Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann, vagy Staffordshire...

Dobermann, vagy Staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Melyik lenne a jobb választás?

Őszntén a dobermann a szívem csücske, de a stafford is nagyon tetszik. Yolt már több kutyám, meg sokat olvastam nevelésről, vinném kutya suliba, a kutyát, sokat foglalkoznék vele. Csak, nem tudom, melyik a "könnyebb" kutya... Mondták, hogy a dobermann kemény, nehéz domináns a nevelése, de a staffira is mondták.

Szóval melyik a könnyebben nevelhető kutya?


2010. szept. 20. 19:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Én is szeretem mindkét fajtát, de én a dobermannt választanám. Nem csak kinézete, temperamentuma miatt hanem szerintem nevelni is könnyebb. Szerintem egy amstaffhoz még keményebb kéz kell, de javítsatok ki ha tévedek. De mindegy is én a dobbermant választanám.
2010. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Sztem szteffi :)

De én egyiket se választanám mert én félek tőlük, közben meg állatovosi asszisztens vagyok xD

2010. szept. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
19:39-es vok úgy értettem h én dobit választanék :)
2010. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
szteffi...)az olyan cukki
2010. szept. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
Dobermann: szép, sportos. A staff nekem nem tetszik. Sok (engem érdeklő) sportban sem láttam még. De ez csak magánvélemény. Nekem más szempontjaid vannak.
2010. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%
dobermann nagyon kemény kutya, sok foglalkozást igényel,akaratos, nem túl társasági kutya és egy emberes leginkább. Határozottan örző-védő és munkakutya, nem családi kedvenc. A staffi inkább barátságos. Mindkét kutya okos, de a természete sokkal keményebb a dobermannak. Ha nem vagy egy cesar millen, nem ajánlom, mert elszabadulhat a pokol.
2010. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
stafford
2010. szept. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%

egy átlag staffi könnyebb eset mint egy átlag dobi...

:D

2010. szept. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Nevelés, és idegrendszer kérdése, melyik fajta milyen lesz. A staffi talán később érik, mint a dobermann. A neveléssel kapcsolatban, nem az erős kéz kell, meg a terror egyiknél sem. Egyszerüen csak a következetesség, a határozottság. Véleményem szerint mindkettő jó kutya, de talán sportra a dobermann alkalmasabb. De az alapja mindkettőnek, a jó választás. Jó kennelből, és jó idegrendszerü kutyát. Ez a legfontosabb!!!!!!!!!!!!
2010. szept. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Dobermann
2010. szept. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!