Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi esély van rá , hogy...

Mennyi esély van rá , hogy elaltatják a kutyát ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nehéz döntést kellett meghoznom, de el szeretném altatni a kutyám. Holnap megyek beszélni egy állatorvossal, szerintetek ha ezt így elmondom neki, belemegy? (minden igaz ebben a szövegben! Muszáj volt összeszednem a gondolataim és leírni, mert szóban biztosan nem tudnám neki elmesélni, mert elsírnám magam.)


A kutya vadászkutya (kan Jagd Terrier) , az összes felmenője valamilyen úton-módon részt vett különböző vadászatokban , tehát az "agresszivítás" alapból a vérében van . Az esetek többségében a kutya kiszámíthatatlan , van , hogy kenyérre lehet kenni , máskor támad , még a saját gazdájára is . Még a semmit is ugatja . 8 hetes kora óta nálam van, már akkor észre lehetett venni , hogy valami nincs rendben , hiába való volt minden próbálkozás , tanítás , szocializálás , a kutyánál elpattant valami . Nem egy embert harapott már meg , az első harapása 4 hónapos korában történt a semmiből . Engem is gondol egyet , aztán megharap , pedig én vagyok a gazdája , és ezt a kutya is tudja . Más állatokkal , és más emberekkel szemben is agresszív . Bármit , ami mozog és meglátja, ( amikor meglátja) elkattan valami a fejében és csak ölni akar , mindennemű túlzás nélkül . Nemrégiben összecsapott egy másik kutyával , nem kicsi sérüléseket szenvedve , majdnem elvesztve a lábát . Ezután még kezelhetetlenebb lett a kutya , pedig már begyógyultak a sebei . A kutyának olyan szintű pszichés megrázkódtatást okozott ez az eset , hogy lerágta félig a saját lábán a mancsát ( ugyan azt, amelyiket majdnem leszakította a másik kutya ) . Nehéz belátnom , de ez a kutya soha sem fog felépülni agyilag . Szeretem , imádom , én vagyok a gazdája , de ez a kutya veszélyes . Veszélyes rám is, a külvilágra is , más állatokra , gyerekekre . Kisgyereket is támadott már meg .



2021. nov. 21. 18:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
Simán elaltatja ne vicceljetek már, aki azt írja, hogy nem fogja. Még várja meg, amíg még egy gyereket elkap? Valamelyik az egészségest is, nemhogy amelyik több ember harapott, azt is leoltja. Vicces h megint a kutyát mentegetitek.
2021. nov. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Még olyan kutyát sem altatnak minden esetben amelyik harapott már.


Vannak olyan helyzetek amikor nincs más kiút: halál,maradandó sérülés,stb

És vannak olyan helyzetek amikor csak bírság,elkobzás és ilyen-olyan kötelezettségek járnak a kutya nem megfelelő viselkedése miatt.

Van egy csávó akinek 4-5 staffija jár ki a házból (szaporítja is őket..),mert nincs kerítés.Nem egy kutyát marrtak halálra a környéken főleg az utóbbi fél évben,mégis 3 év alatt egyetlen kutyája lett el kobozva,minden más esetben megúszta egy bírsággal.


Na most hogy ez jó-e vagy sem..én sem értem miért kell megvárni ameddig mondjuk egy gyereket vagy idősebbet fognak széttépni,hiszen bemásztak kerítéseken is.

Rég ki kellett volna lőni őket,de nem fogja megtenni senki.Mert nincs olyan törvény ami alapján bárki is eljárhatna,ha pedig valaki megunja a terrorizálást és önként rendelkezve megöli az allatokat máris nagyobb bűntetest fog kapni,mint az akinek a kutyái lelkén már legalább 10 másik (főleg kis és közepes testű) szárad.

Mert természetesen aki azt teszi amit kell az mocskos állatkínzó,de más nem tenne semmit hogy biztonságban lehunyhassa valaki a szemét,és ne azon kellene aggódnia,hogy mikor hallja meg újra valaki sikolyát az utcában mert épp ketten-hárman szaggatják szét a békésen sétáló kiskutyáját.



Ez a kutya egyenlőre nem okozott olyan sérülést ami miatt azt mondhatná valaki,hogy nem menthető.Csak rég el kellett volna passzolni olyannak aki megmentheti.

Altatni akkor fogják,ha már nagy a baj,de ezzel a gazdával ez csak idő kérdése.

2021. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!