Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám a kutyám...

Miért morog rám a kutyám amikor eszik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy pár hónapja elkezdte a kutyám azt hogy morog rám miközben eszik. Ezt eddig soha nem csinálta. Mindig mellettem szokott eddig de mostanában morog rám. Odakapni még nem kapott, de így kitudja mikor fog. Nem értem hogy a semmitől miért változott meg így. Milyen gyakorlatokkal tudnék ezen változtatni? Kutyasuli a közelben sajna nincsen
2022. jún. 12. 18:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
12%
Én a helyedben ahányszor rámmorogna, finoman megcsapnám a fejét, és elvenném tőle a kaját. Tíz perc múlva visszaadni. Ha megint csinálja, ugyanez, csak egy kicsit legyen erősebb az ütés, és már 20 percre vedd el a kaját. Sajnos sok kutyatartó nem meri megütni a kutyusát, de néha sajnos muszáj. A kutya csak így érti meg, hogy nem szabad
2022. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Mennyi idős? Milyen fajta?


Azért, mielőtt elkezded követni a tanácsokat (hogy hogyan verd a kutyád), vedd figyelembe, hogy ha rosszul csinálod, még baj is lehet belőle és lesz egy full agresszív kutyád... Én mondjuk nem álldogálnék mellette, miközben kajál és így nem is indulna be a kajaféltés...


Sajnos annó, több, mint 10 éve én is belecsúsztam ebbe, azt hittem, hogy az a szuper, ha a kutya szájában tudok turkálni, miközben enne és ezt minimúm hetente el kell játszanom... Bármilyen keményen toroltam meg a morgásokat és az odakapást, a probléma nem oldódott meg és csak rosszabb lett. Aztán valamiért feladtam, békén hagytam evésnél, majd néha előfordult, hogy raktam még valamit a kajájához. Az elején még morgott, majd rájött, hogy nem fogom elvenni, sőtt még ő jár jól és most lazán elvehetem a tálját, átlépegethetem, félretolhatom, ha épp kaja közben átmegyek a folyosón, ő meg zokszó nélkül tűri.

2022. jún. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Az első tanacsa csak meg tobb agressziot szül, ha elveszed tole, jobban fogja felteni a kajat, es mar lehet harapni is fog, nem csak morogni.

Etesd kézből, amikor van ra idod, leulsz a talja melle, es adod neki a falatkakat vagy a tanyerjaba, vagy a szajaba, szepen hozzaszokik, hogy nem kell tartania attol, hogy elveszed. De direktben nem kell stresszelni a kutyat azzal, hogy simogatod kozben vagy turkalsz a talban, tok felesleges, forditott helyzetben neked sem tetszene.

2022. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem is terveztem az elsőre hallgatni…
2022. jún. 12. 22:33
 5/14 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig kellene kézzel etetnem?
2022. jún. 12. 22:34
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
A legtöbb kutya félti a kajáját, nem szereti ha odanyúlkál bárki amikor eszik és morgással fejezi ki ezt. Ez teljesen normális. Egyszerű a megoldás, nem kell odanyúlkálni amikor eszik.
2022. jún. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Ez a ne nyúlj oda baromságot hagyjuk már. És ha a kutya olyat eszik, amit nem kellene? Akkor majd hagyom, hogy pl. megmérgezze magát? Vagy gond van, majd ráhagyom? Millió és egy szituáció lehet, ahol oda kell nyúlnom a kutyához, miközben eszik! És nem belemenni abba az itt javasolt hülyeségbe, hogy ha eszik, még a lakásból is kimegyek!


A kutya soha nem mutathat agressziót a gazda felé! És pont! Kérdező, miért hagyod ezt és erősíted meg ezt hónapok óta? Miért nem állítottad le a legelső alkalommal? Így mit vársz el tőle, ha te ezt ráhagyod?


Az étel elvétel a lehető legrosszabb ötlet, hisz ha véd valamit, amit elveszek tőle, attól csak nő a frusztráció és a féltés benne. De amikor nálam a kutyáim kölyökként megpróbálkoztak ezzel, kaptak érte egy akkora tockost, hogy a tál alján koppant a fejük. Majd a tálat a kezembe vettem és úgy fojtatták az evést. És napok teltek el, hogy csak úgy ettek, hogy közben belenyúltam a tálba, plusz falatokat raktam mellé, fogtam a szárított rágcsát, elkértem, visszaadtam stb. Mindegyik kutyámnál volt kicsinek egy-egy tiltás az ételféltésre, majd megmutatás, hogy nem kell félteni semmit tőlem. És utána soha az életükben nem volt ilyennel gond.

2022. jún. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Senki sem írta, hogy ki kell menni a lakásból, de még azt sem, hogyha olyat eszik, nem lehet tőle elvenni. Szerintem teljesen érthető, hogy szerintem azzal nem érdemes flusztrálni a kutyát, hogy centikre állsz tőle és vered meg elveszed a vacsoráját...
2022. jún. 13. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Verni nem is kell, de az, ha a kutya a saját gazdájàtól félti az erőforrásait (kaja, jàték - resource guarding), az egy hatalmas nagy hiba.


Mivel mostanában kezdődött, gondolom most cseperedik a kutya. Mennyi idő? Egy év körüli, ugye?


Nos, már eleve szomorú, hogy ez kialakul benne, de ha ráhagyod, idővel mèg rosszabb lesz. A kaját csak kézből és csak feladatra kapja. Ez alap. Nem kell veszett nehéz feladatokra gondolni, sima pózos is lehet, trükkök is, ujakat is nyilván lehet neki tanítani.


Így megtanulja a kutya, hogy egyrészt a kaja az tőled jön csak ès kizárólag, nem birtokolhatja, illetve, hogy nem is jár bizony ingyen, hanem meg kell érte dolgozni.

Ez valóban több meó, minthogy pofozgatjuk meg verjük a kutyàt (ahogy az itteni önjelölt cesar millanok irogatjàk 🤡), de így nem fog tőled félni a kutya, nincs rà lehetőség, hogy még több agressziót provokálsz ki a verekedéssel, a kapcsolatotok erősödni fog a kutyaval, és a kajaféltés is meg fog oldodni.

2022. jún. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem hagytam rá….abban az 5hétben köződési tréninget csináltam vele amikor csak feladatra kapja lent a kajáját kézből. És most jött el az hogy ismét itthon eszik, de nem lett semmi eredménye.
2022. jún. 13. 07:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!