Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem állok készen egy kutyára,...

Nem állok készen egy kutyára, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval 3 napja vettem magamnak egy törzskönyvezett kölyökutyát amit már vagy 10 éves koromtól terveztem. Most vagyok 21, és meg van a kutya, de úgy érzem ez volt az életem legrosszabb döntése. Mert nem tudok annyit törődni a kutyával amennyit kéne a nevelése rémálom számomra, még akkor is ha érdekel a kutyás téma félek attól, hogy nem leszek eléggé jó gazda, és most jöttem rá, hogy a kutya olyan mint egy kis gyerek és mennyi felelősség jár vele. mit tehetek, hogy még jó életet tudjak biztosítani a kutyának? Mindenki óva intett arról, hogy a kutya mennyire nagy felelősség, de nem halgattam rájuk és most én vagyok az aki felelősséggel tartozik e fölött a élőlény felett. Tanácstalan vagyok és túl nagy az egom ahhoz, hogy ezt elmondjam azoknak akik figyelmeztettek.

2021. dec. 20. 00:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
65%
először ellátod*
2021. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
45%

Én 29 éves voltam mikor be mertem vállalni öállóan az első kutyám, fiatalabban nekem nem ment volna az akkori életvitelem mellett. Nekem akkor jött el az ideje, amikor már kicsit elkezdett lenyugodni az élet, de ez nyilván egyéni dolog. Persze még akkor is sokat eljárkáltam, de már nem voltak mondjuk több napos bulik, szóval kb midnenhova tudott velem jönni a blöki. :)

És hogy a kérdésedre is válaszoljak: Ha tényleg ennyire nem érzed, hívd fel a tenyésztőt nyugodtan. Általában a pénzt is visszaadják ilyenkor. Azért aludj rá még 1-2-t, de ne húzd sokáig a döntést, hogy mihamarabb a végleges családjához kerülhessen. Ha mégis megtartod és a kétségeid beigazolódnak, akkor az csak rossz lesz mindkettőtöknek. :/ Szóval ha nagyon nem érzed akkor inkább ne erőltesd szerintem.

2021. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
20%
Hat persze hogy meg lehet oldani mindent kutyaval is, pont mint egy gyerekkel, csak nem mindegy milyen aron. A gyerek meg oke, mert annal erosebb kotodes a vilagon nincs, de egy kutya nem csak ugy besikerul fiatalon, hanem tudatosan kell vallalni. El lehet vinni nyaralni, de kenyelmetlen. Buszon vonaton, foleg ha bepisil es ott kell torolgetned a vonaton, sok helyen nem fogadjak szivesen szallodaba, apartmanba, nem kaphatod meg azt a szallast amit szeretnel, hanem ami van, abbol valaszthatsz. Az a par ezer ftos koltseg havonta igenis sokat szamit. De akar 10 ezerre is rughat ha mindent osszeszamolsz es leosztod. Egy szamlat befizetsz belole vagy veszel egy telikabatot. Osszegyujtve evi egy nyaralas ara! Es akkor a kutya meg egeszseges, a beteg kutyarol ne is beszeljunk, az meg barmikor lehet. A baratkozas is nehezebb, nem mindenki vagyik kutyaszoros kanapen chipsezni veled. Ha szuper jo illatu kutyust akarsz, azzal nagyon kell foglalkozni, furdetni, kozmetikaztatni stb.
2021. dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
67%

Utolsó, tény és való, hogy a kutya lemondásokkal is jár. Pl. albérletet is sokkal nehezebb találni háziállattal, de nem lehetetlen. Nyaralni lehet vinni a kutyát is, imádja is a tengerpartokat, vagy arra a pár napra rá lehet bízni rokonra, barátra is, vagy kutyapanzióba is lehet adni. Ha pedig párkeresésnél valakit zavar a kutyám, azt amúgy is nagyon hamar kib_szom, nekem csak állatszerető pár kell (amúgy az én kutyámnak nem hullik a szőre és nem alszik az ágyamban, tehát a páromnak egy rossz szava nem lehet, a kanapémra pedig akkor ne üljön le, ha nem tetszik neki, hogy ott van a kutyám). De amúgy ez is egy jó szűrő párkeresésnél, aki a kutyákat szereti, az rossz ember nem lehet.


Szóval mindent meg lehet oldani kutyával is.

2021. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
70%

Azért egy kutya meg egy gyerek nem ugyan az.Felelősség és nagy teher tud lenni mind a kettő,de kutya mellől még mindig el lehet járni és a saját utadat járni anélkül hogy gondot okoznál vele magadnak vagy neki (persze ha mellette ellátod úgy ahogy kell..),ameddig egy kisgyereket nem hagyhatsz csak úgy otthon,főleg nem azért mert mész bulikázni,ott már rég baj van,ha egy szülő ilyet tesz.

De egy gazda miért is ne tehetné,ha nincs más kötöttsége?

Nem kell,hogy egész nap a s*ggedben legyen a kutya.Neki se egészséges,ebből alakul ki a szeparációs szorongás.


Ahová lehet vinni oda kell is,miért is ne mehetne veled nyaralni vagy kirándulni,esetleg csak úgy unalmadban a városban kószálni..

De tudnia kell azt is,hogy mi az a nem és otthon ameddig haza nem érsz normálisan el kell tudnia foglalni magát.

(azért egy egészséges időt tartsunk be,sokáig se jó elmenni,de rövid időkre haza rohangálni vagy soha egyedül se hagyni ugyan olyan ártalmas.)


Az vigyen haza kutyát aki tisztában van vele,hogy mit jelent felelősséget vállalni egy másik életért.

2021. dec. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
30%

"Azért egy kutya meg egy gyerek nem ugyan az"


De, ugyanaz, sőt, a kutya még nagyobb felelősség is! Aki szerint nem így van az inkább ne tartson kutyát, mert csalódni fog.

2021. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
37%

#26

Hogy lenne már egy kutya nagyobb felelősség, mint egy gyerek🤣A kutyát itthon hagyhatom, amíg elmegyek munkába vagy edzeni, barátokhoz, a 4 éves gyereket viszont nem fogom egyedül itthonhagyni.

2021. dec. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
73%
Úgy, hogy gyereket nem tudsz annyira félrenevelni, hogy vadidegeneket halálra marjon, míg egy kutyát félrenevelve és egy kis ösztönnel simán megtörténhet ez. Szóval akkor melyiknek is a felnevelése a nagyobb felelősség? Ugye.
2021. dec. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
30%
Egyébként a kutyatartás nem arról szól, hogy jól otthonhagyod és a haverokkal bulizol. Ha lenne kutyád, akkor tudnád, hogy sok mindenről le kell mondani. :)
2021. dec. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
20%
#29 van kutyám, de ha valaki azt mondaná, hogy nem jön el bulizni, mert otthon kell maradnia az éjszaka amúgy is alvó kutyájával, azt szerintem bolondnak nézik (hacsak nem beteg a kutya és ápolni kell). Egy kutya mellett ugyanúgy lehet élni az életet, csak be kell iktatni napi pár óra foglalkozást vele. De olyan embert nem ismerek, aki 0-24-ben a kutyájával lenne, te dolgozni sem jársz a kutya miatt?
2021. dec. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!