Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Küzdjek tovább érte, vagy...

Küzdjek tovább érte, vagy engedjem meg apámnak, hogy elaltassuk?

Figyelt kérdés
A kutyusunk állapota hirtelen megromlott. Nem lakom már a szüleimmel, de gyakran járok haza, mindig nekem ugorva üdvözölt. A szomszédunk enyhén szólva vészes (állatgyűlölő - különösen a miéinkkel szemben, pár régebbi konfliktus miatt). Apám meg van róla győződve, hogy ő tett valamit, mivel a kutyus utána jött be állítólag borzalmas állapotban, ahogy a kerítés mentén ugatott,a szomszédunk pedig kiabált. Mindegy ez lényegtelen. Viszont most hiába jártunk injekciókra, hiába kap fájdalomcsillapítót (a doki szerint gyulladás van a vérében, de szerinte makk egészséges a kutya, a röntgenen a csontjait is alig lehetett kivenni, olyan szar felvétele van). Az állapotának már lassan egy hete, és végre elfogadja az ételt (kizárólag a melegített húskonzervet), borzalmasan vékony, és ha a leggyengédebben is érünk hozzá, felsír. Sőt a legapróbb saját mozdulatánál is őrült sikításba kezd, és sírva elkezd körözni a szobában. Apám el szeretné altatni, mert ő sem bírja nézni, és azt sem akarja hogy szenvedjen, de én ezt nem akarom. 10 éves nagytestű kutyusról van szó. Nem tudom megtenni, ahogy belenézek a szemébe, ahogy csapkodja a farkát (mert egyedül az a mozdulat nem fáj neki) és várja hogy megsimogassam a nóziját. De borzalmasan sokat szenved, más orvoshoz nem tudunk menni, a gyógyszerek szart sem érnek. Van remény? Vagy adjam fel? Vagy még érdemes küzdeni érte? Annyira fáj őt így látni, de nem tudom elhinni, hogy egyik héten még életvidám, a másikon már így van.

2021. dec. 24. 19:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha van pénzed, akkor felhívod a kiválasztott állatorvost, hogy jöjjön el érte, és fizeted érte plusz pénzt a szállításért.
2021. dec. 25. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
65%
vagy egy olcsóbb megoldás, ha megkéred valakitől hogy vigyen el...
2021. dec. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hétfőn mindenképp elviszem másikhoz,aki megmondja, mi baja. Köszi szépen, a kommenteitek rávilágítottak, hogy érdemes küzdeni.

A 15-ös (ha jól emlékszem) oknyomozói kommentet épp azzal igyekeztem elkerülni, hogy mindent részletesen leírok, lehet, ezért is érzed katyvasznak. A szomszéddal kapcsolatos részt apám ítéli szóra méltónak, aki szerint esetlegesen bántalmazás miatt került ilyen állapotba. De semmi külső nyomai nincsenek, ezért ez elvetendő. Az allatorvos szerint azon kívül, hogy gyulladás van a vérében, semmi baja, de a kutyus előtte nagyon büszke, nem nagyon ad ki hangot. Ezért ő nem látja azt, amit mi igen. Csinált röntgent is, ami homályos volt. Lehet ezen az uton kéne tovább menni. Kellene még egy röntgen. Lehet, kimutatna valamit. Vagy még több kivizsgálás. Múlt vasárnap történt ez és majd 4 napig nem evett. Én nem látom mindennap, igy jobban szemet szúrt, hogy lefogyott.

Van hogy egyszerűen csak fekszik és felsír. Van hogy feláll és negyed órán át csak álldogál. Van hogy próbáljuk megsimogatni, és mintha fájdalomrohama lenne (nem egyszerű hosszan tartó, hanem hirtelen rátörő), elkezd sikongatni és kört tenni az asztal körül. Amikor viszonylag jól van, és mellette ülök, látom rajta, hogy bújna (ezt nem tudom elmagyarázni, ha van kutyád tudod), mintha szeretné hogy megérintsem, de egyedül a fejénél és farkánál nem fáj neki, vagyis a viselkedéséből azt vettem le. És gondolom, olvastad, hogy el kezdtünk vele járni kezelésekre, ünnepek alatt most ezért is nehezebb, mert a doki szerint már nem kell több injekció, utolsót tegnap reggel kapta (egyértelműen borzalmasan van, tehát ha nem injekció akkor nyilván más kell). Remélem, ezek után mostmár tanácsot is tudsz adni.

A baj, hogy legutóbb már kapott a doki felé, így szegényemnek nagyon elege lehet, de muszáj ezt végig csinálni,utána remélem, már csak jobb lesz. Köszönöm, hogy tanácsokat adtatok, így jobban átlátom én is.

20-as nagyon sajnálom :( erős kutyus lehetett, és ti is.

2021. dec. 25. 09:26
 24/25 anonim ***** válasza:
Mindenképp másik orvos. Van kutyáknak való fájdalomcsillapító, évekig élhet még a kutyád. De inkább elaltatn@tok, mert nem vagytok képesek másik orvoshoz vinni..
2021. dec. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Másik orvos, és jó lenne ha megnéznék a gerincét.
2021. dec. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!