Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek lakásba?

Milyen kutyát vegyek lakásba?

Figyelt kérdés
Három kutyánk van, 2 az udvaron egy pedig a házban. A lentieket inkább a család felnőtt tagjai gondozzák, a fentit pedig én és a testvérem. Mindketten sulizunk még, ezért gondoltuk hogy szeretnénk mégegy sajátot a házba hogy ne legyen teljesen egyedül órákon keresztül. Kicsi vagy közepes termetűben gondolkoztunk, tesóm egy westiet szeretne én viszont nagyobbat. Naponta többször is tudunk sétáltatni, mindketten imádunk kutyákkal foglalkozni és a szüleink is segítenének kölyökkorban. Az udvarunk nagy, le tudnánk kellőképpen mozgatni és pisilni, kakilni is odamehetne sétákon kívül.

2022. jan. 26. 23:46
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod van már egy a házban. Írod, hogy fajtiszták még egy ugyanolyan fajta nem jó?
2022. jan. 27. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
87%

"mint említettem a kutyáink fajtiszták"

Még szerencse, lévén a kutya maga a faj, így ha nincsen bennük macska vagy kecske, akkor kénytelenek fajtiszták lenni.

A fajtatiszta a szó, amit keresel és bár a rosszindulat szikrája nincsen meg bennem, kötve hiszem, hogy három tenyésztőtől származó, TÖRZSKÖNYVES kutyát tartotok (egyéb esetben ugye nem fajtatiszta, max. fajta jellegű keverék mind, ahogy az azért elég valószínű) és brahiból kell egy negyedik is.

Az udvaron lévő kettőt is el lehet hordani naponta sétálni, elképzelni nem tudom, hogy nem ad a meglévő három annyi feladatot, hogy elég legyen iskola, munka mellett mindannyiótoknak.

Az még addig oké, ha valaki befogad, ment a meglévők mellé, hiszen akkor nem azért van nála egyre több, mert nem elég a létszám, hanem hogy egy újabb állaton segítsen, de nálatok nem ez a helyzet.

Mindegy is, úgy is azt csináltok amit akartok, mellesleg az általad említett összeg egy westie, vagy hasonló kistestűre a kanyarban sem elég...

Azért bízom benne, ha vetésforgóban lenne mindhárom beteg, nem okozna gondot legalább a helyi lódoktort kihívni a megfelelő élelmezés, parazitamentesítés, oltások mellett, ami már három kutyánál is szignifikáns összeg, akkor is, ha az udvarra kicsapott kettő maradékon, vagy pedigrén él.

2022. jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
64%

Jaj ez a sok rosszindulatú válaszadó itt😅Gondolom a többség lakásban él és egy kutyára is alig van pénze/ideje, innen ez a “kedvesség” és okoskodás a legtöbb kérdés alatt. Ebben a kategóriában a normális, segítőkész válasz ritka, mint a fehér holló. Itt mindenki a másik pénztárcájában turkál, mintha tudnák, hogy egy anonim embernek milyen az anyagi helyzete.


Ha valóban lesz rá pénz és idő (azért egy négytagú családban, ahol a gyerekek is már nagyobbak, csak van idő egynél több kutyára, az anyagi helyzetüket pedig nem ismerjük), akkor kérdés, hogy milyen szempontok fontosak nektek? Mennyire legyen aktív, mozgékony, tanítható? Inkább kanapékutya legyen? Fontos, hogy nagyon bújós, emberközpontú legyen, vagy inkább magának valóbb? Nem baj, ha hullik a szőre/ha hosszúszőrű és ápolni kell, kutyakozmetikushoz hordani?

2022. jan. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
54%
Megérkezett a sok nagy „állatvédő", de merek fogadni, hogy amelyik azt írta, hogy plüss kutyát vegyen a kérdező, magát is alig tudja eltartani, nemhogy egy kutyát. Ezek azok,akik tipikusan itt próbálják meg eljátsszani, hogy a fizetésük tízszeresét a kutyára költik, egy nap pedig huszonnégy órából huszonötöt a kutyával vannak.
2022. jan. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

Én eddig nem szóltam hozzá, de én is megkérdőjelezem, hogy a “fajtiszta” kutyáival mennyire hihető ez az “értek hozzá” kijelentés.


A többihez, aki meg pártolja a negyedik szaporított keverék megvételét, ha hiszitek, ha nem: átlagon feüli keresettel, itthonról dologzom, 2 tk-s kutyával. Nem kell elhinni, le is fosom. :)


Ettől függetlenül, még két kutya eltartása, trèningezése, nevelése is borzasztó sok idő és pénz. Nem látom relevanciáját egy negyediknek. De, akkor mondom: bármelyik bichon, uszkár jó lehet. Áruk olyan 250-500 ezer kozott mozog.

2022. jan. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
55%

#15 de az eljut valahogy az agyadig, hogy itt egy négytagú családról van szó, nem egy gazdáról? Ha minden tagra jut egy kutya, akkor bőven jut idő mindegyikre. Persze kérdéses, hogy a gyerekek milyen idősek és hogy tényleg felelősséget tudnak-e vállalni 15 évre egy kutyáért, de ezt nem a mi dolgunk eldönteni. Az pedig, hogy anyagilag nekik mi fér bele, szintén nem a mi dolgunk. Csak az a szomorú, hogy ezen az oldalon ismeretlenül is dobálózik mindenki a “biztos szaporítós/biztos nincs időd és pénzed rájuk” szavakkal, mintha legalábbis ismernék a kérdezőt…tipikus magyar gonoszkodás.


Egyébként hozzátenném, hogy ismerősi körömben van olyan, akinek 4 kutyája van és mindegyikkel jár kutyasuliba, túrázni, arany életük van, ezzel szemben sokan az egyetlen kutyájukat is leszarják, nem viszik sétálni stb. Szóval nem kell ítélkezni.

2022. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
83%
Nézd, 16-os, ha valaki úgy kezdi, hogy fajtiszta kutyái vannak és mennyire ért hozzá, akkor mégis mire asszociáljunk ebből?
2022. jan. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

"Naponta többször is tudunk sétáltatni, mindketten imádunk kutyákkal foglalkozni és a szüleink is segítenének kölyökkorban. Az udvarunk nagy, le tudnánk kellőképpen mozgatni és pisilni, kakilni is odamehetne sétákon kívül."


Nem azért,de ezt a meglévő 3 kutyával miért is nem lehet meg csinálni,minek oda egy negyedik is?

2022. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Húha, mennyi karen van itt. Akik fennakadtak azon hogy elírtam a fajtatisztát, autocorrect funkciót ismered? Mindegy nem vagy senki olyan akinek magyarázkodnom kellene, nem is fogok.

Anyway, még mindig csak EGY egyszerű kérdést tettem fel, a többi nem rátok tartozik. Ha akarok úgyis veszek egy """negyedik szaporított keveréket""", ezt nem a gyakorikérdések fogja eldönteni, csak személyes javaslatokat kértem.

2022. jan. 27. 14:33
 20/28 anonim ***** válasza:
83%
Ha egyikőtök már felnőtt lehettek ideiglenes befogadók is ha megfeleltek a feltételeknek.
2022. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!