Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolát keresek Pécsen,...

Kutyaiskolát keresek Pécsen, de olyat ami viselkedést, modort tud javítani a kutyán?

Figyelt kérdés
Jövő szeptemberben költözöm Pécsre és viszem a kutyám is, aki akkora lesz 3 éves, szuka. Nagyon rossz a modora más ismeretlen emberek és kutyák között, ezen szeretnék változtatni valahogy ha már általam nem sikerül. Esetleg van valamilyen iskola ami ebben tud segíteni?
2022. ápr. 24. 11:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sajnos csak Budapesten tudnék ajánlani, viszont szerintem nem vagy elkésve, tekintve, hogy a traumatizált mentett kutyákat is helyre lehet hozni. Az én kutyámnak pont az előélete miatt nem volt mindegy, milyen suliba megyek vele, ő a nyakörvet sem viselte el eleinte, viszont nem akartam egyéni képzést, mert pont szüksége van arra, hogy más kutyákkal is megtanuljon úgy viselkedni, hogy kitérjen a provokációból, ő nem provokál, de beleáll, akkor meg én vagyok a szar gazdi, ha ő megvédi magát a neveletlen kutyával szemben. Szóval most 5 éves korában sulizunk, 1,5 éves volt, amikor hozzám került. Ebben a suliban kis csoportok vannak, és gyorsan betelnek a helyek, úgyhogy most szerencsém volt, az alapok mellett a kutyák egyéni problémáira is figyelnek, nem egy módszert erőltetnek, ez nekem fontos volt.

Amit már belinkeltek ide korábban, az hasonlónak tűnik, mint a mi sulink, szóval ha arrafelé élnék, hozzájuk mennék.

2022. ápr. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Megpróbálom a legjobbat kihozni belőle hisz teljesen látszik belőle hogy még fiatal felnőtt/tini korában van, ahogy én észre vettem.

Velünk szemben teljesen normális, első szóra hallgat ha lakásban, házban vagyunk vagy esetleg egyedül a parkban. Viszont a természeti ingerek-emberek-köteksző, kíváncsiskodó kutyákkal szemben teljesen elveszíti a kontrollját.

Mindig figyelek arra hogy ne essen senkinek bántódása, se embernek se kiskutyának, nekem az első mások épsége szóval kötelességem figyelni. Ezek ellenére kezdem unni hogy fegyelmezni kell, persze mindig felveszem vele a szemkontaktust rám figyeljen, ne másra, ha kell leguggolok mellé elterelem a figyelmét de nagyon böki a csőrét az idegen dolgok létezése.

Volt előtte yorkienk, a családon belül három is van rajta kívül. Az összes kis öleb, kivéve őt. Nagyon kis harcias...

2022. ápr. 24. 16:12
 13/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom hogy elírtam, a kutyám csak 2 éves lesz augusztusban, ivartalanítva is van, sok mindenre megtanítható ahogy írtam de személyszerint nem ezt tanulom vagy értek hozzá hogy tökéletesen megneveljem.
2022. ápr. 24. 16:13
 14/15 anonim ***** válasza:

"persze mindig felveszem vele a szemkontaktust rám figyeljen, ne másra, ha kell leguggolok mellé elterelem a figyelmét"

Megtanítottad-e a kutyának a NEM szó értelmét?

Vannak szituk, amikor tiltást kell használni.

2022. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
meg van tanitva neki de ilyen helyzetekben van hogy teljesen ignorál, de van amikor rendesen figyel is és cselekszik.
2022. ápr. 25. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!