Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten élek, örökbe...

Budapesten élek, örökbe szeretnék fogadni egy kutyát de olyan menhelyről aminek nincsenek őrült elvárásai és nem egy valóságos tortúra az egész. Olvastam par ijesztő sztorit. Szóval melyik menhelynek van normális hozzáállása a leendő gazdákhoz?

Figyelt kérdés

2022. jan. 16. 13:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
A menhelyek olyan feltételeket szabnak ki, amiket egy normális kutyatartó alapból betart. Semmi tortúra, csak szabályos kutyatartás. Plusz ez ilyen "gyerek mellé, macska mellé" nem mehet nem véletlen van. Ők ismerik a kutyát.
2022. jan. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
31%

11-Egyetértek, elszomorító. Múlt héten is volt egy hasonló kérdés, kérdező cicát akart menhelyről ingyen, de a környezettanulmány meg a szúrópróbaszerű ellenőrzés már kiverte a biztosítékot, gondolom mert kint akarja tartani. A legszomorúbb hogy hasonló mentalitású válaszolók még ajánlgatták is neki hogy facebookon szerezzen ismerőstől "mert azt nem ellenőrizgetik".

Ugyanezeknél fél-egy évente megy a sírósfejes kétségbeesett poszt hogy elveszett/elcsapták, aztán két hét múlva már meg is van az új kismacska, oltatlanul meg ivarosan ki a kertbe hogy ugyanúgy kilapítva végezze, de addig is teleszarja mindenki kertjét az utcában meg bagzik az ablakod alatt. Amíg ilyenek vannak addig legyenek is szigorúak a feltételek.

2022. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
^Előző vagyok, nem ez a 11-es hanem a már törölt válaszadó.
2022. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, szerinted nincs létjogosultsága a szigorú szűrésnek? Vagy nem tudnád betartani az elvárásokat?


A kérdésre válaszolva: gyepmesteri telepről könnyű kihozni kutyát. Viszont azokat a kutyákat nem is ismerik jellemzően az ott dolgozók, így akár nagyobb lutri is lehet.

2022. jan. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%
"szúrópróbaszerű ellenőrzés" - Ha tegnap megjelentek volna nálam bejelentés nélkül, nem találnak itthon sem engem, sem a kutyát, mert túráztunk, csak mert nem vagyok itthon állandóan, a kutyának még nincs rossz dolga, én sem örülnék, ha úgy jönnének, hogy nem egyeztetünk előtte. Szerencsére, ahonnan én örökbe fogadtam, ott nem kötöttek ki ilyet.
2022. jan. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, milyen problémás eseteket hallottál, ami neked nem elfogadható? Nekem is vannak olyan egyesületek, akikről negatív véleményem van, hallottam olyat, hogy cuki kutyával hakniznak támogatásért, a jelentkező örökbefogadó jelölteket meg sorra elutasítják. De nem mindegy, mire gondolsz probléma alatt. Nem mindegy, hogy az ivartalanítási kötelezettséget nem fogadod el, vagy azt nehezményezed, hogy ok nélkül utasítják el a gazdijelölteket.
2022. jan. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!