Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mikor elengedem...

A kutyám mikor elengedem sétálás közben és talál valami ehetőt nem jön vissza, sőt elszalad. Hogy kell ilyenkor reagálni és hogy kell elkerülni a jövőben?

Figyelt kérdés

Egy mudiról van szó, 7 hónapos. 9/10 behívásra visszajön a kutya és minden szempontból jól nevelt, intelligens munkakutya felmenőkkel és suliba is járunk. Következő a paradoxon:

Ha megjutalmazom mikor mégis visszajön (vagy már elfogyasztotta a talált szemetet) akkor azt hiheti, hogy ezt szabad neki, ha megbüntetem, félek hogy hasonló esetben el se fogom tudni kapni. Csak a parkban engedem el és olyankor labdázunk (sajnos itt tele van mindenféle szeméttel a park, máshova menni ahol szabad tér van elég messze lenne, de néha belefér.) Hosszú pórázt próbáltam már de úgy nem lehet labdázni és egy ilyen mudit ki kell mindenképp fárasztani. Mit tanácsoltok?


2021. okt. 25. 18:43
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
48%
Borzasztó egyszerű a megoldás, ne engedd el. Nem is szabad. A kutyára is veszélyes meg másra is. Próbáld ki, tutira be fog válni
2021. okt. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
50%
PÓRÁZ?
2021. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
78%
Egyrészt törvény kötelez rá, hogy közterületen pórázon tartsd a kutyád! Másrészt, ha nem 100%-osan behívható és a szemetet is felzabálja, akkor meg pláne ne engedd el a pórázról! Ennyiből simán feleszi a földről akár a mérget is!
2021. okt. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a borzasztó hasznos tanácsokat! Mindenképpen kipróbálom! :)
2021. okt. 25. 18:55
 5/35 anonim ***** válasza:
46%

1. 2. Adom!

Ha felelőtlen állattartó vagy, add inkább be egy intézetbe, köszi. csumi.

2021. okt. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem dorgált meg, aztán tedd pórázra az első engedetlenségnél. Nálam sem jön vissza a kutya, ezért maximum éjszaka van elengedve, kb tudom a környéken a kutyások sétaidejét, így azt is, mikor üres a park. Apámnál visszajön, szóval nála a sétáknál végig szabadon van. Azonban, van amikor az úrfi gondol egyet és lexarja a szót. Na akkor apám rárakja a pórázt, nem esik jól a kutynak, aki menne ben a világba. Legtöbbször csak 5-10 percig marad pórázon, de utána már engedelmes, mert tudja, mi lesz, ha nem. Eddig kétszer kellett végig pórázon tartania, többi alkalomkor max 10 percig.
2021. okt. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem lehet labdázni hosszú pórázzal, felnőttként befogadott kutyámmal úgy labdáztam az első időszakban. A póráz végét nem kell fogni, csak a kutya húzza maga után és ha kell, rálépsz, megfogod a pórázt és kicsit megrántod rászólás közben. Nem a flexire gondolok, hanem 10-15 m-es fix, hevederből készült pórázra.


Ha "munka" van(labdáztok ez esetben), ne hagyd, hogy mással foglalkozzon, már a szaglászásnál szólj a kutyára. Ha két szólásra nem reagál, további könyörgés nélkül menj oda, kapd el és úgy szólj rá, de ha több ilyen után is próbálkozik, előzetes rászólás nélkül is megfoghatod, mert szerintem ez egy alapvető szabály, amit magától is be kellene tartania.


Gyakoroljátok mesterségesen is a kajamegtagadást. Pl fektesd le, rakj elé falatot, amit nem vehet el és egy másik falattal dícsérd a kezedből, maradjon helyben miközben falatokat dobálsz köré és ledobált kaja mellett csináljon feladatokat meg hasonlók. Az a lényeg, hogy sose az legyen a vége, hogy mindent felehet, hanem szedd össze a kaját és a kezedből kapja meg.

2021. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
84%
Valóban a póráz lenne a megoldás.Ne jutalmazd a szemét megevese után! Le kell szidni! És utána rögtön póráz, láb mellett séta! Hamar megtanulja. Ahogy eszik egyből közöd. Én is gyakran engedem el a kutyámat. Szuka labrador, 6 éves. Sajnos futtatóra ritkán jutunk be, mert elfoglalják a kis kutyák és állandóan megakarják enni az én kutyámat... Az enyém meg csak forgatja a fejét,mert nem érti,h mi van :D én is így tanítottam meg,ahogy fent leírtam. Az enyém nem zabált szerencsére semmit. Nem jött vissza elsőre akkor mentem és kötöttem.
2021. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy közterület vagy nem, magánterületen is ha talál valamit csak abban az esetben nem jön vissza behívásra és semmi egyéb probléma nincs a kutyával. Nevelésmódszertani kérdést tettem fel nem pedig jogit. Köszönöm.

#7es köszi

2021. okt. 25. 19:13
 10/35 anonim ***** válasza:
52%
8as vagyok. Nem közöd, hanem kötöd. Bocs.
2021. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!