Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem mért felejtik el...

Nem értem mért felejtik el ezt az emberek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Hogy a kutyák ház örzésre meg személy védelmére állnak... Nem azért h jaj milyen cuki ezért visszem agilityzni még cukibb legyen... Jó van olyan kutya amelyik oké h azt csinálják de sok olyan fajta is van ameiket nem kellene..Pl az én dobermannom nem agilityzik nem is fog .. Mert ő őrkutyának van képezve aminek értelme is van nem ugy mint h egy másikat meg agilityzni tanitják feles...aA dobermann nem olyan fajta h azt élveze ...
2010. szept. 18. 09:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ha őrző-védő fajtád van, akkor is lehet ám kutyás sportolni, csak akkor mondjuk ÖV-zni, vagy IPO versenyezni. A kutyának szüksége van a fizikai és szellemi terhelésre, ösztönkifáradásra.


Dobbermannokkal is kiválóan lehet dolgozni.


És nem, szerintem egyáltalán nem oké, ha a kutya a járdán megugatja az embereket. Az ilyen kutyák miatt ítélik el a kutyás társsadalmat. A kutyádnak ideális esetben te vagy a vezére, a te jogod eldönteni, hogy kit tartasz veszélyforrásnak. A kutya addig semmit nem intézkedhet, amíg nem kap rá felhatalmazást. Épp ez az ÖV lényege. Ha a kutyád megugatja a járdán az embereket, akkor nem engedheted el fajtársakkal szaladgálni, mert a fajtársakkal általában emberek is vannak. Így nem tudja kiélni sem a mozgásigényét, sem az ösztönéletét.


És ismerek olyan kutyát, aki magas szinteken örző-védőzik, de közben ügyességi ágazatban is eredményes versenyző. Nem összeegyeztethetetlen.


Azért agilityznek sokan, mert nem akarnak őrző védőzni, se nyomkövetni, se kereső vagy mentőkutyát képezni, de szeretnék megadni a kutyának a lehetőséget, hogy kimozogja magát, kifárassza az ösztöneit, és dolgozzon együtt a gazdival, legyen egy kezelhető, kézbentartható kutyájuk, de közben ők maguk is jól érezzék magukat.

2010. szept. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!