Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire bunkók a busz...

Miért ennyire bunkók a busz sofőrök gyakran? Szájkosár kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát ma azt hittem, az eszem megáll.. Vonaton utaztunk a kutyusunkkal, ami eleve nem egyszerű feladat, mert menhelyi kutyusról van szó és még nem gördülékeny a dolog. Csak hogy értsétek az előzményt, milyen stresszes nap volt eleve.


Beértünk Pestre, szállunk fel haza a buszra párommal vagy 6 csomaggal plusz a kutyussal. Póráz rajta, kosár a nyakban, fent pedig egyből csatoltam is rá. Bemondatja a sofőr a hangosba, hogy póráz+szájkosár, MAJD még hátra is jön basszus az ajtóhoz, mire nekem szegezi:

"Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!"

Mondom bocsánat, elnézést, miközben már épp csatoltam 4 táskával a nyakamban.

Mire fel a sofőr:

"Nem értem minek van nektek kutyátok."


Hogy a francba merészel ilyet mondani egy sofőr, de most komolyan? Tudatos gazdiknak, akik szájkosárral, mindennel előírásnak megfelelően felszállnak (sokan leszarják) és még elnézést is kérnek??

Majdnem oda mondtam neki, hogy kezelje el, azért van kutyánk, mert menhelyről mentettük, ahol sanyarú sorsa volt és szeretetet akarunk neki adni te aberrált.. De kb lefagytam, hogy ilyen megalázót mondott annyi ember előtt, szerintem ez irdatlan nagy bunkóság volt.


Ennyire negatívak eleve a sofőrök kutyásokkal szemben? Nem is értettem ez mi volt.

Párom telefonált közben - szerencséjére - mert lett volna egy két kedves szava az úriemberhez.



2022. aug. 9. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
76%

Én meg félek a kutyáktól, sokszor kisgyerekkel utazom, aki még nem tudja, hogyan kell bánni velük és köszönöm, hogy vannak ilyen sofőrök, akik betartatják a szabályokat a kutyásokkal is. Kifogások mindig vannak, mert az a kutya fogatlan, nem harap, elhagyta a szájkosarát, kisebesedett tőle, stb. Ha nem tudsz 4 táska mellett a kutyával foglalkozni, akkor ne vidd magaddal nagybevásárlásra. Jegyet váltottál neki egyáltalán?

[link]

2022. aug. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
95%

Mivel kötelező a buszon már a megállóban feltehetted volna. Valóban bunkó volt, de attól még ti hibáztatok.

Nagyon szép dolog, hogy menhelyi a kutya, de ez nem mentesít a szabályok alól, ha meg problémás vele az utazás, akkor el se kellett volna indulni hosszabb útra, hanem fokozatosan kellene szoktatni. Azért voltál ideges, mert te rángattad, stresszelted a kutyádat úgy, hogy lehet még életében nem utazott járművön, inkább ezen gondolkozz el!

2022. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert nagyon sok olyan kutyás van, aki a jogait tudja, de a kötelezettségeit már nem. Nekik mindent lehet, szarnak minden szabályran (szájkosár, póráz), az ürüléket ott hagyják stb stb

De én ha egy évben egyszer fel merek lőni teljesen törvényes múdon tűzijátékot, akkor ők vérig vannak sértve, és én vagyok a rohadt állatkínzó...

2022. aug. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
69%

A te esetedben nem tudom miért volt ilyen bunkó. Ebből viszont ne általánosíts, hogy bunkók a soförők gyakran. Sokszor utaztam a kutyámmal tömegközlekedésen egyszer sem tapsztaltam ilyet így az én kérdésem úgy tehetnén fel miért kedvesek a soförők gyakran? Erre jönne a te válaszod, hogy amúgy bunkók :D Szóval ilyen szempontból nem jó a kérdés.


Az adott sofőr az adott napon miért volt olyan csak ő tudja.


Első válaszoló, annyiban nincs igazad, hogy a kérdező éppen csatolta fel a szájkosarat, tehát a kérés előtt. Rendben nem a felszállás előtt de azért még nem kell egyből letámadni se neked, se a sofőrnek.

2022. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
24%

Kedves kerdezo

Sajnos a kerdest nem jo helyre irtad ki,itt sajnos ugyanis csak megegyet belerugnak az emberbe a megertes helyett.

