Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul döntöttem vagy sem?

Rosszul döntöttem vagy sem?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam egy (Pit bull/ Terrier) keverék kutyát kb: 1 éves.

Hazahoztam megfürdettem, adtam neki két tonhalkonzervet 150g-ost meg 3 db nyers tyúktojást és jó sok vizet, aztán megágyaztam neki és elaludtunk, éjjel már felmászott hozzám az ágyba és együtt aludtunk reggelig 06:00 -ig. Nem morgott nem ugatott, nem horkolt, nem szuszogott, nem járkált vagy nyuszitett. Reggel felkeltünk izgatott volt és adtam neki egy 150g-mos májkrémet + 1 szelet kenyeret, vizet aztán elvittem sétálni. Utána meg azonnal elvittem a lehető legközelebbi állatorvoshoz miután kakilt/ pisilt. Azért vittem állatorvoshoz, hogy kiderüljön, hogy kié(csíp alapján) és akarja e vissza. Az állatorvoshoz korán érkeztünk, így aki a közelben várakozott velem együtt házaspár a babájával azok oda jöttek hozzám és megdicsérte a kutyát, hogy milyen jó feje. Erre elmeséltem a történetet, hogy hol találtam kutyát, milyen,... erre nagyon rövid beszélgetés után mondta a férfi, hogy őt esetleg érdekli ha nekem nem kell. (Megemlítette, hogy nekik egyébként van egy ivartalanított szuka német juhászuk és jól kijönnének)

Ennek nagyon örültem és egy pillanat alatt döntöttem, azaz felajánlottam, hogy ha nincs csipje akkor vihetik. Nem habozott a srác mondta, hogy öt érdekli a kutya. Aztán időközben megérkezett az állatorvos behívtak és ott mondták el, hogy kb:

1 éves, 22kg, Pit Bull/ Terrier keverék, nincs csipje és INGYEN ADTAK 2db féregtelenítőt és egy olyan oldatot ami a kutyaszőrébe csepegtetett az orvos, a kullancs, bolha,...ellen.

A vizsgálat után újra megjelent a család és a férfi elkérte az elérhetőségem és beszélgettünk tökfelesleges dolgokról. Aztán arra terelődött részükről a beszélgetés, hogy akár már ma elvinnék a kutyát mert pont autóval vannak jelenleg a helyszínen. Elkísértem a családot az autójukhoz, aztán berakta a férfi az anyósülés lábterébe a kutyát. Aztán utoljára megsimogattam és elköszöntem.


Kérdés? hogy felelőtlen voltam -e?

(-igen)

Akinek oda ajándékoztam a kutyát az elmondása szerint ismeri a állatorvost és ő is oda szokta vinni az állatait. (ennek is örültem)

Nagyon jó ember ismerő vagyok és semmi rossz előérzetem nem volt a párral kapcsolatosan: kedvesek, (értelmesek), kommunikatívak, anyuka a babát szeretgette, kedvesen mosolygott,... és még a kutya is engedte, hogy simogassák.


Ha most lennék abban a helyzetben amiben ma reggel 10:30 -kor akkor nem adnám oda a kutyát, hanem elmondanám az érdeklődőknek, hogy hozzák be a kutyájukat Budaörsről és találkoztassuk a két kutyát egy semleges helyen és ha jól kijönnek egymással kutyák akkor vihetik. (értelme ennek minimális)


Úgy érzem, hogy felelőtlen voltam azzal, hogy iylen gyorsan megszabadultam a kutyától, kicsit már a sírás kerülgetett/ kerülget, hogy így döntöttem. A legnagyobb félelmem az, hogy kutyaviadalra vitte el a srác.

Azért az én élethelyzetemről annyit kell tudni, hogy albérletben lakom egy 6 emeletes épületben 4 sráccal külön - külön szobáink vannak csak a WC, fürdő, konyha, étkező, folyosó közös. Nem tudom, hogy ami a franc történt velem tegnap este, hogy miért álltam le a kutyával foglalkozni és miért/ HOGYAN TUDTAM? haza hozni póráz nélkül kerékpár mellet 10 kilométeren keresztül: szófogadó, intelligens, eleven, BARÁTSÁG, erős, jó állóképességű kutya.

Futtattam már több kutyát is k.pár mellett de sorra mind lefeküdt pár kilométer után, ez nem...


Így nézett ki csak feketében, 22kg -mos!

[link]



2022. ápr. 6. 15:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
66%

Itt nézelődj:

[link]

[link]


Ajánlom figyelmedbe ezt is:

[link]


Itt pedig a Magyarországon érvényes jogi szabályozás magyarázattal:

[link]

2022. ápr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Teljesen megnyugodtam!!!


Ezt írta:


Szia,


A kutyus teljesen jól van, látszólag otthon érzi magát. :)


Mielőtt megkapja chip-et és az oltásait még futunk egy kört vele, hátha megkerül az eredeti gazdája, ha nem, akkor tökéletesen meglesz velünk.


Tudnál segíteni, hogy pontosan hol és mikor találtátok a kutyust és milyen állapotban volt? Hátha ráismer valaki.


Köszi előre is!


Üdv,

Bxlixx



:::---::: Még sem vagyok egy fatökű és volt értelme annak amin keresztül mentünk!

Köszönöm mindenki pozitív hozzáállást, TARTSÁTOK MEG A JÓ SZOKÁSOTOKAT, aranyat értek számomra ebben a világban, MINDENKÉPP és a saját környezetetek is büszke lehet rátok, s leginkább önmagatokra legyetek büszkék s adjátok át ezt a szellemiséget minél többünknek! Én ezek után legközelebb is megmentem a kutyát, macskát nem mert nagyon karmol meg nagyon durva betegségei lehetnek!

