Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék védekezni egy...

Hogyan tudnék védekezni egy esetleges kutyatámadás ellen?

Figyelt kérdés
Van 2 kistermetű kutyám, és egyedül èlek, sajnos nem sokszor van lehetőségem esténként társaságban sétáltatni őket. Egyszer megtámadott minket egy nagy nemetjuhasz szeru koborkutya, isteni szerencsém volt hogy akkor éppen egy szomszéddal voltam. Ahogy rohant felénk, a szomszédom is nekifutott és kiabált, ettől pedig az meghátrált. Egyedül a két kutyat a hátam mogott tartani, es védekezni szinte lehetetlen. Főleg h a fiu kutyusom véd engem, és neki is rohan bármilyen kutyának. Paprika spray mennyire hatásos? Illetve olvastam, hogy vannak sípok, riasztók amiktől megijednek. Azok? Esetleg valami más?
2022. ápr. 25. 01:42
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
61%

Ahogy a szomszédod, úgy te is el tudsz kergetni egy kutyát. Határozottan felé indulsz, ráordítasz, hozzávágsz mindent, ami a kezed ügyében van.

A kutyákat pedig megtanátod, hogy maradjanak mögötted vagy addig feküdjenek le és maradjanak helyben. Nő vagyok, 3 nagytestű kutyám van, falun lakok. Nem egyszer kellett kutyákat elzavarnom, a sajátjaim tudják, hogy ilyenkor ebbe ne szóljanak bele, be vegyenek részt benne.

2022. ápr. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
52%

Gyerekként kaptam az első kutyámat, szüleim csak a paprika sprayvel engedtek sétáltatni, így mindig ott lógott a nyakamban. Két-három év után kirohant egy kapun egy németjuhász és hirtelen el is felejtettem a sprayt használni. A saját kutyámat "felkaptam" (20 kg), amennyire tudtam az oldalamra, hátamhoz raktam, hogy a németjuhász ne érje el őt és ordítottam meg rugdostam a kutya felé. Hatásos volt, kijött a gazdi, beterelte a kutyát.


A kóborló kutyákkal való találkozások többségében oda se jönnek hozzánk a kutyák, néhányszor fordult csak elő, hogy sprintből letámadtak és az ordítás és visszatámadás mindig hatásos volt. A paprika spray helyett már bottal járok (ha eszembe jut), de még nem kellett használnom.

2022. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
58%
Én sokkolót használok. Egy nagytestű kóbor kutya ellen már használtam is, vonyítva rohant el tőlünk. Nekem is kistestű kutyám van, megvédem bárkitől. A paprika sprayt azért nem ajánlom, mert egy rossz széljárásnak köszönhetően visszafújja a te arcodba. Vagy idegességedben véletlenül magatokat fújod le. A sokkoló hangos csattanó hangot ad ki, fénnyel, bármilyen kutya megijed tőle, főleg hogy ráz is.
2022. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

#3 állatkínzás? Te tudod mégis miről beszélsz? Szerintem az egészben csak az a szomorú, hogy ilyeneken kell gondolkoznom, mert rengeteg embernek annyira kell az a kutya, hogy utána kihajintja az utcára. Véleményem szerint nem nálam kezdődik a felelőtlen állattartó, vagy az állatkínzó.

#4 nem, nem egy idegileg összeroppant idióta táskakutyám van. Ne aggódj megfelelően van szocializálva, tréner szerint az egyik legstabilabb idegrendszerű kistermetű kutya akivel találkozott. De mivel fiú, így van aki nekimegy, és akkor megvédi magát, engem, és a másik kutyám. Nem gondolom, hogy ez baj lenne normális helyzetben.

#5 erre én is fokozottan figyelek, nagytestű kutyához alapból nem engedem, sajnálom a kutyusodat 😥azt mondják, h a legrosszabb amit tehetsz hogy felveszed. persze megértem ugyan ezt tenném és tettem is, csak félek hogy ez nem elég minden helyzetben. Nemrég történt a szomszéd utcában, hogy egy kislány felkapta a tacsiját, es egy bull típusú kutya széttépte a kislány karját, a kutyával együtt. Pont ott voltunk, láttuk az egészet. Hiába kiabált szegény, a kutya gazdája sem tudta róluk leszedni…. A kutyus nem élte túl. 😥

#8 Nagyon Köszönöm!🥰

És mindenkinek köszi szépen, fogok rendelni egy paprika sprayt. Ha van még valakinek ötlete írhat!!

2022. ápr. 25. 09:06
 15/25 A kérdező kommentje:
#13 legálisan lehet magadnál tartani?😳😳 és azt hol tudom beszerezni? Gondolom kell rá engedély, mi a menete?
2022. ápr. 25. 09:08
 16/25 anonim ***** válasza:
60%
Dehogy kell engedély, csak közterületen ne lóbáld. Ha elkapnak vele, 50 ezres szabálysértés (ügyvédemet megkérdeztem), de kifizetem ha a kutyámról van szó. Én Csehországból rendeltem egy honlapról, 3 ezer valamennyi volt, kis csajos darab.
2022. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Ez eddig a legjobb, nagyon szépen köszönöm!
2022. ápr. 25. 09:26
 18/25 anonim ***** válasza:
Ma 03:34, takarodj a rákba a szemforgató állatvédő dumáddal! Szép páros lehettek a kutyáddal! Biztos vagyok benne, hogy gêcit szartok! Nyilván, ha megtámad egy idióta kutya, majd azon fogok agyalni, hogy jaj, nehogy állatkínzást kövessek el! Röhej...
2022. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ez tényleg tök jó ötlet amúgy, én a 1101 flaslight stun gunt néztem most ki ami jónak tűnik, valószínűleg megrendelem. Vadászbolt weboldal. Olyan mint egy elemlámpa, talán elsiklanak felette, bár engem sose igazoltattak, kipakoltatni meg még kevesbé fognak.
2022. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Én már meg is rendeltem!😊 nekemis olyan mint egy elemlámpa.
2022. ápr. 25. 18:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!