Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morog rám a kutyám...

Miért morog rám a kutyám amikor eszik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy pár hónapja elkezdte a kutyám azt hogy morog rám miközben eszik. Ezt eddig soha nem csinálta. Mindig mellettem szokott eddig de mostanában morog rám. Odakapni még nem kapott, de így kitudja mikor fog. Nem értem hogy a semmitől miért változott meg így. Milyen gyakorlatokkal tudnék ezen változtatni? Kutyasuli a közelben sajna nincsen
2022. jún. 12. 18:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

A kézből etetés nagyon szép és jó, de pont nem fogja ezt a gondot megoldani. A kézből kapott ételt nem tudja úgy birtokolni és annyira a sajátjának érezni. De ha a kutya kap egy rágót, csontot, bármit és neki fekszik megenni, azt ugyan úgy be fogja védeni, ha ez nincs leszabalyozva és erről nincs lenevelve.

Nem véletlen, hogy a terápiás kutyáknál az egyik leglényegesebb feladat a csontelvétel, ahol minden módon megpróbálják kiprivokálni a kutyából az agressziót és a legkisebb befeszuleskor, morgaakor azonnal megbukik a kutya. És ugyan ezt nem kézből szaraztap adasnal tesztelik... És persze, biztos mondja majd itt egy-két ráhagyós, probléma kerulos gazdika, hogy a kérdésben szereplő kutya nem lesz sosem terápiás kutya, de egy emberek közt élő háziállatnál nem megengedett az ember elleni agresszió semmi formája! Pláne nem a gazda elleni agresszió! Ha a gazdára mutathat agressziót, ha ezt engedik és erősítik, másokra még sokkal inkább fog mutatni olyan helyzetben!

2022. jún. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Es szerinted a terapias kutyakat igy kepzik, hogy provokaljak aztan jol elverik ? :D nyilván :D


5 het kotodesi trening az loszar. Mar kerdeztek tobben, mennyi idos a kutya? Milyen fajta? Es fontos, te hany eves vagy, ki vagy a kutya eleteben?


A kezdbol etetes megoldja ezt a dolgot, mint mar emlitettem. Cserebere jatek megvan? Nyilvan nincs. Mindegy, felesleges magyarazni olyanoknak, akik szerinte a terapias kutyat is kiprovokaljak aztan agyonverik felig :D

2022. jún. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Drága tündérbogár. Hol írtam, hogy el kell verni a kutyát a morgásért? Tessék szépen gerincet növeszteni és nem kiforgatni a szavaimat. Pont azt fejtettem ki korábban, hogy az étel elvétel és az elverés nem működő. Főleg ha már rögzült a viselkedés. Még a legelső alkalommal elkapva jó lehet egy jól irányzott tockos, később inkább veszélyes.


De mint írtam, leginkább kioldani kellene a kutyát a stresszből, megmutatni neki, hogy nem kell frusztráltnak lennie, nincs miért védenie az ételt. Igen, adott kutyáknál tiltani kell, hogy leálljon erről, hogy meg lehessen mutatni azt is, hogy ha nem védi, csak jó fog vele történni. (Mert tudod adott kutyáknál nem működik csak a szeretke, klikk-juti és "kötődési tréning", bármilyen elmaradott tükör-sulis maszlag is ez.)

Illetve igyekeztem arra rámutatni, hogy a kézből etetésnél nincs mit védenie a kutyánál. De ahogy megint előkerül a tál, a csont, a rágcsa, a talált étel, azonnal megint vissza fog jönni ez a gond. A kézből etetés ezeken még nem változtat. Még mindig nem helyettesíti a nevelést.

2022. jún. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
2 éves kutyus, keverék pontosan nem tudom a fajtáját. Menhelyből lett örökbefogadva. 17 vagyok, eredetileg én lennék a gazdája.
2022. jún. 14. 22:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!