Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit választanátok a kutyának...

Mit választanátok a kutyának a helyemben?

Figyelt kérdés

Elnézést kérek, hogy ilyen hosszú a kérdésem és nagyon szépen köszönöm előre is, hogy elolvassátok és tanácsot adtok!


---


Kutyám miatt vidékre akartam költözni, hogy kertes házban lakjunk.


***


Most a városban lakásban:


-Reggel 1 óra séta. Délben 20-30 perc séta vagy futtató (ha nem vagyok itthon, nem velem). Este 2 óra séta.

-Hétvégén mindkét napon kint vagyunk és nyáron kutyastrandolunk, ősz/tavasz/tél túrázunk vagy csak császkálunk.

-Plusz havi egy panzió, hogy kertben is lehessen.

-Szülinapja környékén kiveszek egy hét szabit, amikor ketten elutazunk valahova és megtartjuk a szülihetét, a szülinapján tartok bulit ahova kutyatortát is rendelek, ajándékot is kap.

- Állatorvos innen 10 perc séta, állatkórház is könnyen megközelíthető.


Kertesben: ugyanez lett volna (a panziót leszámítva), de hozzájött volna a saját udvara, ahova akkor megy ki amikor akar, plusz a vidéki levegő, nekem ha be kell mennem dolgozni, akkor sem lett volna túl messze a munkahely.


***


Anyukám közben beteg lett, ezért elvetettem ezt az ötletet, azért hogy a közelében maradjak.


***


Viszont úgy adódott, hogy egy rokonom hamarosan vidékre költözik és felajánlotta, hogy költözzünk oda hozzá, de anyukám miatt én nem mennék oda ráadásul a hely távoli ahhoz, hogy én onnan ingázzak munkába. Ettől függetlenül a kutyámat szívesen befogadná lakótársnak.


***


Terv: Kutyám ott lenne vele és én péntek este leutaznék és vasárnap hazajönnék. A szülihetén ugyanúgy utaznánk, buliznánk, tortáznánk, ajándékoznánk. A kaját és az orvost meg minden egyéb költséget én fizetnék.


***


A kutya szempontjai


- olyan rokonnal lakna akit ismer és akibe "szerelmes"

- jó levegőn lehet

- akkor lehet az udvaron, amikor akar

- nagyokat is sétálna

- közel az állatorvos

- sok arra a túrahely


***


Én szempontom


- örülnék, hogy a kutyám jól van, de hiányozna.

- itt sincs rossz sorsa és ugyanúgy fennmaradna a napi 3 séta ha itt maradna, meg a hétvégi és szülinapi programok, meg a havi 1 panzió a kert miatt is lenne, de vidéken saját udvara lenne állandóan.

- nekem rossz lenne, hogy nem vagyunk együtt minden nap, csak heti 3 alkalommal látnám


***


Mindig eldöntöm, hogy a kutyám itt marad velem, aztán egoistának érzem magam, mert elveszem tőle a lehetőséget, hogy kertes házban élhessen vidéki levegőn csak azért, mert tudom hogy hiányozna.


***


Olyan véleményét kérem, aki külső szemlélő és nem vezetik érzelmek a döntésben, csak a tényeket látja:


Maradjon a városban velem a kutyám, hogy minden időmet vele tölthessem vagy költözzön vidékre a kertesbe hogy végre olyan életet élhessen, amit megálmodtam neki?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!


2022. jún. 21. 01:39
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Utolsó, ezt is felvetettem Anyukámnak, de mondta, hogy ami hátravan azt szeretné itt eltölteni, elvégre az élete java részét itt töltötte el és itt jól érzi magát és ezt megértem és tiszteletben tartom.

2022. jún. 21. 10:12
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

A kutyad VELED maradjon,barhol is elsz,kulonben belehala hiabyodba,h elhagytad!!! A kutya az ember gazdajahoz ragaszkodo eloleny… errol hires… Oda ne add masnak!!!


Teljesen jo a napirend,ennel tobb nem kell.

2022. jún. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának a gazdi fontos, aki foglalkozik vele, sétáltatja, lefárasztja, tanítja, nem az, hogy legyen kert.
2022. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"olyan rokonnal lakna akit ismer és akibe "szerelmes""


Erre külön szeretnék reagálni. A kutyák bizonyos dolgokban pont olyanok, mint a gyerekek. Mit csinál a gyerek, ha el akar érni valamit? Az engedékenyebbnél próbálkozik. Ugyanezt csinálja a kutya is. Az én kutyám apámat mindig felugrálva, nyüszögve üdvözli, mert apám engedi neki. Én nem engedem, anyám nem engedi, velünk nem csinálja, viszont ugyanúgy szeret minket is, bújik, játszik, csak éppen mi betartatunk egy szabályt a kutyával, amit apám nem. Lehet, hogy a te rokonodnál is csak ebből áll a nagy szerelem, hogy ő engedékeny a kutyával, és ezt a kutya ki is használja. Viszont ez nem biztos, hogy jó, én apámra nem bíznám rá a kutyámat 1-1 séta kivételével, ha épp valamiért én nem tudom megoldani (pl. mikor tavaly műtötték a szememet), mert amúgy meg egy mentett, reaktív kutyáról van szó, én tudom kezelni a problémáit, ismerem minden rezdülését, látom, mikor feszül be, mikor kell közbeavatkozni, elterelni a figyelmét, irányt váltani... stb. Egy engedékenyebb ember kezéből könnyen kicsúszik a gyeplő, ha probléma merül fel, vagy rosszul reagál, esetleg traumát okoz a kutyának a nem megfelelő korrekcióval, ami épp eszébe jut hirtelen.

2022. jún. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Maradjon veled.


Kert azt semmit nem ér, az amiket biztosítasz neki jelenleg a panelból sokkal jobb. Több inger éri változatos, veled van. Nagyon sok programot csináltok együtt. Ha kertesben laknátok, annyi lenne, hogy a lakás helyet a kertben is pihenhetne napközben amíg te dolgozol. Nagyon jó helyen van nálad.


Az úgy költözzön kertesbe, hogy te ott se vagy az legeslegrosszabb ötlet. Neki te vagy a fontos, hogy veled legyen és ne másnál - még ha kedveli is - . Te vagy a gazdája, a te barátod, a te társad. A legfonosabbat vennéd el tőle, ha elköltöztetnéd még akkor is ha jó szándékkal. Maradjon veled, lakj bárhol is, ezen soha ne változtass.

2022. jún. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!