Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vegyek lakásba?

Milyen kutyát vegyek lakásba?

Figyelt kérdés
Három kutyánk van, 2 az udvaron egy pedig a házban. A lentieket inkább a család felnőtt tagjai gondozzák, a fentit pedig én és a testvérem. Mindketten sulizunk még, ezért gondoltuk hogy szeretnénk mégegy sajátot a házba hogy ne legyen teljesen egyedül órákon keresztül. Kicsi vagy közepes termetűben gondolkoztunk, tesóm egy westiet szeretne én viszont nagyobbat. Naponta többször is tudunk sétáltatni, mindketten imádunk kutyákkal foglalkozni és a szüleink is segítenének kölyökkorban. Az udvarunk nagy, le tudnánk kellőképpen mozgatni és pisilni, kakilni is odamehetne sétákon kívül.

2022. jan. 26. 23:46
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%
Nekem rottweilerem van lakásban.
2022. jan. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég normálisan tettem fel a kérdést,én mégsem kapok rá választ.(18)


Van már 3 kutyátok ebből kettő ki van rakva a kertbe,egy pedig lakásban van.

Minek még egy 4.kutya ahelyett,hogy a felsorolt tevékenységeket végeznétek naponta a meglévőkkel és beszoktatnátok őket is?

Ez már egy falka,és így sem egységesen bántok velük,nem egyformán foglalkoztok velük,minek még egy amelyik megint más ellátást igényel és kap? (Csak kérdés azt is meddig)


Nem rossz indulat,szimplán nem látom értelmét ezért mielőtt fajtát ajánlanék tudni akarom mi a rossz a többi kutyában,hogy őket nem lehet hozni-vinni,ki-be engedni,egyformán kezelni.

Milyen fajták a kintiek? Megérteném,ha mondjuk olyan fajta lenne a kinti ami nem alkalmas benti tartásra vagy csak szimplán nem megy be,a kicsi meg megértem,ha mondjuk azt mondod neked nem elég aktív...


De így csak olyan..gyűjtögetőnek tűntök akiknek minden tetszik,minden kell,de nem bántok velük egyformán,hanem ahogy esik úgy puffan.

2022. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
komondorok vannak lent. a többi állatra való vigyázás érdekében lettek elsősorban véve, ezért is a szüleinké a kettő. még mindig nem mondtam hogy nincs foglalkozva velük.
2022. jan. 27. 18:07
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Na látod,ha Komondorok akkor máris más a helyzet,hiszen ők ha van feladatuk úgy jól el is vannak kint.


Bentivel mi a helyzet? Bírja-e a többi kutyát? Együtt foglalkoznátok-e a kettővel?


Westiet én nem ajánlanék több okból sem,ahogy sok más terriert sem.És mivel itt a lényeg az lenne,hogy kutyának akartok kutyát venni (te írtad: Mindketten sulizunk még, ezért gondoltuk hogy szeretnénk mégegy sajátot a házba hogy ne legyen teljesen egyedül órákon keresztül.) szóval közepes kilőve.Tudnának együtt játszani,de ha ő a célközönség hozzá hasonló súly és méretcsoportot nézzetek.


Ő milyen fajta,abból nem jöhet szóba még egy?


Szőrhossz? Igényelhet-e kozmetikát?

Jack Russell,Foxi,Jagd mindenképpen kilőve.Kistestűek,de aktívak,munka és sport kutyák és amúgy nem nagyon arról híresek,hogy rajonganak a többi kutya társaságáért.


Papillon nagyon aktív,egy mini Border collie tulajdonképpen.Őt csak akkor,ha TÉNYLEG van napi séta és rendszeres fárasztás.


Egyébiránt a szokásos kis cukik simán jó társai lehetnek a kutyátoknak és nektek se kell vele órákat kint tölteni hogy nyugton maradjanak: Shih tzu (a kan hajlamos a dominancia gondokra,jó nevelést és korai szocializációt igényel),Bichonok,Tacsi (ez is kotorék eb,és aktív,de jól el lesz másik kutya,séta és kert mellett),Máltai,stb.

2022. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

yorkshire terrier van a házban, a kintiekkel imádják egymást. ketten foglalkoznánk vele. igen, miatta vettük fontolóra alapból, de magunk miatt is. nem szeretnénk mégegy ugyanilyen fajtát, méretileg is (akár csak egy picivel is) nagyobbat szeretnénk. szőrhossz teljesen mindegy, kozmetika nem okoz gondot.


köszönöm a javaslatokat!

2022. jan. 27. 19:17
 26/28 anonim ***** válasza:
59%

Yorkie mellé a törpe uszkár is nagyon jó választás! Nagyjából egyforma az energia szintjük,mozgás igényük,de az uszkár egy picit magasabb.:D

Nagyon intelligensek,könnyen taníthatóak és tulajdonképpen bármire az alap trükköktől kezdve a bonyolult utasításokon át bármit megtanul ha foglalkoznak vele.


Szőre nem hullik,allergiás is tarthatja.


A törpe schnauzer se rossz választás (trimmelős),ő is kb annyira aktív mint ez a kettő,de ő egy kicsit...mini őrző-védő,temperamentumosabb mint az uszkár.Yorkiehoz passzol a személyisége. :D


A Cavalier pedig annak ellenére,hogy a szíve miatt beteges fajta nagyon könnyen beilleszkedik bárhová.Én őt is meleg szívvel ajánlanám jó helyről.Okos,intelligens,agilityzni nagyon szeret,és végtelenül barátságos akár tőletek kisebb gyerekekkel is.:)

2022. jan. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2022. jan. 27. 21:01
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is uszkár. Torpe vagy toy. Aruk olyan 300 ezer korul mozog.
2022. jan. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!