Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok, ha...

Milyen kutyát ajánlotok, ha féltjük a kertünket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogunk kertesházat venni és jelenleg a kert romokban hever, teljesen át szeretnénk alakítani, kipofozni. De e közben vágyunk egy házi kedvencre is, csak halljuk, hogy rengeteg kárt tud a kertben a kutya okozni. Mit ajánlatok, hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon? Van olyan fajta, ami nyugodtabb? Olvastunk egy olyan tanácsot, hogy egy évnél idősebb kutyát vigyünk a házhoz, mert az már nem fog úgy rombolni. Akinek kutyája van, de a kertje is szép, az hogy csinálja?
2022. júl. 30. 12:53
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk fenyőléc kerítéssel el vannak kerítve a kertek. Így van hely a kutyának is,a gyereknek is van olyan kertrész,ami nem kutyakakis.

Mindenkinek jut elég hely. És az elzárt gyepre is feljöhet a kutya,ha mi is ott vagyunk. Csak ott tilos a pisi/kaki.

15 éve működik a rendszer.


Nagyszőrű kinti kutyánk van, de ha mi kint vagyunk,ő is jön hozzánk azonnal be. Csak a kertekbe nem mehet.

2022. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy csinálom, hogy a kutyák bentiek. Kijohetnek velünk, ha akarnak, de felugyelet nelkul nem lehetnek kint (nem a kert miatt, hanem mert ertekes tenyeszallatok, feltem oket) egyedul. Ezenkivul minden nap 4-6 ora foglalkozas. A kert szep, a kutyak jol elvannak odabenn. :)
2022. júl. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszod alapján , hogy nem kerti dísz lenne , arra következtetek, hogy kinti kutyus lenne. (kérdeztem, hogy kinti vagy benti kutya lenne erre nem jött válasz).


Ha kinti kutya lesz, akkor ne olyan faját keres ami nem rongálja a kertet, hanem olyat amelyik alkalmas egyáltalán a csak kinti tartásra.


Onnan a nevelésen múlik.


Ahogyan egy benti kutya foglalkozás, nevelés hiányában rombolhatja a lakást a kinti kutya ugyanezt teheti a kerttel. Tehát ne a kert épségét nézd, a kutya kiválasztásánál, hanem előkörben azt, melyik alkalmas a kinti tartásra. Így szűkíted a kört, utána az adott kutya igényeit nézd, mennyi mozgásra van szükége, stb. és válaszd ki melyikkel paszoltok életvitel szerűen.

2022. júl. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
52%

Én nem ajánlok semmilyet annak, akinek ennyire fontos a kert. Vagy a gazda lesz megkeseredett és szomorú hogy a kutya tönkrevágta a tökéletes kertjét, vagy a kutya szívja meg ha veri miatta vagy kiteszi végül.

A kutyázás egy külön létforma, a kutyásnak a kutyája a fontos, nem a kert meg a többi materiális dolog.

Azoknak sem szoktam ajánlani akiknek bemutatóteremnek néz ki a házuk, mindennek tökéletesnek kell lenni és/vagy tisztaságmániások. Ahol kutya van, ott szőr van, időnként nyál és bizony hányás is. Meg egy-egy elrontott tárgy, akár direkt, akár véletlenül, de előrfordul. A perfekcionisták ezt nem bírják elviselni. Se nekik nem jó ha kutyát vesznek magukhoz, se az állatnak.

2022. júl. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Kinti kutya lenne. Nyilván nem rakok olyan kutyát kifele, ami nem alkalmas a kinti tartásra, ez alap dolog, ilyen szinten tájékozódom egy fajtáról.


Nem tökéletességre törekszem, közel sincs patika rend nálunk, mindössze a megoldást akarom megtalálni, hogy a kert is egyben legyen és a kutyának az igényei is ki legyenek elégítve. Szerencsére most kaptam olyan válaszokat, ami jó kiindulási alap lehet.


"A kutyázás egy külön létforma, a kutyásnak a kutyája a fontos, nem a kert meg a többi materiális dolog."

-> a növények ugyanolyan élőlények, mint az állatok, ők is éreznek, mégha nem is olyan összetetten, mint az állatok, ezt már bizonyították. Ne sorold őket a materiális dolgok közé.


Nagyon sok válaszból érződik a kivagyiság és az egybites, szélsőséges gondolkodásmód, mintha én lennék az első ember az univerzumban, aki szeretne kertet gondozni és kutyát is tartani, de vannak nagyon szuper válaszok is. Nekik köszönöm.

2022. júl. 31. 22:15
 36/38 anonim ***** válasza:
75%

Elég arrogáns vagy, kerdező…


Ha a kutya a kertben van, főleg, míg kölyök, bizony jó eséllyel kárt fog valamiben tenni. Ne legyenek illúzióid. Es bizony igen, nekem is a kert van a kutyáért, és fordítva. Ha te nem így gondolod, nem kell neked kutya. Csak gondolj bele, nyáron pl ösztönösen gödröket fog ásni, hogy hűtse magát. Mit csinálsz, elvered? Csak azért mert teljesen normális ősi ösztönös hűtési viselkedést alkalmaz?

2022. aug. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás, vagy kutya vagy kert. Ez részben igaz. Ha kutya van a háznál akkor sosem lesz patika a kerted. Nálunk 2 kutya van, szeretem őket, de mai eszemmel már max 1 kutyát vállalnék. Mi úgy oldottuk meg, h ketté osztottuk a kertet, van egy hátsó rész ahova nem mehetnek. Ott van a medence, sütögető, veteményes stb, és a virágaim java része. Elöl is van a kutyák részén, de elzárva... máshogy nem megy. Jó kutyáink vannak, nem rongálnak, az egyik alkalmanként ásni szokott de nem jellemző. Viszont amiket hallok szomszédoktól kollegáktól... brutális amit egyébként művelni tudnak a kerttel. Ha ez számodra nem fér bele akkor ne vigyél oda kutyát. Én bent nem tudnék kutyát elképzelni, macskáim vannak, de ha te igen, talán még a benti, vagy kinti-benti kutyatartással megpróbálkozhatsz.
2022. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
66%

#37

Ez azért is van, mert sokan nem viszik a kutyát sétálni, ha van kert. Aztán csodálkoznak, ha unalmában a kutya a kertet ássa fel. De tök egyszerű megoldás, hogy el kell keríteni neki egy részt és kész.

2022. aug. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!