Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok, ha...

Milyen kutyát ajánlotok, ha féltjük a kertünket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogunk kertesházat venni és jelenleg a kert romokban hever, teljesen át szeretnénk alakítani, kipofozni. De e közben vágyunk egy házi kedvencre is, csak halljuk, hogy rengeteg kárt tud a kertben a kutya okozni. Mit ajánlatok, hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon? Van olyan fajta, ami nyugodtabb? Olvastunk egy olyan tanácsot, hogy egy évnél idősebb kutyát vigyünk a házhoz, mert az már nem fog úgy rombolni. Akinek kutyája van, de a kertje is szép, az hogy csinálja?
2022. júl. 30. 12:53
1 2 3 4
 1/38 anonim válasza:
19%
Angol Bulldog
2022. júl. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
67%
2022. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
40%
Kamera, rendősréghez bekötött riasztóberendezés, normális kerítés
2022. júl. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
75%
Leginkább plüsskutyát. Ha kutyás az ember, akkor pont leszja a kertet, a kutya fontosabb. Ha a kert valakinek a mindene, akkor oda meg nem való kutya.
2022. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
89%
Én a megfelelő nevelést, fárasztást ajánlom, meg hogy ne kerti dísz legyen a kutya, bemehessen a házba, ne legyen kicsapva a kertbe unatkozni.
2022. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a pásztorkutyák, vizslák , szetterek nem ásnak.. a tacskók viszont igen!!!! Bár van egy ismerősöm neki valamilyen pásztora van de az neveletlen kiás mindent, kizárta az előkertbe. Lehet az kell , egy kis saját kifutó nem?? Az a tutibiztos. Szereti ásni a növényeket , amit elültet azt kiszedi gondolom unatkozik tuti. Le kell jól mozgatni !! sokan úgy vannak vele kertes ház minek de ez nagy tévedés:)
2022. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
96%

Ez nevelés és foglalkozás mellett egyéni habitus kérdése.

A jelenlegi kutyánk soha nem tett kárt a kertben semmiben. De pl. kicsi korában, ha ültettünk valamit, akkor miután végeztünk, a házból figyeltem, azt hagytam, hogy megszagoljon mindent, de ha tovább akart volna menni, akkor tiltottam. Azon kívül természetesen egy folyton egyedül kinn unatkozó kutya nagyobb eséllyel kezd rombolni.

A régi kutyánk sem bántotta a virágágyásokat, bár ő imádott ásni. Így az lett a kompromisszum, hogy 2 helyen hagytuk, hadd csinálja, a többi helyről viszont letiltottuk.

Bár mint mondom, nem rombolt egyik se soha, mi azt csináltuk, hogy kettéosztottuk egy belső kerítéssel a kertet. Így ami számára veszélyes lehet vagy pl. ami zöldséget ültetünk, az a kutya által nem megközelíthető részen van. Nem magas a kerítés, átugorhatná, de tudja, hogy nem szabad.

2022. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen kis havanese, bolognese öleb-jellegűek szerintem nem ásnak nekünk foxi-keverék volt na ő folyton :)) #5 voltam. Most van egy idős talált havanase-keverékünk őt nem tudom rávenni semmivel hogy ásson! :)
2022. júl. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
#4 szerintem van köztes út is. Ha például egy fajta olyan, hogy állandóan ásási kényszere van, az nyilván nem összeegyeztethető a kerttel. De ha csak annyi vele a probléma, hogy kicsit kitapossa a füvet rohangálás közben, vagy rágcsálja, amikor ég a gyomra, az nem nagy probléma, csak után kell vetni a füvet rendszeresen.
2022. júl. 30. 13:06
 10/38 anonim ***** válasza:
80%
Egy gyönyörű szép kutyaszobor
2022. júl. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!