Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Küzdjek tovább érte, vagy...

Küzdjek tovább érte, vagy engedjem meg apámnak, hogy elaltassuk?

Figyelt kérdés
A kutyusunk állapota hirtelen megromlott. Nem lakom már a szüleimmel, de gyakran járok haza, mindig nekem ugorva üdvözölt. A szomszédunk enyhén szólva vészes (állatgyűlölő - különösen a miéinkkel szemben, pár régebbi konfliktus miatt). Apám meg van róla győződve, hogy ő tett valamit, mivel a kutyus utána jött be állítólag borzalmas állapotban, ahogy a kerítés mentén ugatott,a szomszédunk pedig kiabált. Mindegy ez lényegtelen. Viszont most hiába jártunk injekciókra, hiába kap fájdalomcsillapítót (a doki szerint gyulladás van a vérében, de szerinte makk egészséges a kutya, a röntgenen a csontjait is alig lehetett kivenni, olyan szar felvétele van). Az állapotának már lassan egy hete, és végre elfogadja az ételt (kizárólag a melegített húskonzervet), borzalmasan vékony, és ha a leggyengédebben is érünk hozzá, felsír. Sőt a legapróbb saját mozdulatánál is őrült sikításba kezd, és sírva elkezd körözni a szobában. Apám el szeretné altatni, mert ő sem bírja nézni, és azt sem akarja hogy szenvedjen, de én ezt nem akarom. 10 éves nagytestű kutyusról van szó. Nem tudom megtenni, ahogy belenézek a szemébe, ahogy csapkodja a farkát (mert egyedül az a mozdulat nem fáj neki) és várja hogy megsimogassam a nóziját. De borzalmasan sokat szenved, más orvoshoz nem tudunk menni, a gyógyszerek szart sem érnek. Van remény? Vagy adjam fel? Vagy még érdemes küzdeni érte? Annyira fáj őt így látni, de nem tudom elhinni, hogy egyik héten még életvidám, a másikon már így van.

2021. dec. 24. 19:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%
Küzdjél, de ne úgy, hogy apádat baszogatod, meg neki adod a különböző tanácsokat, hogy mit kellene, meg hova vigye, meg kit hívjon, hanem menjél haza és intézzed.
2021. dec. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
42%

Ezt amúgy nem értem.

"Egy kisvárosban lakom, ahol egyetlen orvos van kb 40 kmes körzetben, nekünk pedig nincs autónk."


De ha itt mindenki ilyen kihalt helyen él,ahol a madár se jár..(mert minden kategóriában mindenből max 1 van az is 100km-re a lakóhelyétől,nem csak állatorvossal van ez így..)

Akkor hogy a fenébe vagytok mindenhol ennyire kevesen,hát nem hiszem el hogy mindenhol csak ilyen kis falvak vannak.Csoda hogy net van..:'D


Mármint nem baj,csak érdekes.

2021. dec. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
18%
Én biztos nem hagynám hosszú ideig szenvedni.
2021. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
71%
Egy orvos látta, és elmondásod alapján az se egy jó orvos a röntgen felvételekből ítélve. Ha ér neked valamennyit a kutya, akkor mész egy másikhoz, akármennyire nehéz megoldani. Lehet, hogy ez a doki téved, egy orvos is tévedhet, emberi dolog. Ha elaltatták nincs visszaút, hiába lehet téves a diagnózis. Szóval szerintem minden követ meg kell mozgatni, mielőtt egy ilyen visszafordíthatatlan és komoly döntést meghozol, legalább 2-3 orvoshoz elvinném a helyedben.
2021. dec. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
85%

Nekem egyáltalán nem áll össze a kép, hogy most akkor tulajdonképpen milyen állapotban is van.