2022. ápr. 6. 17:02
 13/23 anonim ***** válasza:
45%

En elhiszem, hogy itt mindenki szent ember es 2 hetig kerestette volna a gazdit, utana meg nagyon alaposan megvalogatta volna, hogy mely allatvedoknek vagy maganszemelyeknek adja at a kutyat, tobb koros interjuval meg mittudomen mivel...

De.. ti laktatok mar masokkal alberletben? Ugy, hogy a tulaj se engedi az allattartast, nem beszelve a masik 3-4 emberrol, akik a lakotarsaid es rajuk is tekintettel kell lenni?

Mert en bizony, hogy voltam ilyen helyzetben es a szukseg nagy ur. Az a kutya vagy utcara kerul megint, vagy ahhoz a kedves parhoz, akiket a kerdezo valasztott.

Szerintem mindent jol csinalt es most lehet lepontozni, de leszarom. Van az ugy, hogy az ember nem tud heteket, honapokat arra szanni, hogy orokbeadjon egy kobor kutyat.

2022. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, menthetsz, de legközelebb ne így passzold le a mentett állatot, most mázlid volt - ha igazat írtak -, hogy kerestetik az eredeti gazdát, de mi van, ha nem így történik? Legyél körültekintőbb, ha állatot mentesz. Nekem tűntek el kézhez szokott papagájaim, a szüleim nem figyeltek, én meg nem voltam otthon, akkor még velük laktam, kiplakátoltuk, a plakátokat letépkedték, egy meglett, egy becsületes kutyás telefonált, hogy megtalálta az egyik madarat, de a többiek soha nem kerültek vissza, én meg csak reménykedni tudok, hogy nem vadászta le őket ragadozó, hanem inkább berepültek lakásokba, mert emberhez szoktak.
2022. ápr. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
73%
14-es, erre való a menhely, gyepi, fajtamentés. Ha a kérdezőnek mázlija van, és igaz, hogy keresik a gazdit, akkor lehet, hogy ők is önkéntesek ilyen helyen, ezért nem sunnyogják el a dolgot. Azért képzeljétek bele magatokat a másik oldal helyébe is, lehet, hogy valakinek hiányzik, és nagyon keresi. Ha ilyen barátságos, azt a kutyát biztos, hogy nem bántalmazták. Az enyém is mentett, egyesülettől, ő nem így indult, az ő viselkedésén látszott, hogy bántották.
2022. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
66%

16-os, probaltal mar menhelyen leadni allatot? Mert en probaltam, es elhajtottak azzal a cimszoval, hogy nincs hely! 5 kulonbozo menhelyt hivtam fel :((

Rohadt nehez!! Gyepit nem tudom, gondolom ott beveszik, de nem akartam, hogy elaltassak, ha nem talalnak neki gazdat.


En vegul megtartottam a kutyust, akit csak ugy bedobtak hozzam kb 4 hetesen a kertbe, de nem mindenkinek van erre kapacitasa.

2022. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
83%
17-es, erre szokták alkalmazni azt, ami a magyarázó cikkben le van írva, hogy a találónál helyezik el, nyilván, ha erre van lehetősége a megtalálónak. Például az én kutyám is a találónál volt ideiglenesben, nem az egyesület telephelyén, de az egyesületen keresztül történt a gazdikeresés, az örökbefogadás. Ez is egy jó alternatíva. Mint írtam, a kérdezőnek most valószínűleg mázlija volt, hogy kikkel találkozott, de ez történhetett volna rosszabbul is.
2022. ápr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

Még pár dolgot hadd tegyek hozzá.

Ha bedobnak hozzád a kertbe egy (alomnyi) kölyköt, az kicsit más eset, mint hogyha egy barátságos kutya hozzád csapódik az utcán és hazáig követ. Az előbbinél egyértelmű, hogy nem akarják vissza, az utóbbinál nem.

Illetve ami miatt fontos lehet még megtalálni az eredeti tulajdonost, hogy szükség esetén igenis fel legyen hívva a figyelme a szabályok betartására, miért léphetett meg a kutya, ha kell, kötelezzék a kerítés megerősítésére, ha kell, kapjon bírságot szabálytalanság vagy elhagyás miatt, ha kell, állatkínzásért elkapják (a kérdező esetében ez nem áll fenn, mert ennek semmi jele a kutyán, de mondjuk a kertbe áthajigált kölyköknél igen).

2022. ápr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
13%

Jojo, gondolom, hogy mindig van kifogas... Persze-persze, az mas, ha bedobtak hozzam a kolykot, mintha az utcan talalom meg, oke.

Ettol fuggetlenul szep alom az, hogy rogton be tudod adni menhelyre az allatot. Mert nem tudod, altalaban ez a valasz, hogy nincs hely.

Es ez bizony a valosag. Nem a gyakoris, hanem a valo elet. Nem annyira egyszeru gazdat talani egy kutyanak, mint ahogy irjatok.

2022. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Ez olyan kutya volt, hogy kortól, nemtől függetlenül mindenki ilyet akar, okos, édes, intelligens, szép lett miután megfürdettem, nem nagy, nem kicsi ezért sem tudtam/ tudtuk ott hagyni. Az üzenettel nem magam akarom mentegetni, hanem ez az igazság. Jobb ha tudjátok!


Történetet zárjuk le, azzal, hogy hülye voltam = belátom(ettől a történéstől függetlenül is tudom, hogy hülye vagyok, sajnos életem végig az is maradok), legközelebb azért SOKKAL körültekintőbb leszek.

6 éves koromban is haza vittem egy kóbor kutyát egyet aludtunk együtt az egy szürke kölyök volt amit másnap nem az anyám hanem a nagymamám elvett tőlem. Nem tudom, hogy mi lett a sorsa.

2022. ápr. 6. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!