Őszintén mondva, nem olvastam végig minden kommentet, mert már az elején felidegesítettek a válaszok, de megpróbálok segíteni.


Az alap kérdés inkább az, hogy milyen belső értékkel szeretnél kutyát, illetve mihez kezdenél vele, milyen sportok érdekelnének. Ha ezek megvannak akkor lehet fajta után nézelődni. A husky nálam bikejöringezik, a németjuhászt engedelmesbe szeretném minél magasabb szintre emelni, mellette ÖV-zünk meg keresőzünk.

2021. okt. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
8%
Semmilyet
2021. okt. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

24-es, a belső tulajdonságaira nézve fontos lenne, hogy ha barátságos (családdal és más kutyákkal, állatokkal, viszont közömbös, kissé akár távolságtartóbb az idegenekkel), intelligens, tanulékony, nem nagyon ugatós (gondolok itt szembe jövő kutyákra, mezőn elszaladó nyúlra stb.), vízkedvelő, nem ásós, itthon nyugodt, de ha elmegyünk akkor energikus, mozgékony lenne

sportok közül ami mindenképpen érdekel, az a canicross, engedelmesség és frizbi

2021. okt. 22. 11:42
 27/40 anonim válasza:
67%

Nem értem, hogy a válaszolók szerint kinek való akkor kutya. Otthon ülő háztartásbelieknek milliomos férjjel? Csak mert minden más opciót kizártatok. Úgy, hogy a kérdés nem úgy szólt, hogy vegyek -e kutyát, hanem, hogy MILYET vegyek. Nem is értem, kiknek képzelitek magatokat, hogy azt gondoljátok, majd ti fogjátok megmondani bárkinek is, legyen -e háziállata. Álljatok már le.


Kérdésre válaszolva: nekem golden retriever kutyusaim vannak, imádom őket, szerintem a legszebb kutyafajta. Nézz utánuk. :)

2021. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
kedves 27-es, köszönöm! én is nagyon szeretem a goldeneket, részletesebben utánuk nézek most:)
2021. okt. 22. 22:26
 29/40 anonim ***** válasza:
87%

24-es vagyok, bocsi a késői válaszért, nem jutottam gyk-ra mostanában.

Na a belső dolgok után már kicsit világosabb a kép, hogy milyen vonal lehetne jó neked. Kb a juhász, esetleg pásztorkutyák között keresgélnék. Ausztrál juhász pl, belefér nagyjából a fent leírtakba. Ha a canicrosst és firzbit kivesszük a képletből, egy németjuhász is nagyon jó pajti lehet, és ezek helyére ÖKT-t lehetne sportolni. De akár egy vizslával is neki lehet vágni, ők nagyjából teljes mértékben megfelelnek az elvárásaidnak. A vizsláról annyit mondtak nekem suliba, hogy kicsit későn érő típusok, kölyök-serdülő korban még lassabban lehet vele haladni. Labi, goldi is szóba jöhet, bár a cc-ben nem tudom mennyire lehetnek otthonosak. Mivel én szeretem a kihívásokat, ez a két fajta szóba se került nálam, túl egyszerű eseteknek könyveltem el őket :D Border már a kihívás kategória, hatalmas energiaszint, cserébe viszont bármit veszel a fejedbe, hogy csinálni szeretnél vele, azt ő megtanulja, de ezt a fajtát inkább csak zárójelben hagyom itt, tényleg nehéz feladat lenne.

Amit még javasolni tudnék, hogy számhúzó kutyára semmiképp ne gondolj, még ha a külső tetszik is, velük pont csak a cc menne az "elvárások" közül :D

Illetve 3 dolgot jegyeznék még meg. Hogy belsőre mennyire lesz barátságos akár kutyákkal, akár emberekkel, 99%-ban rajtad múlik, hogy mennyire veszed komolyan a szocializációt. A másik a mezőn elszaladó nyúl. Na ez ami szerintem mindenkinek nehéz eset, hiszen az ösztönök dolgoznak a kutyákban, szinte mindegy milyen fajta és a vadászösztön a legtöbb kutyában bennevan. Itt is a te hozzáállásod számít, hogy mennyire mész rá, hogy parancsbiztos legyen a kutyád. Illetve a kert rendezés, az esztelen ugatás is rajtad múlik, hisz ha nincs lefárasztva egy kutya, mindenképp lefoglalja magát és ilyenkor jönnek az említett jelenségek esetleg a szökési hajlammal fűszerezve.

A fent említett 3 dolog miatt javaslom erősen, hogy kutyaiskolát tervezz, ott rengeteg mindent tudsz megtanulni a kutyákkal kapcsolatban és mentálisan is fárasztja a kutyát és gazdit egyaránt :D

2021. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
74%
Labradort javasolnék. De, vidd el legalább naponta 2x sétálni. Kell nekik a mozgás! Ők alapból barátságosak. Mondjuk a nevelésen múlik minden. Tehát, ha időtök, pénzetek rá, akkor hajrá. De mindenképp vidd sétálni, vidd társaságba, találkozzon rendszeresen más kutyákkal! A legtöbb családiházban tartott kutyát soha nem szocializálták és sajnos nem tudják emiatt, h h kell viselkedni más kutyákkal... Konkrétan a többségük a házban és a kertben éli az életét.. Mert a "gazdi" azt hiszi ez jó neki... Te ne kövesd el ezt a hibát
2021. okt. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!