Csak hogy idézzem időrendi sorrendben a leírást:


"a kerítés mentén ugatott, a szomszédunk pedig kiabált"

"gyulladás van a vérében, de szerinte makk egészséges"

"a röntgenen a csontjait is alig lehetett kivenni"

"végre elfogadja az ételt"

"borzalmasan vékony"

"leggyengédebben is érünk hozzá, felsír"

"a legapróbb saját mozdulatánál is őrült sikításba kezd"

"sírva elkezd körözni a szobában"

"csapkodja a farkát (mert egyedül az a mozdulat nem fáj neki)"

"várja hogy megsimogassam a nóziját"


És akkor a kérdések:


Gyulladás van a szervezetében, gondolom ez akart lenni... De akkor nem lehet makk egészséges, ez így eléggé önellentmondás.


Miért kellett röntgenezni egyáltalán? Mi volt a gyanú?


Mikortól nem fogadott el ételt? A szomszéd rákiáltott és azóta nem fogadott el kaját vagy hogyan kell ezt elképzelni?


Egy hét alatt nem válhatott vékonnyá. Ez nem így működik.


Aztán azt írod, hogy felsír, minden mozdulatánál őrült sikításba kezd, de utána már arról beszélsz, hogy körözni kezd a szobában. Most akkor ezt így hogyan? Megint ellentmond a harmadik állítás az előző kettőnek. Utána írod, hogy csak a farok csapkodás nem fáj neki, ez meg tetézi az ellentmondást, mert eszerint csak a farkát csapkodja, nem pedig köröz a szobában. És miért várja, hogy megsimogasd a nóziját? Ezt totál nem értem, hogy jön ide.

2021. dec. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
85%
És amúgy +1 miért pont az ünnepek kellős közepén jut eszedbe, hogy valamit csinálni kellene? Majd panaszkodsz, hogy amúgy sehol nincs másik állatorvos a környéteken. Hát ne haragudj, de ez így eléggé abszurd, mondhatni már már kitaláció!
2021. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
9%

Kuzdj erte megfeleloen.

Szerintem ferges. Fereghajtot eszi-e 2 havonta? Van-e vedelme kullancs bolha stb ellen?(pl next guard soectra havonta)

Etrend tamogato-e a beleknek? Csontoknak?

2021. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyaki (gerinc) sérves kutyától láttam hasonlókat, hogy minden mozdulatra felvisít, és ez idősebb kutyánál bizony előfordulhat egyetlen rossz mozdulattól is. Kap rá gyógyszert, és hámmal sétál.



Emberi gyógyszert meg kis dózisban sem adunk állatorvosi egyeztetés nélkül, mert nem csak a dózis a lényeg, hanem az anyag minősége.


Plusz ez amúgy is csak a tünetek elmismásolása lenne, attól még a baj nem fog megoldódni.


Kisvárosnak a 40 km körzetében kötve hiszem hogy ne lenne még egy állatorvos. Sokkal kisebb településeken is van. Ha mégis, érdekelne melyik ez a kisváros.


Nincs autó -> ismerős, barátok, facebook-on segítséget lehet kérni. Állatorvost kihívni nem feltétlenül jó ötlet, mert a helyszínen nem tud bizonyos vizsgálatokat elvégezni. Telefonon viszont lehetne egyeztetni, hogy milyen gyógyszer ajánlana addig is, ameddig eljuttok hozzá (főleg hogy két napos ünnep van), vagy tudja-e esetleg csinálni kiszállásban is a vizsgálatot.


Azzal meg csak egyetérteni tudok, hogy vagy vedd a kezedbe az ügyet, vagy esetleg magát az állatot is, vagy hagyd, hogy a gazdái, azaz a szüleid döntsenek róla.

2021. dec. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem lehet hogy befagyállózták?

Ha így van akkor már mindegy.

Amúgy meg a kutya érdekét nézd.

2021. dec. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Metionin ***** válasza:
84%
Próbáljatok meg egy másik orvost. Én augusztusban veszítettem el a 11 éves kutyámat, anyámékkal élt kisvárosban ahol 1 doki van de bevitettük 100 km-el arrébb az állatkórházba, ahol teljes körű kivizsgálást tudtak végezni. Sajnos áttéted daganata volt, így meg kellett hoznunk a döntést, de ha mondhatjuk így némileg vigasztal a tudat,hogy mindent megtettünk érte. Mellesleg ha gyógyítható betegsége lett volna, az is ott derült volna ki.
2021. dec. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!