Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányomat meglepném egy...

A lányomat meglepném egy kiskutyával, milyen fajta a leg ideálisabb neki?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves. Már régóta kér egy kutyust. Most nyár elején lessz 13 éves és úgygondoltam szülinapjára kaphatna egy kutyát.

Nagyon szereti a kutyákat, sokat foglalkozna vele.

Viszont nagy bajban vagyok, mert nem tudom milyen fajta illene hozzá.

Mindenképpen kisebb termetű kutyát vennék neki.

Kicsit rákérdeztem, de úgy, hogy maradjon meglepetés és három kutyafajta tetszik neki a legjobban.

A törpespicc, a máltai selyemkutya és a tacskó.

Ti melyiket ajánlanátok jobban? :)

(Nekem a legjobban a máltai selyemkutya tetszik.)



2022. ápr. 23. 08:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
100%
Egészen más természete van egy tacskónak meg egy máltainak. Itt, ahol lakom, a legtöbb kutya tacskó és máltai. A tacskók makacs, akaratos, okos, energikus kutyák és bár túl lettek tenyésztve, eredetileg ugye munkakutyák voltak (kotorékebek). A máltaiak viszont ölebek. Kedves, simulékony kiskutyák. A spicceket nem ismerem.
2022. ápr. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Maltai a legsimulekonyabb a fajtak kozul, de nekunk pl tacskonk van igy elfogult vagyok a fajtaval szemben :D

Igazabol vele se volt semmi gond, makacsnak es kezelhetetlennek mondjak, de mi nem tapasztaltunk ilyesmit. A lanyom 5 eves, nagyon jol kijonnek a kutyaval.

Kutyasuliba jartunk azert, de ezzel mondjuk szamolni kell mas fajtak eseteben is, nem kotelezo, de nem art.

Gerincukre vigyazni kell, tehat ha felengeditek a kanapera vagy agyba, akkor rampat nem art beszerezni.

2022. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
100%

A törpe spiccek híresek a temperamentumukról, jelzőkutya, minden apróságért ugat, tulajdonképpen nagyon sokat ugat.

Kis tűzről pattant szőrpamacsok.


A legmacerásabb mind3 fajta közül.

2022. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
97%

Esetleg körül nézhetettek menhelyen is picit idősebb kutyát keresni, mert akkor mire felnő a lányod, nagyjából a kutya is megöregszik, így nem kell majd nektek átvállalni nagy eséllyel a kutyát.

A felsorolt fajták közül a tacskóval, máltaival van tapasztalatom, én is az utóbbit ajánlanám.

2022. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
10%

Persze. Kérdező rögtön el is mehet a menhelyre és vihet is haza egy néhány éves, ismeretlen származású, ismeretlen idegrendszerű, ismeretlen egészségi állapotú keverék kutyát a kislányának ajándékba, sőt, hamár futja nekik kutyára, akkor rögtön vihetne is kettőt, hogy ne unatkozzon a kutyus amikor a gazdija elmegy bulikázni vagy egyetemre megy.


Ugye.

2022. ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%
A kártya jó ötlet, illetve én javasolnám, hogy fajtamentésnél is nézelődjetek, igazi kis kincseket lehet találni.
2022. ápr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen nem csak ismeretlen korú, származású idegrendszerű, egészségi állapotú kutyák vannak. Általában az egészségük rendben van, gondoskodnak róluk napi szinten, ha szükséges orvosi beavatkozás, azt is megoldják. És ha egy kutya lelkileg sérülten kerül be, rehabilitálják örökbeadás előtt. Sokszor kerülnek be úgy is kutyák, hogy mondjuk beteg lesz vagy meghal a gazdája, aki addig jó körülmények között tartotta, nevelte, vigyázott rá és foglalkozott vele, és ilyen esetben ha idegrendszeri problémákkal küzd a kutya, az kiderülne. Szerintem egy kölyöknél ez nagyobb lutri, mint egy felnőtt kutyánál. De lehet továbbított gazdikeresőket is nézegetni, akik aktuálisan is "gazdisok" (ideiglenes befogadó, rokon, ismerős...), tehát fizikailag nincsenek a menhelyen.

De mint mondtam, lehet fajtatiszta kutyát is venni tenyésztőtől, ez csak személyes ajánlás. (14es voltam)

2022. ápr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne (csak) kártyát adjatok, hanem én tennék /vennék egy cuki plüsskutyát dobozba, masnival és miután kinyitja mondani hogy ez a kutyus hamarosan elő lesz 😃
2022. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

18-as ez egy aranyos ötlet. :)

2022. ápr. 23. 12:14
 20/46 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Kérdező! Mint már előttem is sokan leírták, egy kutya nem játék,és ha a lányod pl 5-6 év múlva máshova megy továbbtanulni, vagy dolgozni a kutyus rád/szülőkre marad! Valamint én (sok emberrel ellentétben) felnőtt kutyust javaslok, mert nyugodtabb,és már szobatiszta is ;) Egy kutya havi költsége kb 4 ezer Ft vagy ennél több is lehet! Egy állatorvosi vizit 5-6 ezer Ft, oltások, bolha-kullancs ellen advantix, stb Az ivartalanítás is alap,igaz ez egyszeri összeg.Jól meg kell gondolni a döntést. Én a tacskót választanám a 3 fajta közül :) Nekem csivavám van már 12 éve!

Egy kutya nagy öröm, vidámság és sok sok szeretet,

de nagy felelősség és pénz!

Nem olcsó dolog ma már kutyát tartani. A döntés a tiéd!

Jó kutyázást

32/N

2022. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!