Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok, ha...

Milyen kutyát ajánlotok, ha féltjük a kertünket?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most fogunk kertesházat venni és jelenleg a kert romokban hever, teljesen át szeretnénk alakítani, kipofozni. De e közben vágyunk egy házi kedvencre is, csak halljuk, hogy rengeteg kárt tud a kertben a kutya okozni. Mit ajánlatok, hogy a kecske is jól lakjon, de a káposzta is megmaradjon? Van olyan fajta, ami nyugodtabb? Olvastunk egy olyan tanácsot, hogy egy évnél idősebb kutyát vigyünk a házhoz, mert az már nem fog úgy rombolni. Akinek kutyája van, de a kertje is szép, az hogy csinálja?
2022. júl. 30. 12:53
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
75%

Ha már szóba került a havanese.

Nekem 2 van, féltesók, de teljesen más személyiség. Az egyik sohasem ásna, a másikra viszont teljesen váratlanul tör rá, hogy ő most ásik egy gödröt. És idősebb korában jött elő, fiatalként nem csinálta. Főleg, ha meleg van és elfáradt, akkor kezd ásni. De nem mindig csinálja, néha eszébe jut és megteszi.

2022. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
96%

Meg ha nem is rombol direkt, az a baj, hogy letaposni letaposhatja a viragokat, vetemenyest, stb. Tokmindegy hany eves a kutya.


A kutya nem igazan fog arra figyelni, hogy hova lep vagy hova fekszik.

Le kell keriteni azt a reszt, ahol nem akarjatok, hogy veletlenul kart tegyen.


Kistestu es/vagy rovidszoru kutyanak mindenkeppen kinti-benti tartas kell, telen megfagynan, ezt nem art figyelembe venni.

2022. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
76%

Kis testű szobakutya... Sok mozgással, foglalkozással talán nem lesz tropa a kert.

A vizslás és az angol bulldogos válaszolóknak üzenném, hogy nézze meg a szüleim kertjét, ahol 2 vizsla és egy angol bulldog él kinti-benti kutyaként... A holdon kevesebb a kráter 😂

2022. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
71%
22-re: hát, a mieink soha nem tiportak le semmit - rohanás közben sem. A fű persze kikopott a bejáratott útvonalaikon, de a mieink mindig nagyobbacskák voltak.
2022. júl. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
81%

Kint vagy bent tartanátok vagy kinti/benti vagyis szabad bejárás és kijárása lenne?


Mert pl. oké hogy a havanese nem ásna, de nem is tudna kint élni a kertben.

2022. júl. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
73%
Plüss kutyát. Az nem csinál kárt, csak bent tartsd a polcon.
2022. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
61%

Ha jarsz egyutt futni a kutyaval es jatszol vele sokat,akkor nem foglalkoztatja magat a kert tonkretetelevel.


Nalad latszik ,h kerti disz lesz szegeny kutya….

2022. júl. 31. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%
Két opció: vagy benti kutyát tartotok, vagy leválasztotok a kertben egy nagyobb részt, hátul, amit elkerítetek a kutyának. Így elől szép marad a kert, hátul meg úgyse nézi senki. Természetesen sétálni minden nap vigyétek és foglalkozzatok is vele, be csak hátra legyen b_szva és jólvan.
2022. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
68%
#27 azért szerintem ehhez naponta legalább 4 órát kell vele sétálni/futni/játszani, hogy ne a kertet ássa fel. Apumék cane corsoja úgy is felásta a kertet, hogy minden nap 2 órát sétálnak vele + otthoni játék. Ennél több ideje azért nem szokott lenni az embereknek a kutyára. Náluk az lett a megoldás, amit írtam, elkerítették a kutyának a kert hátsó részét.
2022. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 A kérdező kommentje:
#27 és melyik válaszból gondolod, hogy nálam kerti dísz lenne a kutya? Írtam korábban, hogy munka után amúgy is aktív életmódot élek, mert otthonról, ülőmunkát végzek. Unokatestvérem pulijával pedig még futni is szoktam, mert egyébként hobbifutó vagyok.
2022. júl. 31. 10:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!