Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányomat meglepném egy...

A lányomat meglepném egy kiskutyával, milyen fajta a leg ideálisabb neki?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves. Már régóta kér egy kutyust. Most nyár elején lessz 13 éves és úgygondoltam szülinapjára kaphatna egy kutyát.

Nagyon szereti a kutyákat, sokat foglalkozna vele.

Viszont nagy bajban vagyok, mert nem tudom milyen fajta illene hozzá.

Mindenképpen kisebb termetű kutyát vennék neki.

Kicsit rákérdeztem, de úgy, hogy maradjon meglepetés és három kutyafajta tetszik neki a legjobban.

A törpespicc, a máltai selyemkutya és a tacskó.

Ti melyiket ajánlanátok jobban? :)

(Nekem a legjobban a máltai selyemkutya tetszik.)



2022. ápr. 23. 08:47
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
77%

"Hűha... azthittem a kutyavásárlás a kislányomnak egy aranyos gesztus, de most kicsit úgy érzem magam mint aki egy szörnyként van beállítva."

Inkább legyünk gyanakvóak, mint ti hozzatok egy elhibázott döntést, ami miatt Fifivel egy életre kiszúrtok, magatokkal meg röpke 12+ évre.


Amit még nem láttam leírva:

- április vége van, a gyerek szülinapja meg nyár elején. Szinte kizárt, hogy 1-2 hónap alatg találjatok felelős tenyésztőt, akinél van alom és nem kelt el az összes kölyök - máshonnan meg fajtatisztát nem érdemes venni. Szóval én is inkább jelképes ajándékta szavaznék (biléta, klikker, jutitartó, kutyajáték, könyv) + kutyakupon, a kölyök meg majd érkezik valamikor.

- ha 8 éve nem volt kutyusod, hozd naprakésszé magad az árakkal: eledel, bolha,kullancs,szívféreg elleni védekezés, állatorvosi költségek (oltások, ivartalanítás, vészhelyzetek) kutyakozmetikus, kutyasuli, stb. És számolj a duplájával, a biztonság kedvéért (allergiás kutya, problémás kutya, extra aktivitások, bezuhanó forint)

- az ár mennyire akadály? Mert ha jól tudom, a pomerániai az rémesen drága. A felsoroltak közül a máltai a legsimulékonyabb, de ezek szerint a tacskó temperamentumot sem kell bemutatni :D szóval az a kérdés, hogy az az aktivitási szint, belefér-e az életetekbe vagy kevesebb most jobb lenne.

- Ha a máltai jatszik, nézz rá a rokonfajtákra is: bichon bolognese, bichon havanese, bichon frisé, coton du tulear.

2022. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
59%

Az meg van, hogy egy kiskutya 300.000-nél kezdődik? Illetve jellemzően sok helyen fél évet, egy évet is várni kell rá. Hacsak nem azonnal, olcsón kell szaporítótól kutya, mert ebben az esetben semmilyet ne vegyél.


Nyilván a kutya nem a gyereké lesz, hisz nem ő fog éjszaka kétszer, háromszor lejárni vele, hogy szobatiszta legyen. Nem ő fog otthon maradni vele. És nem ő fog kutyasuliba sem járni vele.

2022. ápr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
15%
Szia! Kérdezd meg, hogy a három közül melyik fajtát választaná. Ha ez megvan, keress egy tenyésztőt, akinek van kiskutyája. Beszélj vele, és a lányod szülinapján menjetek el megnézni a tenyésztő kiskutyáit, ahol választhat, hogy melyik kölyökkel jön ki jól. Utána beszerezhetitek a felszerelést és pár héttel utána jöhet a kutya :).
2022. ápr. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is az jutott az eszembe, hogy nyárra ebböl már nem valószīnü, hogy lesz kiskutya. Vàrólista van általában, mi pl egy évet vàrtunk a kutyànkra.


Plusz, egy kölyök nagyjából hobbira fajtától függöen 150-300 ezer forint között van. Nyilván nem tisztem senki zsebében turkálni, de ez azért elég nagy ajàndèk egy gyereknek.

2022. ápr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
71%
#35:ös. Ez azért a tenyésztöknél nem egészen úgy megy, hogy a gyerek bemegy és választ. Nagyon nem…
2022. ápr. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
10%

Tele van hirdetésekkel mindhárom típusból az internet.


Elfogadható áron.


Nem kell itt károgni.

2022. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
41%
A fajtákbol biztis nics tele az i ternet hirdetésekkel. A fajtajellegü szaporított keverèkek hirdetéseivel van tele.
2022. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Beszéltem a lányommal! A máltai selyemkutyusra esett a választás. Már felvettem egy tenyésztővel a kapcsolatot.

Nagyon köszönöm a kedves válaszokat!

2022. ápr. 23. 23:35
 39/46 anonim ***** válasza:
20%

🌸🌸🌸🌸 Szuper! Gratulálok! Sok boldogságot kívánok majd a kutyushoz! 🌸🌸🌸🌸


(el ne áruld itt senkinek, hogy kitől veszitek a kutyust!)

2022. ápr. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
89%
Gratulálok és minden jót az új családtaghoz!
2022. ápr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!