Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ennyire bunkók a busz...

Miért ennyire bunkók a busz sofőrök gyakran? Szájkosár kérdés.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hát ma azt hittem, az eszem megáll.. Vonaton utaztunk a kutyusunkkal, ami eleve nem egyszerű feladat, mert menhelyi kutyusról van szó és még nem gördülékeny a dolog. Csak hogy értsétek az előzményt, milyen stresszes nap volt eleve.


Beértünk Pestre, szállunk fel haza a buszra párommal vagy 6 csomaggal plusz a kutyussal. Póráz rajta, kosár a nyakban, fent pedig egyből csatoltam is rá. Bemondatja a sofőr a hangosba, hogy póráz+szájkosár, MAJD még hátra is jön basszus az ajtóhoz, mire nekem szegezi:

"Mi a francért nem így szállsz fel a kutyával?!"

Mondom bocsánat, elnézést, miközben már épp csatoltam 4 táskával a nyakamban.

Mire fel a sofőr:

"Nem értem minek van nektek kutyátok."


Hogy a francba merészel ilyet mondani egy sofőr, de most komolyan? Tudatos gazdiknak, akik szájkosárral, mindennel előírásnak megfelelően felszállnak (sokan leszarják) és még elnézést is kérnek??

Majdnem oda mondtam neki, hogy kezelje el, azért van kutyánk, mert menhelyről mentettük, ahol sanyarú sorsa volt és szeretetet akarunk neki adni te aberrált.. De kb lefagytam, hogy ilyen megalázót mondott annyi ember előtt, szerintem ez irdatlan nagy bunkóság volt.


Ennyire negatívak eleve a sofőrök kutyásokkal szemben? Nem is értettem ez mi volt.

Párom telefonált közben - szerencséjére - mert lett volna egy két kedves szava az úriemberhez.



2022. aug. 9. 00:08
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/73 anonim ***** válasza:
81%
Egyébként ja, a sofőr a szemét, hogy szólt és elvitte, nem pedig egyszerűen leszarta és fel sem engedte a buszra, várjon, amennyit akar.
2022. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/73 anonim ***** válasza:
85%
Akkor remélem hogy felfogtad: nem a sofőrrel volt gond. Hanem veled. Ne törjön már le a kezed ha felszállás előtt adod a kutyára a szájkosarat. Vagy ne utazz buszon a kutyáddal.
2022. aug. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/73 anonim ***** válasza:
79%
Ja, hogy kérdésre is válaszoljak: azért "bunkók" a sofőrök, mert napi szinten hadakoznak az olyan utazási feltételekre szaró bunkókkal mint te vagy.
2022. aug. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/73 A kérdező kommentje:

Hát ezaz, hogy én ezer éve felfogtam már, leírták már a normálisak az első oldalon is, de nem, nagyban kapon az ívet már vagy 6 oldalon keresztül úgy, hogy nem reagálok rá vissza negatívan.

Itt a ;tiltás" = törölni fogják az erősen sértő kommenteket. És azért ne mond, hogy nem láttál egyet sem. Normálisan is lehet valamit közölni. Én ennyit kértem.

2022. aug. 9. 11:58
 55/73 A kérdező kommentje:
Sok minden vagyok, de bunkó aztán végképp nem.. Nem szándékosan tettem, amit tettem. Van némi különbség a direkt bunkózás és a hibázás közt.
2022. aug. 9. 11:59
 56/73 anonim ***** válasza:
74%
Hogy lehet nem szándékosan nem ráadni a szájkosarat a kutyára? Csak tudod hogy lehet állatot szállítani buszon. Elemi hogy az utazás előtt utánanézz.
2022. aug. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/73 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk is mentett kutyánk van. Minden alkalommal feladjuk a szájkosarat még felszállás előtt.

Ha megfeledkeznénk róla, és a buszvezető szólna ránk (akármilyen stílusban), bocsánatot kérnénk.

A buszvezető nem feltétlen egy bunkó, agresszív állat, csak mert feszültté vált és úgy beszélt veletek. Meg kell értened, hogy nagy felelőssége van, és a ti feledékenységetek miatt is megütheti a bokáját.

Nem tudhatod a megelőző esetekben hányszor kellett hasonlóan intézkednie. Veled könnyebb volt, mert ahogy tudtad, felcsatoltad a szájkosarat, de lehet 10 más esetben agresszíven beszéltek vele és nem akarták betartani a szabályokat.

Hasonló esetben utasként te is határozott fellépést várnál, ha a kisgyereked mellé ülne be egy szájkosár nélküli kutyával valaki.

A mentett kutyákkal különösen vigyáznunk kell, mert bármilyen szituáció bekattanthat náluk valamit, amire támadóan reagálnak. A miénk már több éve velünk van, mostanában már nem nagyon történnek meglepetések, de volt olyan, hogy egy teljesen hétköznapinak és normálisnak tűnő embernek neki akart menni. Lehet csak ugyanazt a parfümöt használta, mint amit egy korábbi gazdája, aki bántotta. Ilyenkor a felelősség mindig a miénk, az örökbefogadással ezt vettük a nyakunkba.

2022. aug. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/73 A kérdező kommentje:

#58

Igen sajnos, ezt tudom..

Annyi, de annyi problémájuk van, apum is szokta nekem mesélni, van aki ráadásul széndékosan is és néha olyanon "vezetik le" aki hát épp az utolsó csepp volt.. Ő is tett már ilyet, meg is bánta.

Csak én baromi érzékeny vagyok, ami hiba tudom, mert nem akartam én rosszat és szeretem a kutyám, ezért bántott meg nagyon és kiborultam.

De kérlek értsétek meg, hogy én nagyon nem vagyok egy bunkó fajta ember, nem akartam senkinek semmi rosszat. Be is ismertem, hogy oké, már felszálláskor dobjuk rá (buszon MINDIG csatolom rá amúgy), de már tudom, hogy így kell, okés.

Tényleg semmi rossz szándék semmi cselekedetemben nem volt, mivel apám sofőr, nem akarok én kicseszni velük, csak ő se bánjon így lehetőleg az utasával. Ha felhúzták hát sajnálom.

2022. aug. 9. 12:13
 59/73 A kérdező kommentje:

#59

Felindultam persze, mert akkor sem okés, hogy kiabál az utassal, aki előtte ahogy kell, bocsánatot kért.

2022. aug. 9. 12:15
 60/73 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ez kb ugyanaz, mint a covid idején a maszk hordására tojó idióták, akik vérig sértődtek, ha egy boltos csúnyán rájuk mert szólni, mert képtelenek voltak azt a rohadt maszkot belépés előtt rendesen felvenni. Az mindegy, hogy ők szabálytalankodtak, az is, hogy a boltok többsége be van kamerázva és kőkemény százezres büntetéseket vethettek ki azokra, akik nem figyelnek erre, hát a lényeg, hogy őrá csúnyán szóltak, brühühü!
2022. aug. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!