Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok, ha...

Milyen kutyát ajánlotok, ha féltjük a kertünket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogunk kertesházat venni és jelenleg a kert romokban hever, teljesen át szeretnénk alakítani, kipofozni. De e közben vágyunk egy házi kedvencre is, csak halljuk, hogy rengeteg kárt tud a kertben a kutya okozni. Mit ajánlatok, hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon? Van olyan fajta, ami nyugodtabb? Olvastunk egy olyan tanácsot, hogy egy évnél idősebb kutyát vigyünk a házhoz, mert az már nem fog úgy rombolni. Akinek kutyája van, de a kertje is szép, az hogy csinálja?
2022. júl. 30. 12:53
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, a fárasztás, rendszeres séta meglenne. Én otthonról dolgozom, ülőmunkát végzek saját magamnak is igénye van munka után sétálni, mozogni az egész napos otthonülés után.
2022. júl. 30. 13:14
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem ásott egyik kutyánk sem soha. Bár mi családtagként kezeljük őket, akkor jönnek ki-be a házba amikor akarnak.

Mamámék viszont mindig csak "kerti dísznek" tartottak kutyát, de az övéké sem ásott soha.

2022. júl. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
96%
Legyen benti kutyád és ha sok időd van, még arra is ránevelheted, hogy ne a kertbe üritsen. Sokan csinálják ezt.
2022. júl. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
90%
Ez nevelés kérdése, és hogy mennyit foglalkozol vele. Például én nagyon sokat foglalkozok tacsimmal, és így nem ássa fel a kertet. Lehet venni vizslát, mert azt írják a neten, hogy nem ássa fel a kertet, de ha nem foglalkozik vele a gazda, akkor fel fogja ásni a kertet, bármit írhat az internet.
2022. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először lakjatok ott egy kicsit, nezzetek meg mennyi munka van a kerttel, es tapasztaljatok ki mennyi ido maradna a kutyusra. Jol gobdoljatok at, mert sok idot ra kell szánni akarmilyet fogadtok be. Szinte borítékolható a rongalas az elejen. Ha mazlitok van, vagy tenlyeg nagyon ugyesen neveltek elkerulheto a kesobbiekben az, h rendzseres legyen a kar.

(Azt mar csak megjegyzem, tudom, hogy sokan nem szeretik...de menhelyen sok tunderi kutyust orokbe lehet fogadni💛)

2022. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Olyat, amilyet képes vagy megnevelni! Nincs jólnevelten született kutya, rajtad múlik, hogy mit szabad neki, és mit nem. Amit tehetsz, az az, hogy nem választasz olyan fajtát, ami ezerrel pörög egész nap.
2022. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Ha nem kölyköt, hanem 1 évnél idősebb kutyát választunk valószínűleg menhelyről hoznánk.

Már tájékozódtam a helyi menhelyről, de sajnos azzal szembesültem, hogy ott a kutyák többsége traumatizált kutyus, gyengébb idegrendszerrel. Első kutyásokként felelőtlenség lenne egy ilyen kutyát bevállalni, ez inkább tapasztalt gazdáknak való. Persze egy kisebb hányada a kutyáknak nem olyan hányatott sorsú pl. akinek elhunyt az idősebb gazdája és a család nem vállalta a gondozást.

2022. júl. 30. 13:44
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Benti kutyust semmiképpen sem szeretnétek?
2022. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha kényes vagy a fűre, közepes vagy nagyobb kutya nem jöhet szóba. A mi 20 kg-s kutyánk nem rombolt soha semmit, de az útvonalai mentén persze kitaposta a füvet. Mi ezeken a részeken áttört faelemeket tettünk le, a fű átnő a lécek között, tehát van némi zöld rész itt is, de nem lesz sáros. Az itteni füvet damilos kaszával vágjuk.
2022. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
83%

Két szetterem van és rendezett kertem, igazi fűvel, virágokkal, ha gondolod írj rám privátban és küldök képet bizonyítékként :)


Viszont nem hitegetlek, nagy meló, a kert is, a kutyák is.

A kutyák kinti-bentiek, felügyelet nélkül egyszerre csak egy van kint, játszhatnak, de őrült nagy rohangálás nincs, mert kirúgják a füvet, egyébként kerttiszták, eü séta is csak kint van, ezen kívül munka után 2-3 órát rohangálnak kint a közeli mezőn, hétvégén meg kirándulunk, szóval le kell őket fárasztani rendesen ahhoz, hogy a kertbe nyugiba legyenek.

Mindkettő kölyökként érkezett, nagy kárt egyik sem tett a kertben, de azért volt egy-két könnyen kiszedhető dísznövény, amit pótolni kellett.

2022. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!