Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit választanátok a kutyának...

Mit választanátok a kutyának a helyemben?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszú a kérdésem és nagyon szépen köszönöm előre is, hogy elolvassátok és tanácsot adtok!


---


Kutyám miatt vidékre akartam költözni, hogy kertes házban lakjunk.


***


Most a városban lakásban:


-Reggel 1 óra séta. Délben 20-30 perc séta vagy futtató (ha nem vagyok itthon, nem velem). Este 2 óra séta.

-Hétvégén mindkét napon kint vagyunk és nyáron kutyastrandolunk, ősz/tavasz/tél túrázunk vagy csak császkálunk.

-Plusz havi egy panzió, hogy kertben is lehessen.

-Szülinapja környékén kiveszek egy hét szabit, amikor ketten elutazunk valahova és megtartjuk a szülihetét, a szülinapján tartok bulit ahova kutyatortát is rendelek, ajándékot is kap.

- Állatorvos innen 10 perc séta, állatkórház is könnyen megközelíthető.


Kertesben: ugyanez lett volna (a panziót leszámítva), de hozzájött volna a saját udvara, ahova akkor megy ki amikor akar, plusz a vidéki levegő, nekem ha be kell mennem dolgozni, akkor sem lett volna túl messze a munkahely.


***


Anyukám közben beteg lett, ezért elvetettem ezt az ötletet, azért hogy a közelében maradjak.


***


Viszont úgy adódott, hogy egy rokonom hamarosan vidékre költözik és felajánlotta, hogy költözzünk oda hozzá, de anyukám miatt én nem mennék oda ráadásul a hely távoli ahhoz, hogy én onnan ingázzak munkába. Ettől függetlenül a kutyámat szívesen befogadná lakótársnak.


***


Terv: Kutyám ott lenne vele és én péntek este leutaznék és vasárnap hazajönnék. A szülihetén ugyanúgy utaznánk, buliznánk, tortáznánk, ajándékoznánk. A kaját és az orvost meg minden egyéb költséget én fizetnék.


***


A kutya szempontjai


- olyan rokonnal lakna akit ismer és akibe "szerelmes"

- jó levegőn lehet

- akkor lehet az udvaron, amikor akar

- nagyokat is sétálna

- közel az állatorvos

- sok arra a túrahely


***


Én szempontom


- örülnék, hogy a kutyám jól van, de hiányozna.

- itt sincs rossz sorsa és ugyanúgy fennmaradna a napi 3 séta ha itt maradna, meg a hétvégi és szülinapi programok, meg a havi 1 panzió a kert miatt is lenne, de vidéken saját udvara lenne állandóan.

- nekem rossz lenne, hogy nem vagyunk együtt minden nap, csak heti 3 alkalommal látnám


***


Mindig eldöntöm, hogy a kutyám itt marad velem, aztán egoistának érzem magam, mert elveszem tőle a lehetőséget, hogy kertes házban élhessen vidéki levegőn csak azért, mert tudom hogy hiányozna.


***


Olyan véleményét kérem, aki külső szemlélő és nem vezetik érzelmek a döntésben, csak a tényeket látja:


Maradjon a városban velem a kutyám, hogy minden időmet vele tölthessem vagy költözzön vidékre a kertesbe hogy végre olyan életet élhessen, amit megálmodtam neki?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2022. jún. 21. 01:39
A kérdező szavazást indított:
Maradjon veled a városban
Költözzön vidékre a rokonodhoz
30 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Te vagy a gazdája, neki csak annyi kell hogy veled lehessen minél többet. Erre vágynak a kutyák. Lehet flancolni szülihéttel, tortával, meg ilyen felesleges szarokkal, de pont a kutya az aki nem ezekért szeret, hanem önmagadért, és az teszi boldoggá ha veled lehet.

Le nem passzolnám a kutyámat, az biztos.

2022. jún. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem teszek neki rosszat, ha itt marad velem. Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2022. jún. 21. 02:07
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen maradjon nálad, téged szeret, te foglalkoztál vele eddig. Elég jó színvonal amit adsz neki, ennyi erővel mindig van "jobb" hely, szóval akihez megy szintén tovább adhatná egy nagyobb szebb kertbe stb. Jó ez nem történne meg gondolom, de érted.
2022. jún. 21. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2022. jún. 21. 02:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Plusz egy szavazat arra, hogy veled maradjon. A kutyának te vagy a fontos(abb), nem a kert, és egyáltalán nincs rossz sora így sem.
2022. jún. 21. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Kertes házban lakunk. A kutya (amikor szép idő van) szabadon jár a nyitott ajtón. Ha sürgős ugatnivalója van, rohan a kerítéshez, egyébként a közelünkben van.
2022. jún. 21. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Maradjon nálad a kutyus, ha ennyire gondolkozol a kért miatt, akkor max annyit tudsz csinálni, hogy a hétvégét a rokonnál töltöd.
2022. jún. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Pont az ugrott be nekem is, mint a 6-osnak, 2 kutyank van, kinti-bentiek, de ha en nem megyek ki veluk, akkor csak pisilesre hasznaljak az udvart es spuriznak befele. Nem erdekli oket a friss levego, meg furdeni se tudok elmenni, ugy hogy legalabb az egyik ne legyen a nyomomban. A kutya hozzad ragaszkodik, nem kell ettol megfosztani, eleinte lehet erdekes lenne szamara az udvar, aztan amikor mar ismeri minden negyzetcentijet, egyre ritkabban hasznalna.
2022. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is maradjon nálad, a kutyák a gazdájukkal szeretnek lenni + a sok foglalkozás mellett ő elvan társasházban is. Rengeteg kertesházban lévő kutya ki van készülve a sok felesleges energiától, mert hiába vannak akár 1000 nm udvaron, számukra a foglalkozás, az új ingerek a mérvadók.
2022. jún. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának a gazdája kell, és pont. Ha a híd alatt csöveznél, akkor is veled lenne neki jobb, ha választania kéne a rokon kényelmes háza, vagy a csöves gazdi között, akkor is téged választana. Ez legyen szempont. Ha lakásban is megvan a megfelelő foglalkozás, akkor teljesen élhető egy kutyával panelban is. Egyébként azt nem lehetne, ha kertesbe mennél (neked is jobb lenne), hogy anyukád hozzátok költözzön, amíg betegeskedik?
2022. jún. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!