Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul döntöttem vagy sem?

Rosszul döntöttem vagy sem?

Figyelt kérdés

Tegnap este találtam egy (Pit bull/ Terrier) keverék kutyát kb: 1 éves.

Hazahoztam megfürdettem, adtam neki két tonhalkonzervet 150g-ost meg 3 db nyers tyúktojást és jó sok vizet, aztán megágyaztam neki és elaludtunk, éjjel már felmászott hozzám az ágyba és együtt aludtunk reggelig 06:00 -ig. Nem morgott nem ugatott, nem horkolt, nem szuszogott, nem járkált vagy nyuszitett. Reggel felkeltünk izgatott volt és adtam neki egy 150g-mos májkrémet + 1 szelet kenyeret, vizet aztán elvittem sétálni. Utána meg azonnal elvittem a lehető legközelebbi állatorvoshoz miután kakilt/ pisilt. Azért vittem állatorvoshoz, hogy kiderüljön, hogy kié(csíp alapján) és akarja e vissza. Az állatorvoshoz korán érkeztünk, így aki a közelben várakozott velem együtt házaspár a babájával azok oda jöttek hozzám és megdicsérte a kutyát, hogy milyen jó feje. Erre elmeséltem a történetet, hogy hol találtam kutyát, milyen,... erre nagyon rövid beszélgetés után mondta a férfi, hogy őt esetleg érdekli ha nekem nem kell. (Megemlítette, hogy nekik egyébként van egy ivartalanított szuka német juhászuk és jól kijönnének)

Ennek nagyon örültem és egy pillanat alatt döntöttem, azaz felajánlottam, hogy ha nincs csipje akkor vihetik. Nem habozott a srác mondta, hogy öt érdekli a kutya. Aztán időközben megérkezett az állatorvos behívtak és ott mondták el, hogy kb:

1 éves, 22kg, Pit Bull/ Terrier keverék, nincs csipje és INGYEN ADTAK 2db féregtelenítőt és egy olyan oldatot ami a kutyaszőrébe csepegtetett az orvos, a kullancs, bolha,...ellen.

A vizsgálat után újra megjelent a család és a férfi elkérte az elérhetőségem és beszélgettünk tökfelesleges dolgokról. Aztán arra terelődött részükről a beszélgetés, hogy akár már ma elvinnék a kutyát mert pont autóval vannak jelenleg a helyszínen. Elkísértem a családot az autójukhoz, aztán berakta a férfi az anyósülés lábterébe a kutyát. Aztán utoljára megsimogattam és elköszöntem.


Kérdés? hogy felelőtlen voltam -e?

(-igen)

Akinek oda ajándékoztam a kutyát az elmondása szerint ismeri a állatorvost és ő is oda szokta vinni az állatait. (ennek is örültem)

Nagyon jó ember ismerő vagyok és semmi rossz előérzetem nem volt a párral kapcsolatosan: kedvesek, (értelmesek), kommunikatívak, anyuka a babát szeretgette, kedvesen mosolygott,... és még a kutya is engedte, hogy simogassák.


Ha most lennék abban a helyzetben amiben ma reggel 10:30 -kor akkor nem adnám oda a kutyát, hanem elmondanám az érdeklődőknek, hogy hozzák be a kutyájukat Budaörsről és találkoztassuk a két kutyát egy semleges helyen és ha jól kijönnek egymással kutyák akkor vihetik. (értelme ennek minimális)


Úgy érzem, hogy felelőtlen voltam azzal, hogy iylen gyorsan megszabadultam a kutyától, kicsit már a sírás kerülgetett/ kerülget, hogy így döntöttem. A legnagyobb félelmem az, hogy kutyaviadalra vitte el a srác.

Azért az én élethelyzetemről annyit kell tudni, hogy albérletben lakom egy 6 emeletes épületben 4 sráccal külön - külön szobáink vannak csak a WC, fürdő, konyha, étkező, folyosó közös. Nem tudom, hogy ami a franc történt velem tegnap este, hogy miért álltam le a kutyával foglalkozni és miért/ HOGYAN TUDTAM? haza hozni póráz nélkül kerékpár mellet 10 kilométeren keresztül: szófogadó, intelligens, eleven, BARÁTSÁG, erős, jó állóképességű kutya.

Futtattam már több kutyát is k.pár mellett de sorra mind lefeküdt pár kilométer után, ez nem...


Így nézett ki csak feketében, 22kg -mos!

[link]



2022. ápr. 6. 15:24
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
80%

A kérdező esetében nem is új gazdát kellene találni, hanem az eredetit kéne. Mondjuk ezt már nem a kérdező fogja megtenni (bár még van lehetősége segíteni benne, interneten megosztani, plakátolni ő is tud). Lehet, hogy egy gyerek sír utána, lehet, hogy egy idős ember egyetlen társa.

Nekem veszett már el állatom, nem saját hibámból, írtam korábban, ezért ez a véleményem.

2022. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, nem akartalak bántani a hozzászólásaimmal, remélem, nem vetted annak, de sokan nem ismerik jól ezt a szabályozást, és sokszor felelőtlenül ítélkeznek elsőre. Örülök, hogy levontad a tanulságot.
2022. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Rendben. Nyugodtan osszátok meg az állapototokat azzal az égadta világon semmi baj nincs.

Egyébként a 6 -os hozzászóló véleménye láttatott meg velem egy teljesen érdemleges álláspontot a történtekkel kapcsolatban.

Viszont akkor lenne igaza ha a kutyán/ban lett volna csip vagy nyakörv.


Minden hozzászólás értelmes volt az egy kettő hülyéskedést leszámítva.

Azért írtam ki a kérdést, hogy megnyugvásra találjak a téren, hogy nem rossz hanem JÓ DÖNTÉST hoztam ön és a kutya érdekében és volt értelme végig szenvedni a tegnap estét és a ma délelőttömet.


Ámen!

2022. ápr. 6. 18:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!