Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vágják le sok kutya farkát?

Miért vágják le sok kutya farkát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 18:31
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Én hoztam érveket, te mit hozol azért, hogy elhitesd, szükséges fogyatékossá tenni egy kutyát?
2010. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
Amúgy igenis van olyan hogy egy erős farkú kutya úgy csóválja a farkát hogy teljesen kisebesedik. Persze ez nem biztos hogy azt jelenti hogy le kell vágni a farkát. Még ma is a fejemben van ehy olyan kép amin egy fehér bulldognak pár csíkban ki van pirosodva, sebesedve a bőre mivel úgy csóválta a farkát.
2010. szept. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

Akkor megismétlem.

Az olyan kutyák, akik több generáción csonkolva volt a farka, a kölykeiknek már nem tudják megmutatni a helyes farokhasználatot.

Egyébként vitatod, hogy a kutyák a farkukkal is nagyon nagy mértékben kommunikálnak?

Ha nem, akkor el kell ismerned, hogy igencsak szükséges testrész.

Ha vitatod, akkor nincs miről tovább beszélni.

2010. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Még valami.

Ha valaki pl. rendszeresen beveri a kezét/lábát, véresre sebzi, akkor le kell vágni a kezét/lábát, hogy megkíméljék?

2010. szept. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
és te talán télen kabátot adsz a kutyádra, meg téged is pórázon sétáltatnak ha már ennyire összehasonlítod a kutyákat az emberekkel?
2010. szept. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Szóval nem tudsz tisztességesen válaszolni.

Nem ismered el, hogy a kutyának szükséges a kommunikációhoz a farka.

Éppen, mert nem ember és nem tud beszélni.

Nem tudod elismerni, ha másnak igaza van -- nem kell hogy válaszolj, már nem érdekel a véleményed.

2010. szept. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

1. nincs igazad

2. ha nem tűnt volna fel, nem egy emberrel vitatkozol te hülye

2010. szept. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Nekem a sok névtelen és arctalan, aki nem meri felvállalni önmagát még egy nicknév erejéig sem -- tényleg egyre megy.
2010. szept. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
74%

Én is kikérem magamnak hogy a kutyám fogyatékosnak nevezed és nyomott orrhoz, meg három lábhoz hasonítsd csak mert farok nélkül született!! Nem hiszem hogy sokat tudsz erről, gondolom még ilyen kutyád sem volt! Mekkora baromság már hogy a kutya azért születik farok nélkül mert sok ősének levágták! Azt hiszem te is egbuktál bioszból... -.-

A legjobb munkakutyák születnek farok nélkül! Azt hiszem ez elmond VALAMIT! Pl: mudi, corgi, horvát juhász, ausztrál juhász!! Egyik sem haszontalan kis öleb! Érdekes módon az én kutyámnak egyik társával sincs baja azért mert "nem tudna velük kommunikálni". Ez mind nevelés kérdése. És gyorsabban fut, nagyobbat ugrik mint legtöbb társa. Versenyzek is ezzel a sz*r fogyatékos kutyával... Úgyhogy ne pattogj olyan témában amihez nem értesz... Mutass nekem egy olyan kutyát akinek azért van baja mert kihegyezték a fülét vagy levágták a farkát... Mert én egyet sem ismerek. Csak olyaat akit nem neveltek. De olyanból van amelyiknek farka van mégis támad, rossz stb...

2010. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Akkor a többi kutyának is le kellene vágni szerinted a farkát?

Vagy csak a legjobbaknak?

Hmmmm?

Bizony, a farok kell a kutyának, anélkül fogyatékos, még ha meg is tanult kompenzálni.

Mert a kutyák hihetetlen módon alkalmazkodnak.

És az ember ezzel gonosz módon visszaél.

Nézd, én elhiszem, hogy nem te csonkoltattad -- de egy farok nélküli kutya nem teljes kutya.

Még akkor sem, ha teljes életet él.

Egy vak, süket, háromlábú kutya is teljes életet él, mert képes rá.

2010. szept. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!