Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A fájdalmamat szeretném...

A fájdalmamat szeretném kiirni magaból A 15 éves kutyám elvesztése miatt. Mi a véleményetek ?

Figyelt kérdés

Egy fehér törpe uszkár volt az én kutyám.

A ballagásomra kaptam 15 évvel ezelőtt.

Egy szőrgombóc volt.Imádott játszani, rágni, szaladgálni, szimatolni.Eléggé rosszcsont kutya volt.Utált egyedül lenni, amig valaki nem ért haza orditott, kaparta az ajtókat, és amikor hazajottem az iskolábol azzal kezdtem hogy az osszes kiboritott kukát a helyére tettem ja és imádott elszökni is.De akármilyen volt nem tudtunk rá haragudni mert ő ilyen természetü egészegyszerűen.

Amikor tudtuk vittük magunkkal a nyaralásokra szoval szinte mindig velünk volt.Ő nem csak egy kutya volt.Ő olyan volt mintha a gyerekem lett volna.

Tele volt energiával.

Az utóbbi 2 hónapban viszont köhögni kezdett nem tudtuk miert ezért elvittük orvoshoz aki azt mondta a szivével van baj felírt neki egy szivgyogyszert a szedes után megszünt a köhögés de vér kezdett el folyni a szájábol napi 2x.Elvittük röntgenre az orvos tanácsára ami alapján semmit nem láttak.A kutyus egyre gyengebb volt, szimatolt csak, botorkalt mert egy ideje már nem is látott.

3 napja nem evett ivott magától igy én próbáltam a kedvenc ételével etetni ami éjjel sajnos kijött belőle és ellnézést de olyan szaga volt mintha a száján tavozott volna az ürülék.

Arra gyanakodtam hogy a gyógyszer miatt lehet hogy a belét bántotta és ha így van nem értem miért nem tájékoztatott az orvosa a leállásról ?

Feküdt csak vasárnap és nézett, néha mocorgott mert rosszul lehetett és pisilnie kellett de felkelni nem birt.Szörnyű érzés volt így látni.Hát még neki milyen lehetett.Életem legnehezebb döntését kellett meghoznom.Hétfőn lett volna időpontja az orvoshoz de elkellett máshoz vinnem és tanácsot kérni mit tegyek mert a szívem szakad meg és nem akarom h szenvedjen.A karjaimban volt egész úton és csak feküdt,néha mocorgott.Annyira beteg volt hogy úgy döntöttünk elkell altatni.Testéből kiszállt a lélek.Hazahoztuk eltemetni.

Borzasztóan hiányzik.

Nem tudom jó gazdája voltam e.Csak úgy látom őt most amilyen az utolso időben volt.Remélem tudja hogy szerettük és már jó helyen van.



2022. máj. 16. 12:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó: Egy nagyszülő halálát ne hasonlítsd 9össze egy állatéval! Tudom, hogy ma divat imádni az állatokat, de ők NEM emberek! Sajnálni lehet az állatokat, de azok sem élnek örökké.
2022. máj. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%

#21

Ennyi baromságot összehordani egy kommentben...

Egyrész nem hasonlítottam össze, csak a logika ugyanaz. Mivel gyászolná valaki kevésbé az állatát vagy az anyját vagy akárkiét azért, mert sokat élt?

Divat imádni az állatokat? Jézusom, te az a fajta ember vagy, aki azt hiszi a melegek is divatból melegek?

Sajnálni lehet az állatot... köszi hogy megengeded, azért én majd gyászolni fogom az enyémet, ha elmegy, ugyanolyan mély fájdalommal fog nekem járni, mint amikor papám meghalt.

