Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok lehet egy westie kiskuty...

Kapok lehet egy westie kiskutyát úgy 6 hetesen. Nem túl kicsi ez még? Nem lesz semmi probléma hogy ilyenkor már ellesz válaszva az anyukájától?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 11:17
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
52%

Sosem értettem -- ha mindenki tisztában van azzal, hogy a kutya jó ha három hónapos koráig az anyja mellett van, miért választják el korábban?

Miért nem hiszik el, hogy vannak dolgok, amiket a legjobb és legtapasztaltabb neveléssel sem lehet pótolni?

Gondolom, keveset foglalkoznak a kutyával, ezért nem zavaró a sok hátrány.

Csak az a fontos, az embernek mi kényelmes, a kutya meg majd alkalmazkodjon, ha tud.

Ha nem, akkor tovább lesz passzolva.

Ez van.

2010. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok!

Azt még hozzá fűzném hogy azt szokták mondani minél hamarabb kerül hozzád annál jobban fog ragaszkodni. Ja és minap találkoztunk séta közben egy 7-8 hetes Westivel semmi gond nem volt. Sok kutyushoz kell odaengedni hogy ismerkedjenek persze ha megvannak az oltásai!

2010. szept. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
52%

Kedves előző, ha életben maradt és egészséges a kutyusod, az a szerencse műve.

Egy ilyen pici kutya nem csak akkor kaphat el betegséget, ha találkozik más beteg kutyával, hanem akkor is, ha beleszagol annak ürülékébe, vagy bármibe a földön.

Kár, hogy sok ilyen felelőtlen kutyatartó van... :-/

2010. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
Nem a szerencse műve! Még 2testvére is így került szerető gazdikhoz! Amúgy nem tudom honnan szedted hogy 4hetesen kutyák közzé engedtem (kivéve a testvérei). Megkapta az első 2oltását és utána jártunk le vele de akkor se kutyák közzé! Ja és nem vagyok felelőtlen honnan tudod ha nem találkoztál tapasztaltad hogy milyen vagyok?! Én is úgy szeretem az enyémet ahogy te a tiédet. Nem kell a másikat kritizálni mert nem úgy csinálja ahogy te!
2010. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Te magad írtad, hogy minden nap találkoztatok hasonló koru kutyával.

Egyébként ha nem kell a jótanács, a tapasztalat, nem kötelező elfogadni.

Több mint húsz éve kutyázom aktívan, de ha nem kell, nem osztom többet az észt neked, hidd el.

2010. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Én nem írtam hogy találkoztak hasonló korú kutyával kivéve a testvérei de ezt is már irtam! Mi akkor engedtük oda amikor az orvos azt mondta! Nem vagyok önjelölt okoskodó se tenyésztő csak van egy kutyám és ezért osztottam meg a tapasztalatomat. Itt a lakótelepen több ilyen pici kutyust láttam már akik szépen felnőttek egészségesek. Akkor se értem miért kellett éngem kritizálni!
2010. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, arra bíztatod a kérdezőt, hozza el nyugodtan a pici kutyababát és lehet gond nélkül pici korban is sétáltatni, mert láttál ilyet.

Mindkét tanács hibás és a csak a szerencsén múlik, hogy nincs nagyobb baj.

Ezért kritizállak.

2010. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól tudom hogy nem helyes de mindig vannak ilyen körülmények. Mint mondtam hogy tapasztalat! Ha te nem lakótelepen laksz akkor mit se tudsz ezekről! Egyébkén mikor mi csináltuk az oltásprogramját kerek perec megmondta az orvos hogy nincs járvány!

És azokkal a kutyákkal mi van akiket kiraktak az utcára? Azok hülyék lesznek!? Én már találtam ilyet! Mikor felnőttek és találkoztam velük értelmes kutyák lettek belőlük. Ha megfelelően bánnak a kutyával akkor nem lesz idióta. Erre írtam hogy "nem mindegy honnan indulsz." Előnyből vagy hátrányból. Mivel nekem sincs 100e ft egy tökéletes agyontenyésztett kutyára! Úgyhogy maradt az ilyen, akik így adják és, vagy elhozod, vagy viszi más! Sajnos az életbe mindig vannak ilyen rossz kürülmények. Ezt felesleges folytatni... Inkább leviszem a kutyámat frizbizni! :)

2010. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne senki, aki elhozna ilyen kiskutyát, akkor a tenyésztők/szaporítók kénytelenek lennének tartani.

Ha nincs járvány, attól még egy kölyökkutya lehet beteg olyantól, amitől egy felnőtt nem.

Igaz, a kidobott kutyákra nem vigyáz senki - el is pusztul sok nyomorultul.


Tudod, ha a jótanácsot inkább megfogadnák és nem kekeckedésnek/kioktatásnak/kritizálásnak tartanák, más lenne a kutyák helyzete is.

De te ellenem fordulsz és egyuttal az ellen a vélemény ellen, hogy két, de inkább három hónapos kor után célszerű kiskutyát elválasztani.

Te tudod, hogy milyen véleménnyel látod el a kérdezőket.

Én kategorikusan megmaradok a magamé mellett, mert a tapasztalat ebben engem igazol.

Nem mondom, hogy tévedhetetlen vagyok, de az a kevés amit tudok, abban igen nagyon biztos vagyok.

Nem kell figyelembe venni, lehet a gazdik kényelmét és elképzelését előbbre valónak tartani a kutya egészségénél és életénél.

Csak azt nem értem, az olyannak minek kutya, merthogy nem kötelező tartani.

Ha viszont tart valaki kutyát, akkor kötelessége felelősen tenni és a kutya igényeit figyelembe venni.


Tarthatod ezt kritizálásnak, helyezkedhetsz szembe a véleményemmel, de az ilyesminek mindig a kutya fogja a kárát látni - és nem te fogsz győzni.

2010. szept. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:

Én ezzel tisztába vagyok! Sok mindenben egyet is érte. Amiket leírsz nekem nem mondasz újat ezeket már rég tudtam. Nem én álltam veled szembe hanem te én csak reagáltam rá. Viszont te nem látod a másik oldalt és megoldás helyett az írod/tanácsolod hogyan kellett volna ami persze helyes de nem megoldás!

Ha a tenyésztők lennének csak nem sok kutya lenne. Mint mondtam nem mindenki tudja megfizetni! Aki egyszerűen kutyát szeretne!?

Na most már tényleg mentem...

2010. szept. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!