Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire bunkók a busz...

Miért ennyire bunkók a busz sofőrök gyakran? Szájkosár kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát ma azt hittem, az eszem megáll.. Vonaton utaztunk a kutyusunkkal, ami eleve nem egyszerű feladat, mert menhelyi kutyusról van szó és még nem gördülékeny a dolog. Csak hogy értsétek az előzményt, milyen stresszes nap volt eleve.


Beértünk Pestre, szállunk fel haza a buszra párommal vagy 6 csomaggal plusz a kutyussal. Póráz rajta, kosár a nyakban, fent pedig egyből csatoltam is rá. Bemondatja a sofőr a hangosba, hogy póráz+szájkosár, MAJD még hátra is jön basszus az ajtóhoz, mire nekem szegezi:

"Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!"

Mondom bocsánat, elnézést, miközben már épp csatoltam 4 táskával a nyakamban.

Mire fel a sofőr:

"Nem értem minek van nektek kutyátok."


Hogy a francba merészel ilyet mondani egy sofőr, de most komolyan? Tudatos gazdiknak, akik szájkosárral, mindennel előírásnak megfelelően felszállnak (sokan leszarják) és még elnézést is kérnek??

Majdnem oda mondtam neki, hogy kezelje el, azért van kutyánk, mert menhelyről mentettük, ahol sanyarú sorsa volt és szeretetet akarunk neki adni te aberrált.. De kb lefagytam, hogy ilyen megalázót mondott annyi ember előtt, szerintem ez irdatlan nagy bunkóság volt.


Ennyire negatívak eleve a sofőrök kutyásokkal szemben? Nem is értettem ez mi volt.

Párom telefonált közben - szerencséjére - mert lett volna egy két kedves szava az úriemberhez.



2022. aug. 9. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 A kérdező kommentje:

#62

A maszkhordásra nagyon egyértelmű szabályok vonatkoznak, azt csak direktbe lehet nem betartani.

A járműveken kötelező a szájkosár és póráz+ oltási könyv, melynek mi a felszálláskor eleget tettünk. Ha tudtam volna, hogy az állóban kötelező már, eszem ágába se jut nem betartani ezt.

A maszkosak szándékosak, én nem. Ezért is kértem elnézést.

2022. aug. 9. 12:18
 62/73 anonim ***** válasza:
89%
…hogy az állóban kötelező már… nem új keletű szabályozás, hanem nagyon régi.
2022. aug. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
89%

Te hibáztál, már a buszmegállóban fel kellett volna tenni a szájkosarat, így már eleve nem szabályosan szálltál fel. A sofőr szigorú volt, ki tudja milyen tapasztalatok vannak mögötte, talán egyszer már őt is megrángatták miután egy másik kutyás ember kutyája sérülést okozott a buszon, ő meg nem tartatta be a szabályt.

Biztos van oka annak, hogy szigorú volt, de elkerülheted volna (és a jövőben elkerülheted) ha már szabályosan szállsz fel a buszra. (Egyébként is, tele vagy szatyorral, sokkal könnyebb dolgod is lett volna, ha amíg a buszmegállóban vagy rakod fel a szájkosarat, és nem a buszon ahol ki tudja mennyi helyed lesz.)

Ezen kár tovább puffogni, vagy általánosítani egy eset alapján minden sofőrre.

2022. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
90%
#63 elég egyértelmű pedig. Pórázzal és szajkosárral mehet fel a tömegközlekedésre, ez nem azt jelenti hogy majd ott utólag rárakom, hanem hogy már eleve úgy mehet fel. Tehát előtte kell rátenni
2022. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:
#65 teljesen igazad van, köszi!
2022. aug. 9. 12:26
 66/73 A kérdező kommentje:

Köszi szépen srácok, akik segítettek! Az állós dolog tényleg új volt nekem, erről az egyről én nem tudtam, pedig igyekeztem mindennek utána járni (szerencsére semmi mással nem is volt gond).

Lehet tényleg járt már pórul így a sofőr. Én tényleg nem akartam vele tudatosan ki*szni.

2022. aug. 9. 12:29
 67/73 anonim ***** válasza:
67%

Kicsit off, a buszvezetőkről: A múltkor a buszt vezető sofőr beszélgetett egy szolgálaton kívüli kollégájával. Ő mondta, hogy alapból az y kerületben jár, első ajtós felszállással. 10 utasból, jó, ha egy megköszöni, hogy megvárta. Bezzeg itt az y+1 kerületben a legtöbb utas köszön felszálláskor, és sokan leszálláskor is.

Ha benn áll a busz a megállóban, és arra megyek, egy pillanatra megállok, és megfordulok, hogy a vezető lássa, nem akarok felszállni, ne várjon meg. Ezt másoktól is láttam.

Nem tudom, a "te" sofőröd milyen vonalon jár. És vannak alapból balhés járatok is.

2022. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:

#67

Ez tök érdekes, ami írsz, mert képzeld el rám hülyén néznek, ha köszönök a sofőröknek. O.o

Egy barátom meg is mosolygott, hogy "fura" ez tőlem, mert nem szokás itt Pesten.

De hát mondom mégis csak ő visz A-ból B-be, furcsa lenne nem köszönni nekik. Boltba is köszönök, ha bemegyek végülis. Ő is egy szolgáltatást végez.

Egyszer egynek meg is dicsértem a vezetői stílusát, mert nem éreztem, hogy kijönne az összes vesekövem az úton, gyönyörűen ment és meglepődött nagyon. :D

Szerintem ritkán éri őket pozitív interakció, negatívról sokat tudnék mesélni..

Szóval amúgy na ki lehet a tökük néha.

2022. aug. 9. 16:17
 69/73 anonim ***** válasza:
89%
Tökmindegy, hogy ki hibázott és hogy kinek milyen bajai vannak, meg milyen napja volt, akkor is kulturáltan kéne beszélni embertársainkkal.
2022. aug. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 A kérdező kommentje:

#69

Ámen! Nagyon szépen köszönöm, hogy ezt leírta valaki végre!

2022. aug. 9. 20:05
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!