Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lányomat meglepném egy...

A lányomat meglepném egy kiskutyával, milyen fajta a leg ideálisabb neki?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves. Már régóta kér egy kutyust. Most nyár elején lessz 13 éves és úgygondoltam szülinapjára kaphatna egy kutyát.

Nagyon szereti a kutyákat, sokat foglalkozna vele.

Viszont nagy bajban vagyok, mert nem tudom milyen fajta illene hozzá.

Mindenképpen kisebb termetű kutyát vennék neki.

Kicsit rákérdeztem, de úgy, hogy maradjon meglepetés és három kutyafajta tetszik neki a legjobban.

A törpespicc, a máltai selyemkutya és a tacskó.

Ti melyiket ajánlanátok jobban? :)

(Nekem a legjobban a máltai selyemkutya tetszik.)



2022. ápr. 23. 08:47
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%

#15

Szerintem te le vagy maradva 20 évvel. Manapság a legtöbb menhely állatvédőkkel van kapcsolatban, akik az ottani kutyákat (is) igyekeznek kihelyezni ideiglenes befogadókhoz, akik szocializálják őket, hozzászoktatják a családi környezethez, pórázhoz, kocsihoz, lakáshoz és pontosan ismerik a kutya habitusát, igényeit, tehát nem lutri ilyen helyről örökbefogadni. Pontosan tudják, hogy kijön-e más kutyákkal, mennyire domináns, mennyire tolerálja a gyerekeket. Ahogy már írták előttem egy, esetleg szaporítótól vásárolt kölyökkutya sokkal kockázatosabb, mint egy ideiglenes befogadótól hozott kutya.


Kérdező: Még egy szavazat a máltaira. A három fajta közül kétségtelenül ők a legkönnyebben kezelhetők.

2022. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm azoknak akik kedves választ írtak!

Sokan írták, hogy sok felelősséggel jár. Mint már írtam nekem is volt kutyám, egy tacskó. Szerintem a lányom készen áll egy kutyára. Többször is átgondoltan, hogy mi lesz ha nagyobb lesz, de mi (szülők) úgydöntöttünk be tudjuk válalni és tudunk mindenben segíteni a lányomnak.

Viszont sokan nagyon kedvesen megtudták fogalmazni a véleményüket, mégha nem is igazán értenek velünk egyet.

De sajnos sokan elég gonoszak válaszoltak a kérdésemre és nem értem miért. Mintha olyan rossz lennék azért, mert azt szeretném, hogy örüljön a lányom.

2022. ápr. 23. 13:49
 23/46 anonim ***** válasza:
75%

🌸 Kérdező, ne vedd a lelkedre!

Te nagyon rendes, kedves Anya vagy.

Akad itt néhány elvetemült kötekedő, ne foglalkozz velük! 🌸

2022. ápr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:
23-as köszönöm! :)
2022. ápr. 23. 14:09
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Én a Havanese-t jobban ajánlanám gyereknek.


Viszont tacsin kivül mindegyiknek szőrápolást igényel a szőre. Szóval 6-8 hetente minimum kozmetikus.

Illetve otthon is ápolás,fésülés De ha lelkes a lányod akkor szépen megtanulhatja kezelni a hosszú szőr ápolását. Amiben a kutyakozmetikustól tudtok tanácsot kérni,meg a tenyésztőtől.

2022. ápr. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. ápr. 23. 14:22
 27/46 anonim ***** válasza:
11%

Ha a szőrt nézzük, akkor legyen Mopsz.

Nagyon nyugodt, tűri a gyomrozást, rövid a szőre, és csak rá kell nézni, az ember már rögtönk röhög rajta :) :)

2022. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
86%
27 # téged ugye nem zavar hogy kérdező megjelölt 3 fajtát....
2022. ápr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
38%
Mivel már más is ajánlott más fajta kutyát a megjelölteken kívül, ezért írtam én is a mopszot, de jó pér hozzászólással korábban leírtam, hogy a 3 fajta közül a máltai selyemkutyát ajánlom, annak a legjobb a természete.
2022. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is nagyon aranyosnak tartom a mopszokat! :)
2022. ápr. 23. 15:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!