Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem állok készen egy kutyára,...

Nem állok készen egy kutyára, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval 3 napja vettem magamnak egy törzskönyvezett kölyökutyát amit már vagy 10 éves koromtól terveztem. Most vagyok 21, és meg van a kutya, de úgy érzem ez volt az életem legrosszabb döntése. Mert nem tudok annyit törődni a kutyával amennyit kéne a nevelése rémálom számomra, még akkor is ha érdekel a kutyás téma félek attól, hogy nem leszek eléggé jó gazda, és most jöttem rá, hogy a kutya olyan mint egy kis gyerek és mennyi felelősség jár vele. mit tehetek, hogy még jó életet tudjak biztosítani a kutyának? Mindenki óva intett arról, hogy a kutya mennyire nagy felelősség, de nem halgattam rájuk és most én vagyok az aki felelősséggel tartozik e fölött a élőlény felett. Tanácstalan vagyok és túl nagy az egom ahhoz, hogy ezt elmondjam azoknak akik figyelmeztettek.

2021. dec. 20. 00:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
63%
Ez így van, de egy kutyával nem teheted meg azt, hogy kimarad a foglalkozás, míg egy gyerek esetén igen, mert ő megérti. A kutya nem tudja magát lefoglalni, ha nem foglalkozol vele, a gyerek igen.
2021. dec. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
70%

Azért egy gyereket is csúnyán félre lehet nevelni, lásd pszichopaták, állatkínzók, embergyilkosok, pedofilok, stb. stb. De nem is kell ilyen messzire menni. Egy rosszul nevelt gyerek nem feltétlenül más életét teszi tönkre, ha a sajátját, már az is elég rossz. (Elhanyagolás, szeretethiány, figyelemhiány, kevés önbizalom, önbecsülés stb.)

Mindkettő nagyon nagy felelősség és lemondás, ha jól akarja csinálni az ember.

2021. dec. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
14%
#30-as válaszoló vagyok, én amúgy jobban szeretem a kutyákat, mint a gyerekeket, de olyat állítani, hogy nagyobb felelősség egy kutya…ilyet csak az mond, akinek nincs gyereke. Alapból kezdjük ott, hogy egy gyerek 20 évre szóló felelősség, a kutyát pár hónap alatt meg lehet nevelni, a gyereket hosszú évek alatt sem feltétlen. Na mindegy, ezen felesleges vitatkozni, mindkettő felelősség, de össze sem lehet hasonlítani a kettőt.
2021. dec. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
0%
30: Sajnos van ilyen ember :D :D
2021. dec. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
29%
Miújság veletek, kérdező? Megszoktad a kutyust végül?
2022. jan. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!