Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elegem van azokból, akik...

Elegem van azokból, akik engedély nélkül megsimogatják a kutyámat! Nektek is?

Figyelt kérdés
Csak azért mert yorkie, kicsi és cuki. Fél és utálja a gyerekeket (anyja-fia), mégis engedély nélkül simogatják meg, mikor meg elhúzom a kutyát, felháborodott anyukák/apukák esnek nekem. Mégis hogy képzelik? Ti mit csináltok ilyen helyzetben, ha a kutyátokat simogatják idegenek ha tetszik ha nem?
2022. márc. 4. 18:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/80 anonim ***** válasza:
15%

"néhány gyerek megérdemelte volna pedig"

Ja, igen, tényleg, harapja csak meg, amiért meg akarta símogatni.

Itt a legnagyobb probléma a te fejedben van, a második megnagyobb probléma meg az, hogy hozzád hasonlóan a kutyád is ideggyenge.

Remélem, gyereked nincs, és nem is akarsz.

2022. márc. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/80 anonim ***** válasza:
96%

"Ja, igen, tényleg, harapja csak meg, amiért meg akarta símogatni."


Hát, engem megharapott gyerekkoromban kutya úgy, hogy meg akartam simogatni, csak neki az sok volt, csak ez nem az utcán történt, hanem rokonlátogatóban voltunk, és rokonok udvarán, a felnőttek meg csak egy pillanatra nem figyeltek. Én pont ezért figyelek oda ilyen szituációknál, és ha a kutyámnak nem komfortos, akkor nem kényszerítem bele, akkor sem, ha a másik ember értetlenkedik.

2022. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/80 anonim ***** válasza:
100%

Nálam szerencsére nincs ilyen probléma mert a kutyám mindenkit imád, nagyon szereti ha simogatják, azonnal a haverja mindenkinek :D Én meg szeretem ha minél több jó élménye van, ha érzi hogy sokan szeretik, nem tudnak mellette elmenni simogatás vagy dicséret nélkül.

De el tudom képzelni hogy milyen kellemetlen lenne ha nem szeretné idegenek simogatásait. Esetleg ha tennél rá sárga jelzést? Bár biztos sokan nem ismerik hogy mit jelent, de hátha lesz néhány ember aki érti és betartja.

2022. márc. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/80 anonim ***** válasza:
93%

Én már elengedten a dolgot. Ha akarja, jöjjön csak, simogassa meg. Meglátjuk milyen hamar húzza be a kezét :D nem egy hülye gyerek akarja sunyin, elhaladás közben tapizni, úgy döntöttem majd a kutya megtanítja, ha már a szülőknek nem sikerült. Tacskó keverék.


Egyébként legnagyobb megdöbbenésemre a felnőttek is képesek kérdés nélkül a kutyát taperolni.

2022. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/80 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, amstaffom van, es nem akarjak megsimogatni, sot. :D

De amit tehetsz, mar elmondtak elottem, sarga szalag plusz feliratos ham esetleg, es legy resen. Ha kozelitenek feled, rogton kozold veluk, hogy nem szereti az idegeneket, inkabb ne simogassak meg. Lesz aki nem erti meg, dehat ilyenek az emberek...

2022. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/80 anonim ***** válasza:
11%

Én nem értem miért nem lehet engedni egy kisgyermeknek hogy megsimogassa az állatot. Mi rosszat tehet? Egy állat igazából nem a tulajdonod hiába a tied, saját élete van , el tudja dönteni hogy szeretné e hogy simogassák vagy nem, ha meg fél a gyerekektől akkor egyszer már keményebben rájuk fog morogni vagy ugatni ha már elege van. Neked meg nem kell max megállnod hogy megsimogassák,tovább sétáltok és látják hogy nincs barát felvétel.

Nekem 12 évig volt kutyám és sosem bántott ez hogy szinte már napi szinten oda jöttek hozzánk

2022. márc. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/80 anonim ***** válasza:
86%

A kerdezo utalja a gyerekeket, a kutyaja szinten, akkor meg minek engedje a simogatast? Komolyan nem ertem.

Minden joga megvan hozza, hogy tiltsa.

Raadasul ha a kutya megis megharapja a gyereket, akkor a kerdezo lesz meghurcolva, igy mindenkinek jobb, ha megelozik a bajt.

Na meg komolyan, nem dontheti el, hogy mit enged a sajat kutyajaval kapcsolatban es mit nem?

2022. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/80 anonim ***** válasza:
92%
Én általában már ráordítok az ilyen hülyegyerekekre,a kutyám mentett,öreg,zsémbes, gyűlöli a gyerekeket ,de igazából az összes idegennel nagyon bizalmatlan. Ilyenkor megsértődnek és odébbállnak,de engem nem érdekel,még mindig jobb, mintha addig basztatja a kutyát,hogy az odakap.
2022. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/80 A kérdező kommentje:
16-os, a kutyám fél a gyerekektől! Igaz nem harapta meg eddig egyiket se, de sosem lehet tudni, a kutya ösztönlény! Ha ez megtörténne, a vérmamik/papik rögtön hívnák ránk a rendőröket, hiába mondtam hogy ne simogassa a kutyát, nekem ez baromira nem hiányozna. Én sem megyek oda simogatni senki gyerekét kéretlenül, nekik ez hogy esne?
2022. márc. 4. 19:24
 20/80 anonim ***** válasza:
100%
"Én meg szeretem ha minél több jó élménye van, ha érzi hogy sokan szeretik" - Ez addig oké, amíg a kutyának is kellemes, de ezt írtad. Nekem ugye ott a kis mentettem, nagyon örülök neki, ha valakit szimpatikusnak tart, aki szeretné megsimogatni, ez a kutyának is pozitív élmény, és segít a múltját feledtetni, ugyanakkor óvatos, pont az előélete miatt. Vannak, akiket ritkán látok, de már összefutottunk és a kutyának szimpi volt, és meg is ismeri hosszú kihagyás után is, még ha a másik nem is emlékszik a kutyára (pont ma futottunk össze egy ilyen nővel). De ugyanúgy emlékszik arra is, akivel kellemetlen élménye volt (pl. az egyik állatorvos, aki nagyon nekiesett egy karomvágás alkalmával, és leszarta, hogy a kutya fél, a következő alkalommal, amikor pont hozzá kerültünk éves oltásra, a kutya folyamatosan morgott rá, és alig sikerült beoltani, hozzá nem megyünk többé, csak akkor nem tudtam, hogy pont ő rendel).
2022. márc. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!