Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Téged is kinéztek amiért...

Téged is kinéztek amiért tenyésztőtől vásároltál kutyát?

Figyelt kérdés
Bezzeg a szaporítós kutyát egyik sem veti meg.
2021. okt. 28. 20:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%

Vannak normális állatvédők, de ez a troll bemutatja azt, amelyik a buta többség az állatvédelemben. Pont ez miatt kerülöm a fanatikusokat.

Sok kutyát örökbefogadtam már, de nem tudok azonosulni egy cseppet sem ezzel az emberrel.

Mindenki maga dönti el, honnan szerzi a kutyát. Tök mindegy honnan szerzi, engem az se érdekel ha szaporítós, csak viselje jól a gondját, szerintem ez a lényeg.

És ha tényleg olyan drasztikus a helyzet a kóbor kutyákkal kapcsolatban, mint ez a veszett troll mondja (bár én ennyire nem érzem súlyosnak), akkor a menhelyek is rosszul kezelik, ugyanis ha rengeteg kutya azért nem jut be a menhelyre mert nincs hely, és nem 1-2 kutyáról lenne szó, akkor úgy gondolom a menhelynek egy nehéz, de fontos döntést kéne hoznia és az öreg/gyógyíthatatlan kutyákat el kéne altatniuk, hogy legyen hely a fiatal, egészséges otthontalan kutyáknak. Ugyanis lehet, hogy foglalja ott a helyet 10 olyan kutya, amelyik 4 hónap múlva elpusztul, a fiatal egészséges kutya meg azért pusztul el, mert elütik, éhen hal, kezelhető betegsége lenne, el kéne látni a sérüléseit, stb. Szóval több kutya hal meg kínok között, ahelyett, hogy idős és beteg kutyákat, szenvedés mentesen elaltatnának, és megmentenének többet a szenvedéstől.

Na trollocskám, gyere szidj szét, mert a véleményemmel tutira betaláltam neked ;)

2021. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
71%
Nekem fajtamentéstől örökbefogadott ex-kóbor fajtajellegű de egyértelműen keverék kutyám van, akinek az egyik legjobb haverját a gazdái tenyésztőtől vásárolták. Én sem támogattam szaporítókat, ők sem.
2021. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
69%
Sportkutyáim vannak, ott elvárás a tk, anélkül nem lehet munkavizsgázni, versenyezni. Így olyan körökben is mozgok, olyan csapatban tréningezek, olyan kutyasulikba és tréningekre járok, ahol a szaporítós kutyákat nézik ki.
2021. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
66%

Ki nézne ki emiatt? Nekem fontos, hogy tenyésztőtől legyen a kutyám, mert szaporítótól vagy menhelyről franc se tudja, hogy milyen betegségei lehetnek meg milyen vérmérsékletű lesz. Persze tenyésztőtől is rizikós lehet, de nekem eddig minden kutyám tenyésztőtől volt és gyakorlatilag úgy élték le a 14-15 évüket, hogy csak a legvégén voltak betegek, de az már a korukból adódott.


Szép dolog menhelyről kutyát hozni, de szerencsétlennek a lelkét meggyógyítani és a lehetséges betegségeit kezelni rengeteg idő, energia és pénz, amit én nem tudok vállalni. Inkább egyszer kifizetek egy nagyobb összeget a tenyésztőnél, aztán van egy egészséges és boldog kutyusom. Ha valaki emiatt lenéz, annak nincs agya :D

2021. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem mindegy, hogy tenyésztő vagy mentés, mindkettőt bunkóság lenézni, mert mások a motivációk minden gazdinál. Akinek fontos a törzskönyv, nemzetközi versenyre jár, vadászik, tenyészteni akar, kiállításra akar járni... stb., az teljesen jogosan választ tenyésztőt, és nyilván nem lesz jó minden célra egy mentett kutya, de akinek egy családi kedvenc kell, hobbiból akar csak sportolni, nem érdeklik a kiállítások, nem akar tenyészteni, és hajlandó időt, energiát, esetleg pénzt áldozni a kutya kikupálására, annak meg tökéletes lehet egy mentett is.

Egyébként minden kutyánál lehetnek olyan problémák, amikre még a tenyésztő sem tud garanciát vállalni, felmerülhet olyan betegség, amire pont nem szűrnek (egy szomszédom járt így az egyik törzskönyves kiskutyájával, akit 1,5 évesen kellett elaltatni), alakulhat ki betegség, sérülés a gazdi gondatlansága, figyelmetlensége, tapasztalatlansága miatt is, de akár más felelőtlensége vagy szándékossága miatt is történhet baj (ellophatják udvarból a kutyát, mostanában volt, hogy kistestűeket loptak, és vihetik szaporítani).


Nem tudom, nálunk nem jellemző ez a lenézés a környéken, vannak tenyésztőtől is kutyák, de nagyon sok a mentett kutya is, nagyon kevesen vannak, akik annyira fenn hordják az orrukat, hogy kinéznek másokat, akiknek máshonnan van kutyájuk.

Amikor hozzám került a kutyám (már felnőttként, az ideiglenes befogadója az udvarában talált rá vemhesen, szóval nem tudom, milyen kutyák voltak a szülei), akkor egy ilyen gazdiba futottam bele, aki nagyon lenézett más gazdikat, neki törzskönyves kutyája van és a mentett kutyásokat nézte le, az én kutyám miatt különösen húzta a száját, mert az enyém is olyan fajtajellegű, mint az övé, csak az enyém úgy keveredett, hogy feleakkora, mint a fajtatiszták, amire hasonlít (aki nem ismeri, olyan fajtájú kölyöknek szokta hinni).

2021. okt. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
75%
Egyszer a futtatoban beszolt egy 40-es pasi, hogy az, aki nem menhelyrol fogad orokbe, nem is szereti az allatokat. Aztan fogtuk a torzskonyves kutyainkat es kivittuk a futtatobol, mert azon kivul, hogy beszolt, hagyta, hogy a mieinknel ketszer nagyobb es erosebb kutyaja terrorizalja a mieinket, csipkedje oket es dominanciabol rajuk tamadjon "majd lerendezik" cimszoval. Az itteni mentett kutyasok kbszottul el vannak szallva maguktol, szoval igen, en tapasztaltam mar ezt tobbszor is. Azt persze nem tudjak, hogy gyerekkent az osszes zsebpenzem a kornyekbeli kobor kutyak etetesere koltottem el, bubohelyet epitettem nekik es az allergiam miatt van fajtatiszta kutyam es hogy eredetileg egy oreg, haromlabu, csunyacska kutyat szerettem volna orokbefogadni menhelyrol, de az allergiam miatt ez lehetetlen volt. Nem is erdekli oket, csak hogy most eppen nem kutyat mentek.
2021. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!