Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ellenzik sokan a kutya...

Miért ellenzik sokan a kutya szőr festését?

Figyelt kérdés

Természetesen megfelelő festék anyaggal, ami természetes, nem káros, nem olyan mint a hajfesték. Ellenkező esetben megértem, de olyan festékkel, ami nem károsít, azt miért ellenzik sokan?

Szerintem tündérien fel lehet dobni egy kutyust időnként egy kis festékkel, és a kutyának semmi baja nem lesz tőle.



2022. márc. 12. 10:37
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Te tetted hozzá, hogy természet ellenesen. Én pl barna foltokra/csíkokra gondoltam.

De ha más színű is lenne, szerintem nem óvodás szint a természetestől eltérni. Gondolom te is fested a hajad. Ha hupilila lenne se lenne baj, vagy nem lennél tőle óvodás, csak valamivel egyedibb. De szerintem egy hupilila kutya (maradjunk az eredeti állatnál) is feldobja az utcát, ha szembe jönne veled egy, az meg már a te bajod, ha ezen is savanyúskodsz :D

Egyébként ajánlom neked a kis herceget.

2022. márc. 12. 20:13
 22/31 anonim ***** válasza:
22%
Ez a nagy állatvédősdi ami megy itt, az merő képmutatás. Az igazi állatszeretet ott kezdődik, hogy kutyát nem tartok lakásban, csupán ölebet. Betiltani kéne a szobaketreceket is, hiszen aki ilyesmibe zárja a kutyáját, az állatkínzó. Ugyanez az udvaron elhelyezett kennel, ami 50 m2-nél kisebb. A kutya színe úgy tűnik fontosabb, mint a jóléte, az igényeinek megfelelő tartás.
2022. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
78%

Azért ítélem el, pl én, mert borzasztó ízléstelennek tartom, plusz még f@szságnak is.


A kutya önnön valójában szép. Egy természeti lény. Nem tigris, hogy csíkos legyen, és nem is oroszlán, hogy sörény legyen neki nyírva.


Ez az én véleményem, ezt kérdeztem. Ronda és természetellenes számomra ez a kutyafestegetés.


Az én olvasatomban, ha valaki ki akar tűnni a kutyájával a tömegből, akkor tűnjön ki azzal, hogy milyen jól kézben tartható, engedelmes, járjon vele versenyekre, sportoljanak, trükközzenek, kiállításozzanak, bánom is én. Csak azzal tűnjön ki, amibe tényleg munkát rakott, és érdemben haszna is van.

2022. márc. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

A festésnek is lehet haszna, akkor is ha neked nem tetszik. De az is egy haszon hogy kitűnjön. Ha már a verseny is kb erre van, hogy dicsekedjünk a kutyával..

Egyébként köszi a válaszokat, valóban így álltak egyébként sokan a hajfestéshez is (természetellenes színeknél) korábban, aztán csak divatba jött.

2022. márc. 13. 07:38
 25/31 anonim ***** válasza:
67%
Én nem adnék a kutyámra festéket akármilyen színű is a festék mert szerintem tök mindegy milyen színű a kutya a jóléte fontosabb
2022. márc. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
#25 pont az a lényeg, hogy nem árt. Tehát ez az indok kilőve :)
2022. márc. 13. 07:49
 27/31 anonim ***** válasza:
43%

Kerdező:


1; véleményeket kértél. Te velünk ne veszekedjél, meg càlfoljàl, ha már egyszer kikérted a véleményünket. Mièrt akarsz random embereket győzködni, és csak azèrt is bebizonyítani, hogy ez az ostobaság szipiszupi csinibini dolog. Pont lefosom, hogy mit gondolsz róla ès hogy próbàlsz győzködni, akkor is ronda és idióta dolog.


Előbb írtad, hogy van haszna. Na egy okot mondj, ami a kutya szempontjábol hasznos azon, hogyha befestegetik ocsmànyra a kis pinnalinnàk?


Ja, látom nagy kutyàs vagy, igazi szaktekintély… a kiàllítàs nem a kutyàval való dicsekvéste van te szerencsés, hanem olyam címek megszerzésére, amik növelik a tenyészértékèt…

2022. márc. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Nem győzködök, de olyan érvet nem tudok elfogadni, hogy ártana, mikor a kérdésben olyan festékre gondolok ami nem árt. Tehát hülye érvet nem tudok elfogadni. De nem úgy tűnik hogy pont lefosod. Illetve te se akarj akkor a te véleményedről győzködni, egyszer már elmondtad, annyi elég volt.

Van haszna, sok kutya szereti, hogy órákig bíbelődnek a szőrével, és sok kutya azt is szereti ha az utcán odamennek megsimogatni őt. Mellette az sem utolsó szempont, hogy esetleg sok embernek feldobhatja a napját egy esetleg zebra festésű kutya. Persze a savanyú embereknek semmi nem jó, tehát nekik mindegy lehet. De amúgy ha a funkcionálitás szintjén vagy, akkor elég üres lehet a házad is. Az ember nem mindent csak a funkcionálitás szintjén mér, mert akkor felesleges lenne bármi díszítő értékű tárgy is.

Egyébként mint mondtam, ennyi erővel a hobbi versenyek is haszontalan hülyeségek. Azzal nincs bajod? Csak a gazdi mája hízik, milyen díjat nyert a kutyája, és csak dicsekszik vele. Annak sincs semmi haszna a kutyára nézve, hogy X versenyt megnyert. (Tenyész állatokat leszámítva, de ugye az már nem hobbi kategória)

És én korábban írtam, hogy nem tenyészállatokra értem, de látom ez már nem jutott el az agyadig :)

Egyébként neked lehet nem tetszik, de a nulla elfogadás kiütközik belőled és a stílusodból.

2022. márc. 13. 14:33
 29/31 anonim ***** válasza:
63%

Mit fogadjak el azon, ha ostoba emberek majmot csinàlnak a kutyából? Ezt soha nem fogom elfogadni.


Na, látom, hobbi versenyeken se voltál még soha. Mi jó benne a kutyának? Mozog, közösen dolgozik a gazdival, ingerek érik, több kutya közt van.


Ja, várj, azt nyilván sokkal jobban élvezi ennèl, ha fel van cseszve eg asztalra, es órákig mozdulatlanul kell állnia, hogy kemikáliákkal borítsák be az egész testét. Jah, fck logic, nem?

2022. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
#29 ezekhez amiket leírtál nem kell verseny :D
2022. márc. 13. 21:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!