Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg olyan rossz a pelenka?

Tényleg olyan rossz a pelenka?

Figyelt kérdés
Emeletes házunk van, óránként kiviszem a kutyát (12 hetes), de az emeleten kint van neki hagyva a pelenka, hogy odapisilhessen, és nem is pisil máshova, napközben pedig kintre viszem, ott is odapisil. Összezavarhatom ezzel? Ha dolgozni megyek is kint marad a pelenka, mert azt mondták nem bírják még visszatartani ebben a korban, de ha nem vagyok itthon is csak a pelenkára pisil.
2022. febr. 22. 10:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
85%

10: senki sem írta, hogy nem hordja le. De munka közben nem tudja lehordani. Sajnos sokan nemcsak 6-8 órát dolgoznak. Ettől még nagyon sok lakásban tartott kutyának kifejezetten jó helye van. Kertes házban is lehet szarul tartani. Nem ettől függ se a szeretet, se a törődés, se az odafigyelés.

Az éjszakai pisilés is tök hülye példa. Egyrészt nem alszom 12 órát :D és azért, mert éjjel 6-8 órát nem pisilek, még napközben nem bírom 6-8 órát, amikor fent vagyok, eszem, iszom.

2022. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
64%

Most ha megsértődik rajta ha nem ez a gondolatmenet egy nagy ostobaság.A kutya is vissza tudja tartani a vizeletét és semmi baj vele,ha azt egy egészséges ideig meg is teszi.Egészséges kutyának ez nem is okoz gondot.

Nem az a megoldás,hogy pelenkát raksz hanem az,hogy sűrűn lehordod,ha már kellett a kutya kert nélkül ez teljesen jogos.

Az ilyen kutyák szokták végig hugyozni a fressnapfot mikor megyünk tápot venni.Nem tudja mit jelent vissza tartani,mert sose kell neki még otthon se egy órát se.🤷🏼‍♀️


Nem rossz dolog a pelenka,de ha valaki indokolatlanul használja csak a kutyának is árt vele.

2022. febr. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
83%
Mert a kistestű/rövidszőrű kutyák kint vannak télen a kertben, amíg a gazda dolgozik? :D senki nem fog egy 200 ezres csivavát/bulldogot/yorkit a kertbe kitenni, ugyanúgy be lesz a házba zárva és ki kell bírnia, mert kertben télen megfagy, kilopják, elkapja egy kóbor kutya/más ragadozó stb.
2022. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
32%

Ha több mint 6-8 órát dolgozik akkor minek a kutya? Főleg panelház ahová 12 órákat be van zárva? Nem vagyok híve a kertben tartasnak,de ez b*szottul egészségtelen a kutyának.

Így persze,hogy keres egy ostoba alternatívát,de az hogy beválik még nem jelenti,hogy jó dolog is.


Az tartson kutyát akinek van ideje rá,hát mi értelme annak,hogy 12 órát dolgozol + oda vissza út utána meg hulla fáradtan ESETLEG hajlandó vagy levinni egy 30-60 perces sétára.Már,ha nem egyszerűbb pelusra ítélni címszóval,hogy az neki is kényelmes..

Agyf*sz hogy igaza lesz a sok kommentelőnek és tényleg így tart a legtöbb városi kutyát.Én eddig futtatóban is csak normális gazdákkal futottam össze,és szikla szilárdan állítottam,hogy ááá dehogy tart városi kutyát rosszul.


Hát ezek szerint mégis.Kell a kutya,de idő és kedv nincs rá.Sok értelme volt beszerezni.

2022. febr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
63%
14: ja értem, most már a városiak hülyék :D
2022. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
68%

Nekünk pl volt kutya ajtónk kertesben.Akkor mentek ki a palotapincsik amikor akartak.Aztán vissza.

Én se be se ki nem zártam soha kutyát.Nem is tartottam volna mondjuk kutyát,ha annyira nincs időm,hogy több mint a fél napom csak munkából áll.8 órában dolgozom,és amellett még reális is.


Pelenka idős kutyának kellett,mert nem tudta vissza tartani.AZ AJTÓIG.Inkontinencia,de így is mellé ment gyakran.Vagy nem jutott el addig sem.

2022. febr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
42%
Nem hülyék,hanem felelőtlenek és nem is mindegyik.Igaza van,minek vesz kutyát akinek nincs rá ideje? Undorító.
2022. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
80%

A pelenka nem rossz,de ez a fajta felhasználása igen.Utána sajnos időbe telik leszoktatni róla.De nem is lehetetlen.

Ha nem folyamatosan akarod használni akkor szoktatás alatt tökéletes arra,hogy kevesebb legyen a baleset ameddig nem vagy otthon.


De ez a 12 órás melós sztori tényleg hajmeresztő,a kutyának kell a séta.Ha a gazdi dolgozik 12 órát,utazik egyet,még alszik mellé 8-at máris semmi idő nem jutott a kutyára,hiszen 24/21 órád elment és erősen kétlem hogy abban a maradék 3-ban akár egy egész is a kutyára menne el.Így kár volt szerencsétlent beszerezni,EZ a fajta városban tartás (mi is városban lakunk,nincs kert..) valóban egyfajta kínzás.Megértem így,hogy miért van mindenki leszólva ha azt mondja,hogy panelban tart állatot.Azonnal azthiszik ilyen véglény mindenki,pedig nem.:)

2022. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
60%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11603112-kut..


Persze,hogy van sok ilyen nyomorult.Sajnos talán több mint normális gazda.Nem csak a kertben tartók közt van olyan aki tojik a kutya igényeire.

Én mindig mondtam: nem az a lényeg,hogy hol tartod hanem hogy hogyan.

Ilyen gusztustalanul se jó.

2022. febr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
41%

És akkor csodálkozom,hogy nem adnak ki albérletet kutyával,vagy 2 helyett 3 kaucióval.Kössz..

Elfoglalt az ember,de kutya az kell.Szobatisztaság meg azt takarja,hogy pelusra pisil a felnőtt egészsézes állat.Az ilyeneké vonyít egész nap.Szomszédnak is van egy Vizslája az se hiszem,hogy naponta 1-nél többször kijár..

2022. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!