Lasd mar az elso kommentelo is csak támad es meg egykis csavart is vitt bele egy kis beledkotessel hogy jegyet valtottal e neki.


Ne foglalkozz az ilyen savanyu emberekkel,valoszinu az eletukbe tobb a negativ dolog mint a pozitiv....



Engem nem zavarna utazas kozbe,egy normalis kutya aki szepen lett nevelve biztosra mondom hogy soha senkit sem fog megharapni ok nelkul!

2022. aug. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:

#2 nem értem, ki akart itt mentesülni a szabályok alól?

Most mondom, hogy az előírtaknak megfelelően jártunk el, póráz és szájkosár is volt a kutyánkon, egyből tettem fel rá. Semmi ellenkezés nem történt itt.


#1 Nem "nagybevásárlásra" vittem a kutyámat, hanem vidéki vagyok és s.o.s haza kellett utaznom. Szerinted hagyjam itthon az állatot?

Picikét gondolkozzatok már, mielőtt offenzívek vagytok.

2022. aug. 9. 00:34
 7/73 anonim ***** válasza:
70%

"Első válaszoló, annyiban nincs igazad, hogy a kérdező éppen csatolta fel a szájkosarat, tehát a kérés előtt. Rendben nem a felszállás előtt de azért még nem kell egyből letámadni se neked, se a sofőrnek."

Csakhogy azért kell még felszállás előtt felrakni a szájkosarat, mert felszállás, a buszon elhelyezkedés közben is megharaphat bárkit a kutya. Jól tette a sofőr, hogy szólt, a stílus viszont nem volt megfelelő.


"#1 Nem "nagybevásárlásra" vittem a kutyámat, hanem vidéki vagyok és s.o.s haza kellett utaznom. Szerinted hagyjam itthon az állatot?


Picikét gondolkozzatok már, mielőtt offenzívek vagytok."

Inkább te gondolkozzál, mielőtt állatot fogadsz örökbe, és még feleslegesen stresszeled is szegényt. SOS hazautazáshoz minek kellett a párod is, meg 6 táska? Nyugodtan maradhatott volna pl. a párod az állattal. Ha vidékre hazautazásról írsz, akkor felteszem, bérelt lakásban élsz Budapesten. Remélem, azért a tulajdonos tud róla, hogy kutyátok van...

2022. aug. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/73 anonim ***** válasza:
40%

MInt kívülálló kommentelek:

Hol van leírva szabályzatba, hogy a szájkosarat felszállás előtt kell feltenni, és közvetlen felszállás után nem elég? Ha nincs ez leírva, akkor le kéne.

Itt már leírták kommentbe nagyon okosan, miért illett volna előbb feltenni mégis a szájkosarat. A kérdés: A sofőr a durrogós stílusa helyett miért nem ezt közölte, hogy az utas értse is, mit miért? "Legyenek szívesek már felszállás előtt feltenni a szájkosarat, mert egyes utasok, kisgyerekek például félnek a kutyától, blablabla és ezért kérjük ennek betartását". Normális stílusban is lehet közölni a dolgokat. Emiatt írhattok/telefonálhattok is a bkk-nak, panaszt tehettek. A bkk feladata lenne a sofőröket felkészíteni ilyenre is, és hogy milyen stílusban és mit közöljenek az utassal, hogy az utas megértse a dolgot és ne maradjon utána már kérdése és ne a gyakorin kelljen kérdezgetnie, hogy miért.

2022. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
45%

Az igen... eljutottunk oda, hogy a kérdező egy bérelt lakásban él és titokban kutyát tart akit még lehet kínoz is ha már stresszeli utazással az is belefér. Lehet kaját se ad neki. Talán az albérlet sincs kifizetve?!


Na meg jegyet tuti nem vett a kutyának.



😂✌😂🙈🐵😂

2022. aug. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
71%
#6: Nem tudom, hogy mennyi időre utaztál s.o.s, de aki dolgozni jár, az is otthon hagyja az állatot fél napokra. 4 csomaggal nem tudod megfogni a kutyádat, ha az megijed egy gyerek hirtelen mozdulatától és megharapja. Az oltási könyve nálad volt ilyen eshetőségre? 1-es voltam
2022. aug. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!