Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás ellen mit lehet...

Kutyatámadás ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

már régóta foglalkoztat ez a kérdés

pl ha kint sétáltok a földes utakon település mellett nincs a közelben nagyon semmi ahova el lehet bújni és megtámad 3,4 nagyobb testű kutya

mit lehet ilyenkor tenni

ha hívod a rendőrséget későn érnének már ki

(gyalog vagy) elfutni nincs esélyed

éles lőfegyvert nem vihetsz magaddal

a késekkel nem lehet sokra menni több kutya ellen

gázspray azzal jó esélyel magadat intéznéd el


mit lehet ilyenkor?


velem volt ilyen hasonló az ősszel de én biciklivel voltam

három nagy testű kutya megtámadott, nem volt nálam semmi a felsoroltak közül, csak annyi volt a szerencsém hogy volt egy lejtő amin nagyon gyorsan le tudtam gurulni és a beton uton leállítottam egy autót és beszáltam igaz a bicikli az ott maradt

kész szerencse volt az egész


de mit lehet ilyenkor tenni ha éppen nem biciklizel hanem sétálsz?



2022. febr. 3. 17:05
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
94%

Velem egyszer fordult elő, hogy ugatva rohant felém három kutya, bár azok nem voltak nagy testűek, inkább közepesek. Felálltam és a fejem fölé emeltem mindkét karomat, erre megálltak, de ugattak tovább. Lassan kezdtem hátrálni és ha erre ők közeledtek, akkor olyan mozdulatot tettem, mintha meg akarnám dobni őket, erre visszahőköltek.

Persze nem biztos, hogy másfajta, nagyobb testű kutyákkal is működne ez. De még azt szokták javasolni támadás esetére, hogy bármivel, ami a kezed ügyében van, védd magad, pl. táskával, hátizsákkal. Vagy akár biciklivel.

Gázspray, azzal miért magadat intéznéd el? Önvédelmi eszköz.

2022. febr. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
95%
Nekem sokkolóm van. Nem bízom a gáz ill. paprikasprayben. Félnék hogy idegességemben, remegő kézzel magamat fújnám le. Kétszer használnom is kellett, egyszer egy nagytestű kóbor kutya ellen hogy magamat és a kistestű kutyámat védjem, máskor egy bepiált cigány ellen. Elég hatásos volt.
2022. febr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
83%
Milyen kutyáid vannak? Akár őket is viheted magaddal, annál jobban nem véd meg semmi más kutyákkal szemben (már ha nem valami ölebről van szó)
2022. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
95%
22# a spray kupakja eleje és hátulja teljesen eltér ra sem tudnál fogni magad ellen ... Olcsó a paprika spray távolról hasznalható . Míg a sokkolók nagy része ormótlan drága és túl közel kell lenni a hasznalathoz . Kérdező vegyél paprikasprayt és viperát .
2022. febr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
94%
24-es, nem volt drága a sokkoló, és amilyen csattanó- csörgő hangot ad ki fényvillanással, hidd el összexarja magát a támadó, legyen kutya vagy ember. Nem merne a közelébe menni a támadó.
2022. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
94%
Elvileg , gyakorlatilag a spray 3 méterről lenyom kutyát részeget .
2022. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
93%
Sokkoló, attól beszarik rendesen, vagy spray. Én inkább a spray-t választanám, nagyobb távolságról hatékony. Arra vigyázz, ha ráfog a kezedre, olyan fájdalommal járhat, hogy nem fogod tudni használni azt a karod.
2022. febr. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
84%
Gáz/riasztó pisztoly paprika lőszerrel. Kimondottan ilyen esetre találták ki. 7-8 méterig jó szélcsendben, szélben nyilván kisebb a hatótáv.
2022. febr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
93%
28 # 2-3 méterig terít de több lövés 2 minimum kell belőle , erdőben mezőn ajánlott . Városban stb spray a csendes módszer .
2022. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!