Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet a kutyusomat rá...

Hogyan lehet a kutyusomat rá venni a kutya ólra ?

Figyelt kérdés

Van 2 egy éves kutyusom , a gondom az , hogy hiába van nekik ígényesen megcsinált óljuk nem mennek be , inkább áznak fáznak , az ajtóban a küszöbön fekszenek. Pedig az oljukban nem áznának és ki is van bélelve az alja . Ezek puli - pumi fajták .Nem fajtiszták , az anya puli az apa pumi volt .

Jó válaszért felpontozlak .


2022. máj. 2. 20:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy már nem fáznak, legalábbis nem nappal, amikor látod őket. Lehet, hogy jövő télen már fogják használni. A mi kutyánk első évben nem használta egyáltalán (neki is a tájolás nem tetszett, egyébként).
2022. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Filccel van kibélelve és csodálkozol, hogy nem mennek bele a tákolmányba?
2022. máj. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
12 . Igen , csodálkozom , az a filc nem olyan filc amit te le reagálsz . Ez butorfilc , pár miliméter vastag és van tartása , nem gyűrödik össze mint az átlag filc . Egyébként mi a baj a filcel ? Még tennék rá valami szőnyeget vagy tudom is én mit , ez a filc csak az alját hivatott kibélelni ez nem a végleges . Most készült el a kuckójuk és még péplékeny a dolog . A véglegesnek gondolt kivitel még várat magára . Ha már ígénybe vennék a kuckójukat utánna bélelném ki valamivel de ha nem tetszik nekik a kkor csere másra addig emeddig nem fogadják el .
2022. máj. 4. 12:29
 14/19 A kérdező kommentje:
12 . Csak trolkodni tudsz , biztos ezért jársz erre az oldalra , megjegyzem , a kuckójuk nem tákolmány , raklap az alja ami méretre lett igazitva , osb lemez az oldala , hajópadló a teteje és kőrbe mindenhól zsindejezve . A tető az elején kivan tólva hosszabban 40 centivel azért ha esik az eső ne ázzon be . Ha neked az tákolmány akkor te biztos kacsalábon forgó mesaeházra van ígényed . Most ha hallgattál volna bőlcs maradtál volna .
2022. máj. 4. 12:35
 15/19 anonim ***** válasza:

Ezek pásztorkutyák, esőben, hidegben is jól érzik magukat, nem fognak megfagyni. Az "ólba" felesleges ételt tenni, mert a kutyák nem esznek a fekhelyükön, és ha tehetik, a dolgukat is attól távol végzik. Az eső, a hó, a hideg, a szél ellen a mi kutyánk sem megy be sehova, kifejezetten élvezi a hűvös, nyirkos időjárást. Télen a minuszokban is az ajtó előtt fekszik csak.

Egyetlen esetben megy a házába, amikor nyáron 30 fok van és tűző napsütés, mert egy nagy diófa alatt van a kennelje, a kennel alja pedig beton, amit nem süt a nap, szóval hűvös. A kennelből nyílik a háza, abba szokott befeküdni ha épp nagyon melege van. Egyébként hívásra bemegy a kennelbe, ha valami miatt be kell csukni egy időre, de magától ritkán jár be.

Összességében az ilyen kutyáknak nincs igényük saját házra, hiszen munkakutyák, akik állandóan a szabadban vannak, és a bundájuk, a szervezetük úgy alakult ki hogy jól bírják az időjárási viszontagságokat. Inkább a félősebb kutyák szeretnek elbújni valahova, nekik érdemes ablakok nélküli, sötét, biztonságérzetet adó házat csinálni, amiből azért ki is látnak (tehát az ajtót nem érdemes letakarni). Egyébként mivel társas állatok, szeretnek a falka többi tagjához minél közelebb lenni, ezért fekszenek az ajtóba, és ezért szeretik az olyan helyeket, ahonnan rálátni az ajtóra.

2022. máj. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
15 . Köszönöm a választ ! Egy hasonló válaszra vártam , magyarázat és tanács egyben . Minden igényt ki elégit a válasza . Mostmár innen nem aggodom ha áznak fáznak . Azt szerettem volna ha nem érzik magukat kivert kutyáknak . Oké , a pokolba vezető út is jóindulattal van kikövezve . Nekem elözöleg egy ugy mond ölebem volt , neki minden kellett . A puli fajta más tészta , nem ígénylik a gondoskodást csak a simogatást meg a velük töltött időt . Reggelente főleg a lábamról majd le vernek annyira ugrálnak rám . Na ezzel fogadtatták el magukat és kedveltem meg őket többek között , pedig már nem akartam kutyát főleg nem kettöt .
2022. máj. 4. 13:48
 17/19 anonim ***** válasza:
A filccel az a baj, hogy vizes lesz, télen meg is fagy. A kutya meg nem fog vizes anyagon aludni, nem is tesz jót az ízületeinek. Nagyon aranyos, hogy vastag filcet raktál nekik, legyen csak jól átitatva vízzel... komolyan, hogy még ilyenen is spórolnak egyesek.
2022. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
17 . Nem tud vizes lenni mert a házuk teteje ki van hosszabbitva és az eső nem tud beverni .
2022. máj. 4. 14:10
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
És a kutya sem viszi be a szőrén, lábán a vizet. Ennyi észt...
2022. máj. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!