Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mikor elengedem...

A kutyám mikor elengedem sétálás közben és talál valami ehetőt nem jön vissza, sőt elszalad. Hogy kell ilyenkor reagálni és hogy kell elkerülni a jövőben?

Figyelt kérdés

Egy mudiról van szó, 7 hónapos. 9/10 behívásra visszajön a kutya és minden szempontból jól nevelt, intelligens munkakutya felmenőkkel és suliba is járunk. Következő a paradoxon:

Ha megjutalmazom mikor mégis visszajön (vagy már elfogyasztotta a talált szemetet) akkor azt hiheti, hogy ezt szabad neki, ha megbüntetem, félek hogy hasonló esetben el se fogom tudni kapni. Csak a parkban engedem el és olyankor labdázunk (sajnos itt tele van mindenféle szeméttel a park, máshova menni ahol szabad tér van elég messze lenne, de néha belefér.) Hosszú pórázt próbáltam már de úgy nem lehet labdázni és egy ilyen mudit ki kell mindenképp fárasztani. Mit tanácsoltok?


2021. okt. 25. 18:43
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
50%
Jobb m mint az anarhia. Páran azt gondolják nekik csak jogaik vannak , de nem! VAnnak bizoy kötelezetségek is . IYLen apóráz viselése sétakor.
2021. okt. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
61%

#19, ennyi baromságot... Fárassza le pórázon. És mióta egyenlő az önsétáltatás a póráz nélküli sétával? Ha a szavakat, fogalmakat nem érted, nem baj, csak ne használd!

Sportkutyáim vannak, póráz nélkül sétálnak töltésen, erdőben, szántóföldön. Sőt, sokszor a faluban is szorosan mellettem. Ha szólok, bejönnek. Más kutyákhoz és emberekhez odamenniük tilos, így ha esetleg nincsenek a közvetlen közelemben, akkor is közömbösen elmennek mindenki mellett. Arról nem is beszélve, hogy mégis hogyan gyakoroljak, tréningezzek velük olyan sportot, ahol nem lehetnek pórázon? Hogy gyakoroljak távolsági feladatokat pórázon? Ha ennyire okos vagy, inkább ne tarts állatot.

2021. okt. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
33%
8as vagyok. 22! Igazad van, de sokan nem értik ezeket a dolgokat sajnos... Egy kutyát pórázon nem lehet mindig lemozgatni...
2021. okt. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
21%

Ugyan hogyne lehetne. Csak kényelmesebb rinyálni mint egy kislány és inkább elengedni. Ahelyett hogy elegendő időt fordítanátok szegény kutyáitokra. Komolyan, minek nektek kutya ha még szabályosan se tudjátok őket lemozgatni.

Van amikor én is távolsági feladatot csinálok, van hozzá 20 méteres "pórázam", lovaglásban használt futószár, teljesen jó. Amikor nem kell az egész, fel van tekerve.

2021. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
33%

Nem csak azért kell a póráz mert kötelező.


1. Kiszaladhat egy autó elé.

2. Félelmet kelthet egy gyerekben, babakocsisban, neniben stb.

3. Kulteruleten leloheti egy vadász akkor is ha ott vagy tőle pár méterre.

4. Megtamadhat valakit aki mondjuk szabályosan pórázon setaltat. En rendszeresen járok így a felelőtlen gazdák miatt. Tíz méterről kiabál a vicsorgo kutyájának aki le se tojja.

5. Ha nem is támad de oda mehet olyanhoz aki nem akarja. Pl a sárga szalagos kutyamhoz. (de akiben annyi kultúra sincs hogy használja a pórázt az gondolom nem tudja mit jelent a sárga szalag).


Ha nincs kerted és mindenképpen el akarod engedni a kutyadat akkor van egy nagyszerű megoldás erre. Úgy hívják kutyafuttato.

2021. okt. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Én szoktam póráz nélkül vinni a kutyámat, de olyan helyen, ahol nem nagyon jár senki. Minden helyzetből behívható. Nyilván a városban pórázon van. Sajnos tényleg sok olyan kutyát engednek el, akik nem hallgatnak a gazdira, agresszívak. Ezek többnyire a kistestű kutyák. Aki nem tudja mit jelent a sárga szalag, annak nem való kutya! Ja meg itt a közeli parkban engedem még el. Ismernek minket már. Gyerekek jönnek ki hozzá a játszótérről.. ha idegen kutyát látok, azonnal hívom. Ennyi.
2021. okt. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
64%
26os vagyok. A kutyafuttató sem megoldás mindig. Oda is visznek nem oda való kutyát... Engem rendszeresen nem engednek be a kiskutyások a labimmal, mert h megtaposná az enyém, meg az övé agresszív nagy kutyákkal szemben stb.. megkene nevelni őket..
2021. okt. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
74%
Kutyafuttatókat inkább hagyjuk :D neveletlen kutyákkal járnak oda, nem véletlenül. A kerítés biztonságot ad nekik. Arról nem is beszélve, hogy pl a budapesti futtatók mérete nevetséges egy nagykutya számára... tacskóm 3x körbe futja, egy németjuhásszal még labdázni sincs hely. Arról nem beszélve, hogy sok helyen nincs is egyáltalán futtató. Pl Hajógyárin lehet póráz nélkül sétáltatni, az sem futtató, úgyhogy érdemes lenne inkább a kérdésre válaszolni...
2021. okt. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
27%

A kutyafuttatónál nem sok károsabb dolog van! Sok neveletlen kutya, a gazdák meg beengedik a kis kedvencüket, majd órákig nem is foglalkoznak velük, csak beszélgetnek. Ott tud igazán rossz viselkedéseket felvenni egy kutya! És ott tanulja meg, hogy más kutyák közt a gazdájára ügyet se vessen. Tisztelet persze a nagyon-nagyon kevés kivételnek...


Kedves #25, ne általánosíts! Egy felelős gazda a jól nevelt kutyájával nem ilyen. A kutyának nem egy nagy dolog megtanítani, hogy ne menjen oda se emberekhez, sem kutyákhoz, vagy első szóra bemenjen. Értem, hogy ilyet nem sokat látsz, esetleg neked sem sikerült. De attól még ez működ és gyakori. Csak az ilyen kutya-gazda párosok nem feltűnőek.

2021. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
18%

olyan helyen, ahol nem nagyon jár senki. Minden helyzetből behívható. Nyilván a városban pórázon van.


A vadász meg majd kilövi mellőled. Mert joga van hozzá. Nem szép dolog de ez az igazság.


És persze tudom az ide kommenteloknek mind tökéletesen nevelt kutyája van de a valóság az hogy a többségnek aki póráz nélkül setaltat nem. Ahogy a kérdezőnek sem. És mint fentebb kifejtettem ez ezer ok miatt lehet baj.

Szóval nehogy már az legyen a szemét és a póráz náci aki a pórázt javasolja. Amellett hogy amúgy is kötelező. A törvény leszarja hogy neked milyen jol nevelt kutyád van. Ahogyan a kisgyerekben is félelmet kelthet egy felé közeledő nagytestű kutya attól függetlenül hogy az jól nevelt.

Nem véletlenül van annyi előítélet velünk kutyasokkal szemben. Az ilyen felelőtlen "nekem nem kell póráz mert jol nevelt a kutyám" emberek még ratesznek egy lapáttal.

2021. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!