Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem mért felejtik el...

Nem értem mért felejtik el ezt az emberek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hogy a kutyák ház örzésre meg személy védelmére állnak... Nem azért h jaj milyen cuki ezért visszem agilityzni még cukibb legyen... Jó van olyan kutya amelyik oké h azt csinálják de sok olyan fajta is van ameiket nem kellene..Pl az én dobermannom nem agilityzik nem is fog .. Mert ő őrkutyának van képezve aminek értelme is van nem ugy mint h egy másikat meg agilityzni tanitják feles...aA dobermann nem olyan fajta h azt élveze ...
2010. szept. 18. 09:24
1 2
 1/11 Gerbilgirl ***** válasza:
90%

Kedves kérdező!

Mindenkinek más a nézete :)

Valaki társaként tartja a kutyát, valaki családtagként, és valaki meg munkára használja az állatot.

Az én szempontomból egy kutya családtag :) akármilyen fajta is legyen. Természetesen egy Dobermann nem épp a kedvencek fajtájába tartozik, hanem egy munkakutya :) de ez így van a többi ilyen fajtájú kutyival is. De ugyanúgy kell nekik is a szeretet,törődés amit gondolom megkap tőled :).

2010. szept. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

az én amstaffom se agilityre lett teremtve, de imádja ezt csinálni (már 3éve) mivel nagy a mozgás igénye. de persze ettől ez mellett őrzi is a házat.

nem tudom ez miért ilyen nagy gond neked hogy foglalkozunk a kutyáinkkal és én mondjuk a staffordomat nem örzővédőre viszem hanem agilityre mert nem akarok belőle olyan kutyát, hanem egy barátságosat.

2010. szept. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebbe nem szólhat bele senki.

Mindenki arra taníttatja a kutyáját, amire szeretné.

Ma már egyáltalán nem divat az örzővédő, csak jellegzetes fajtáknál, magánháznl, esetleg telepeken.

Sokkal inkább szórakoztatják a gazdák a kutyákat, szeretik nézni ahogy játszanak, és hidd, a kutyák élvezek az efajta dolgokat.

Ez úgy sem fog változni, más lett a kutya fogalma, már inkább "barát", "társ", "kedvenc", sem mint harci eb...

2010. szept. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, egy kutya alapvetően kutya, és csak utána számít hogy milyen fajta. Az összes kutya szeret mozogni, játszani. Attól még hogy őrkutya, nyugodtan labdázhatsz vele és viheted játszani más kutyák közé, mert szüksége van rá! Nem egy robot.
2010. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
jajj egyszer már osztottad itt az észt egy kérdésben, hogy milyen hülység az aglity, meg a te dobbermanod így meg úgy. Minek emiatt újabb kérdést kiírni? Majd kezded a bunkóskodást, mint akkor?
2010. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, hogy miért nem tanultál meg helyesen írni...
2010. szept. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem felejti el senki. Csak épp hülyeséget beszélsz, mert a kutya nem házőrzésre lett kitalálva, hanem ezernyi más feladatra, a ház őrzésen kívül.


Régen is így volt ez.

Voltak pásztor kutyák, juhász kutyák, vadász kutyák, és igen régen is voltak pusztán kedvencnek tartott kutyák.


Jelenleg pedig, vannak vakvezetők, vannak terápiás kutyák, vannak mentő kutyák.


Szóval, egy kutya nem csak házat tud őrizni, vagy agilityzni, ezen kívül számtalan lehetőség van még, sőt a kutyás sportokban is van több lehetőség, nem csak az agility. De ehhez, talán érteni kéne hozzá, és akkor nem beszélnél ilyen ostobaságokat.


A kutyás sportok meg igen is jók. Lekötik a kutya energiáját, és a gazdának is jó móka. Arról nem is szólva, hogy sok fajta imád ilyeneket csinálni, persze vannak fajták amik testfelépítésük, vagy mentalitásuk miatt nem alkalmasak mondjuk az agility-re. De velük meg lehet más kutyás sportot űzni.


A lényeg, hogy legközelebb gondolkodj már.

2010. szept. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy gőzöd sincs mi az agility és milyen munkát kell beletenni egy jó agilitys kutyába. Leszólni, sőt lenézni másokat, mások hobbiját, munkáját...hm hogy is mondjam...nagyon szép dolog.

Majd ha képes vagy megtanítani a kutyádat (vagy egy bármilyen más kutyát, nehogy ledegradáljuk a dobermannokat holmi agilityvel) teljesen önállóan és mindentől függetlenül szlalomozni, mondjuk így: [link]

vagy összeteszel egy ilyen zónát: http://www.youtube.com/watch?v=cOppPRa6qcs

Akkor beszélgethetünk - bár akkor gyanítom, h nem erről fogunk :o)


De hogy nagyobb rálátásod legyen:

A kutyák nem házőrzésre meg személy védelmére állnak csak és kizárólag... Vannak fajták, amelyek alkalmasabbak ezekre a feladatokra. De a kutya, főleg egy munkakutya alapvetően dolgozni szeret, megfelelni az embernek, együttműködni az emberrel. És tök mindegy neki, hogy ezt egy őrző-védő gyakorlat közben teszi, vagy bombát keres, vagy tereli a birkákat, vagy agilityzik vagy trükköket tanul.

Megjegyzendő van egy lány Magyarországon, aki külföldről direkt agilityre vett dobermannt - azért mert imádja ezt a fajtát és imád agilityzni. Megvetendő?? Mert nem a te értékrended szerint kezeli a kutyáját, ha emellett a kutya élvezi amit csinál és boldog?

2010. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell "lenézni" az agilityseket? Nem lehet mindenki paraszt meg teleptulajdonos, vadász, juhász meg mittudoménmi, hogy csak munkára használja a kutyáját, és azoknak a kutyuknak is kell mozgás, feladat, él bennük a teljesítményvágy, éheznek a dicséretre.

Én meg ezeket a kutyusokat sajnálom, hiszen az életük másból sem áll, csak őrzésből, hogy játszanak e velük, meg szokták e dögönyözni őket, kötve hiszem.

A kutyák szeretnek mozogni, játszani, főleg ha azt a gazdájukkal együtt tehetik. És azért valljuk be, ránk, emberekre is ránkfér egy jó kis mozgás. Ezek a vidám órák a kutyával magyon jók. Amelyik ebnek meg nem jön be, azt akkor sem fogod rávenni erre, ha ha jutalomfalatkák potyognak az égből.

Amúgy meg próbáltad vinni a dobermannodat? Szerintem pedig élvezné. Testi adottságai több, mint megfelelőek hozzá, ha meg ki van képezve, akkor hallgat rád, nem is lenne nehéz dolgod.

Persze, sejtem, hogy most küldesz melegebb éghajlatra, hogy ugyanmár... de akkor Te se "fikázd" itt az agilityt.

2010. szept. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom de egy dobermann alapvetően örzö kutya és jobban azt szeeti meg tanulni és ezért tanitattam arra és élvezi amit csinál ..ÉS jobb h az idegenneket megugatja amikor a járdán mennek minthogy farok csóválva várja és nyalja meg a kezuket ... Mert ezt vettem észre amelyik agilityzik az általábba farkát csóválja mindenkinek..ÉS eddig sose volt gond az enyémmel se ha sétáltatom nyugodtan meyg emberek melett senkire se támad mordul rá nem foglalkozik veluk
2010. szept. 18. 18:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!