Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következményekre...

Milyen következményekre számíthatok esetleg, ha ellopnék egy kutyát?

Figyelt kérdés

Tehát konkrétan arról lenne szó, h a közelünkben van egy kutya (néhány hónapos), akivel az ún. gazdája sajnos szinte egyáltalán nem törődik, ritkán kap csak enni, többnyire a szomszédok etetik, nyáron sokszor semmilyen víz nem volt neki odarakva.Eredetileg 8 kutya volt a háznál, de nemrég az állatvédők egy bejelentés alapján elvitték a kutyák nagy részét, egy állítólag elszökött, egy pedig még korábban sajnos fölakasztotta saját magát, mert nagyon rövid láncra volt kötve, és az valahogy beleakadt a kerítésbe sajnos.....jelenleg az említett néhány hónapos kutya van még a "gazdánál".....de nem is ez a lényeg tkp., hanem az, h annak ellenére, h abszolút nem törődik a kutyával, ahogy korábban a többivel sem ugye, annak ellenére meg nem szeretné odaadni senkinek, viszont a kutyának nincs jó dolga ott, éhezik, nemrég el volt törve a lába, ezért sántít is, nah mindegy a lényeg az, h arra gondoltam, h egyik este odamegyek, és egyszerűen átemelem a kerítésen, mert mindig odajön a kerítéshez, és utána hazaviszem, tehát gyakorlatilag ellopnám :DDD Már egy ideje tervezgetjük, h jó lenne egy kutya, viszont ha közben még ki is menthetnék egy kutyát az ilyen méltatlan körülmények közül, akkor miért is ne legyen ő? Kérdezték már többen, h nem-e adja oda, de hallani sem akar róla, amúgy keverék kutya, nem fajtiszta.....lehet vmi komolyabb büntetőjogi következménye annak, ha egyszerűen így sunyiba elhozom a kutyát? Arra gondoltam, h ha később vhogy kiderülne, h nálam van, akkor egyszerűen azt mondanám, h idejött, adtam neki kaját, aztán ideszokott, és h nem tudtam, h van gazdája, h azt hittem kóbor állat vagy vmi ilyesmit....

Amúgy még attól tartok egy kicsit, h van 10 macskám, nem tudom, h megbarátkoznának-e a macskák meg a kutya?! :)


Köszönöm a válaszokat!!!


2010. szept. 7. 00:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Hozd el nyugodtan. Nem hiszem, hogy keresné. Ne legyen szem előtt semmiképpen. Vagy bent a házban, esetleg valami ismerősnél.

Feljelentés?! Ma kis hazánkban állatok kínzásáért, gyilkolásáért, folytonos bántalmazásáért is max. enyje-benyjét kap bárki. Ezért, ha fel is jelent, max. szemberöhögik a "rátermett" rend "őrei".

2010. szept. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak több ilyen ember lenne mint te. Hozd el, szeresd és ennyi. Az ilyen férgek úgysem mernek komolyabb jogi ügybe keveredni. Meg aztán hogy bizonyítaná hogy az ő kutyája? Nem fajtatiszta, nincs semmi papír, gondolom oltásija sincs.

Egyébként meg megmondod hogy találtad és ennyi, sajnos igazi vészhelyzetben is csak ritkán lépnek közbe hivatalosan a rendőrök, neked pláne nem kell félned.

Sok sikert kívánok, és legyél nagyon büszke magadra, ritka az ilyen ember.

2010. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy vihar alkalmával hozd el amikor sötét van és így nehezebben vesz észre az eső miatt is. Vagy ajánlj fel a tulajdonosnak 1000Ft-ot(vagy amennyit szeretnél)lehet hogy egy kis pénzért simán megválik tőle. Sok szerencsét :)
2010. szept. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Amint elhoztad, vidd el egy megbízható állatorvoshoz és írass vele szakvéleményt, hogy milyen állapotban volt a kutya. Ha esetleg meg akarnak büntetni, mutasd meg nekik a papírt.
2010. szept. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

ÚÚÚ, de igaza van annak a hozzászólónak, aki azt írta, hogy beszélj az álatvédőkkel!!!

Ez lenne a legjobb megoldás. Tényleg valahogy el kellene tiltani az állattartástól, mert sajnos vannak olyan emberek, akik nyomorukban (agyi nyomorukban) szükségét érzik annak, hogy legyen egy kis lény a közelükben aki feltt uralkodhatnak.... Sajnos valóban beszerez egy másik kutyát és folytatja.......

Nem normális barmok ezek...

2010. szept. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
én akárhogy bánnék a kutyámmal, és te bejönnél az udvaromba, és lopnál akármit, neked véged lenne
2010. szept. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!