2022. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszem, hogy az állatoknak is van lelkük és egyszer még találkozunk velük!
2022. máj. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
21-es, mi vagy te, pszichológiát végzett gyásszakértő? Te se pofázz már légyszíves oda olyan kérdés alá, amihez segghülye vagy. A gyász az gyász, állat halálát is ugyanúgy gyászolják az emberek, mint akárki másét, ez egy pszichológia tudománya által leírt jelenség, maximum a te ostoba fejedbe ez nem fér be, mert a giccses, közhelyes agyalágyultságok visszaköhögésénél nem vagy többre képes intellektuális értelemben. Az érzelmi primitívséged emellett meg már említésre sem méltó.
2022. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg nehogy már pont te mondd meg másoknak, mivel kapcsolatban érezhetnek sajnálatot :D
2022. máj. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
97%
21.: Nem divat kérdése, az állatokat pedig az értelmesebb réteg mindig is szerette és becsülte.
2022. máj. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem, nehéz lehetett meghozni ezt a döntést. Mostmár nem fáj neki semmi, és szép, hosszú élete volt.

Mivel kérdezted, az a véleményem, hogy szegény kutya szeparációs szorongással élte le az életét, és rengeteg veszélynek tettétek ki azzal, hogy hagytátok szökdösni, amit valószínűleg azért csinált, mert ingerszegény volt a környezete. Nem ilyen volt a személyisége a kutyának, csak nem értettetek a tartásához. 15 éve ballagtál, már akkor se lennél gyerek, ha ez ovis ballagás lett volna. Ennyi idő alatt igazán megtanulhattad volna kezelni a problémát. Nem bántani akarlak, csak azért mondom ezt el, hogy tanulj belőle, és ha egyszer megint lesz kutyád, ne kövesd el ugyanezeket a hibákat a nevelésében. Az elmúlt 2 hónapra csak annyit tudok mondani, hogy mindent megtettél. Ha helyre is jött volna ebből a betegségből, már valószínűleg akkor sem élt volna igazán sokáig, mert elég öreg volt, így viszont sok szenvedéstől kímélted meg. Úgy érzem hogy ez volt a lehető legjobb döntés.

2022. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

27

Sajnálom, hogy csak most derült fény ezeknek okára.Amikor kisebb voltam hiába volt enyém a kutyus nem szólhattam rá ha felugrott a székre vagy a fotelba ult mert anyukam annyira szerette hogy megengedett mindent es azt hogy ő rosszat tesz ezzel senki sem tudta.Egyszeruen szerettuk volna hogy mindene meglegyen amire egy kutya vágyik.

Most amit leirtal rossz erzessel tolt el folleg hogy mar nincs itt velunk es hatalmas lelkifurdalasom van de errol nyilvan en is tehetek.Sajnalom hogy nem ertettem meg igazan az ő lelket.

2022. máj. 16. 20:57
 29/34 anonim ***** válasza:
91%
A lelkifurdalás természetes ilyenkor. Nekem is sokminden miatt van lelkifurdalásom a 15 éves cicám elvesztése után. Az első teljes értékű kisállatom volt, akinek teljesen egyedül lehettem én a gazdája, mivel pont akkor került hozzám, amikor elkezdtem felnőtt, önálló életet élni. (Az altatás miatt nekem pont nincsen, és neked sincs rá semmi okod, de ezt már többen is írtuk). MInden egyes állattal okosabb leszel, mert biztos vagyok benne, hogy lesznek még kutyáid az életed során. Ehhez hasonló hibákat mind elkövettük mi is az első állatainkkal. Ezek természetes dolgok. Így tanulunk, fejlődünk. Tehát azért ne merülj el teljesen ebben az egészben, mert azért nem mindenkinél él 15 évig egy kutya, és szerintem igenis van miért büszkének lenned, mert a leírásod akapján nagyon is jó gazdája voltál, csak mivel ő volt az első kutyád, így követtél el apróbb hibákat. Mint mindenki. Másrészt az állatok sokkal bonyolultabbak annál, mint ahogy elsőre tűnnek, és mindig tudnak újat mutatni, akár tapasztalt gazdik számára is.
2022. máj. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb gazdi voltál! Ez a 15 év ez egy nagyon szép kor, és végig szeretetben élt veletek! Nehéz elválni tőlük, és én több, mint két év után is megkönnyezem a kutyám, akivel hasonló volt a történetünk, mint neked a tiéddel.

Neki az egész életét jelentetted, és te boldoggá tetted! Emlékezz a szépre, a jóra, mert ő is ezt szeretné!

2022. máj. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!