Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mikor elengedem...

A kutyám mikor elengedem sétálás közben és talál valami ehetőt nem jön vissza, sőt elszalad. Hogy kell ilyenkor reagálni és hogy kell elkerülni a jövőben?

Figyelt kérdés

Egy mudiról van szó, 7 hónapos. 9/10 behívásra visszajön a kutya és minden szempontból jól nevelt, intelligens munkakutya felmenőkkel és suliba is járunk. Következő a paradoxon:

Ha megjutalmazom mikor mégis visszajön (vagy már elfogyasztotta a talált szemetet) akkor azt hiheti, hogy ezt szabad neki, ha megbüntetem, félek hogy hasonló esetben el se fogom tudni kapni. Csak a parkban engedem el és olyankor labdázunk (sajnos itt tele van mindenféle szeméttel a park, máshova menni ahol szabad tér van elég messze lenne, de néha belefér.) Hosszú pórázt próbáltam már de úgy nem lehet labdázni és egy ilyen mudit ki kell mindenképp fárasztani. Mit tanácsoltok?


2021. okt. 25. 18:43
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Csak a tisztázás végett, ahol elengedem a kutyát se autó se más emberek se más kutyák se vadász tutira nincs, de szemét meg egyéb amiről azt gondolja hogy ehető az sajnos néha akad. (Mint mindenhol) Naponta több órát foglalkozok a kutyával és sportolok is vele (mivel még fiatal nem erőltetem meg) Vidéken lakok itt nincs kutyafuttató. Mivel alapvetően ez egy munkakutya (ugye terelést sem pórázon végzi természetes körülmények között) szüksége van a nagy térre, nálam viszonylag (ahhoz képest hogy nagy a mozgás és térigénye) kicsi a kert.

Én is haragszom azokra akik póráz nélkül lófrálnak a kutyával, szólni is szoktam érte. Városban és közterületen nem is engedem el soha. A kérdésem továbbra is nevelésmódszertani, mert ezt lehet tanítani. Köszönöm akik válaszoltak normálisan.

2021. okt. 26. 17:03
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

Miért várod meg, hogy befejezze a szemétfalatozást, és azután menjen vissza?


Nálunk ez úgy működik, hogy maximum kétszer szólok. Ha nem jön, akkor bizony utána megyek, és "megbeszéljük".

2021. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Nem hagyja megfogni magát, de most úgy jöhet le másoknak ez a sztori hogy rendszeresen ez van és szeméttel etetem direkt, de eddig 2x fordult elő. Nyilván megelőzni a legjobb ez egyértelmű. Mindenben más esetben merem állítani, hogy 100% szót fogad egyébként és hozzá kell tennem újra hogy Kölyökkutya...

Pont erre irányul a kérdésem mit jelent az hogy "megbeszéljük".


Lehetne az is a kérdés, hogy mi van olyankor, ha kirohan az utcára mikor kinyitod a kaput, de mégis visszajön... Nyilván ha megdícséred mikor visszajön jogosan hiheti hogy neki ki szabad futkározni. Ha megbünteted el tudom képzelni hogyha ilyen történik esetleg vissza se jön. A dolog paradox jellege ellenére kérdeztem hogy kell viselkedni és nem kioktató válaszokat vártam a pórázhasználatról. Nyilván az is egyszerűbb hogy mindig mindenhova kizárólagosan pórázon viszed és megkötöd mikor kinyitod a kaput, hiszen olyankor nincs sok választása a kutyának. Egyszerűbb mint rendesen megnevelni hogy ne csináljon ilyet. De ilyeneket is egyszerűbb persze idebökni hogy PÓRÁZ...

2021. okt. 26. 18:06
 34/35 anonim ***** válasza:
100%

Itt a büntetés hogyanját nem lehet leírni, mert ez nem fér bele 2-3 mondatba. Még 2-3 oldalba sem férne bele. Nem is szabad, mert látatlanban nem felelős dolog ilyenről tanácsot adni.


A büntetésről könyvek vannak, cikkek vannak. Valamint a kutyasulik is erre vannak.

2021. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

"Pont erre irányul a kérdésem mit jelent az hogy "megbeszéljük"."


Pontosan azt jelenti, amire gondolsz...


Csak nyílván nem fogja senki sem részletezni neked, hogy milyen megtorlásokat alkalmaz...

2021. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!